Poruchy LCD monitorov s LED podsvietenim

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

Poruchy LCD monitorov s LED podsvietenim

#1 Příspěvek od Peterseal »

Zdravim , mam taku otazku: ake byvaju najscastejsie poruchy LED-kovych podsvieteni?
Znamy ma viac LED monitorov, ktore maju zavadu, ze sa zapne, zapne aj obraz a hned vypne podsvit.
S takymito monitormi mam malinko skusenosti, preto sa pytam, ci tam odchadzaju kondiky v zdroji, co moze sposobovat vypnutie podsvitu,nejaka porucha menica alebo odchadzaju samotne LED-ky v podsvieteni?
A ak odidu LED-ky, su nejako vymenitelne?
Dakujem pekne za pomoc :)

Uživatelský avatar
HoldingInfinity
Příspěvky: 43
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

#2 Příspěvek od HoldingInfinity »

ahoj, jenom k tvé otázce zda se dají ledky nahradit, viděl jsem někde...netuším kde, nějaký návod, kde vyměnil někdo dokonce původní cfl podsvit za led pásky, samozřejmě s nějakými úpravami zdroje.
Pokud odešly ledky, bylo by možná zajímavé zkusit změřit kolik kope zdroj a nacpat tam led pásky...

(případně i rgb pásky a připojit je přes transistor k audiu :D a koukat jak se obraz na monitoru mění s hudbou :D :D :D)

edit: zmíněný návod: http://www.instructables.com/id/LED-Bac ... elevision/

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Použití LED pásků nevedlo nikdy k uspokojivým výsledkům. A změřit kolik "kope" zdroj taky nebude legrace páč bez zátěže má úplně jiný napětí a po odpojení části podsvitu okamžitě vypíná.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
HoldingInfinity
Příspěvky: 43
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

#4 Příspěvek od HoldingInfinity »

Aha, to jsem zas nevědděl já, ostatně proto píšu "někde jsem zahlédl" ne "mám vyzkoušeno že..." :)

pěkný den:)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Zkoušel jsem nacpat led pásky do jinak odepsanýho PC monitoru. Když pominu mech. problém s místem tak to svítilo málo, světlo nebylo dostatečně rozptýlené, byly znát jednotlivé LED na ploše a barevná teplota byla taky nějaká divná. Prostě to na to nebylo kostrukčně přizpůsobené.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
HoldingInfinity
Příspěvky: 43
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

#6 Příspěvek od HoldingInfinity »

to je škoda :(...

ale třeba jiný typ pásku? nebo jinak tam nacpat? :)

Mě to přijde docela zajímavý:) jen je škoda, že to teda moc funkčni není asi :/

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Ale určitě jsou lepší pásky, nakonec dneska to jinak nedělají ale je to od začátku navržené právě pro ten jeden typ. Rozptyl, jas, chlazení, životnost, barevné podání ale i napájení. Ten monitor o kterém jsem psal by se snad dal v nouzi použít pro vyřizování mailů. Na prohlížení videí nebo obrázků určitě ne.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PotPalo »

Čo som mal monitory s LED podsvietením, tak vždy odišiel panel. Tretina displeja ukazovala len pásy, sivá mlhovina cez celý displej, a pod. Zdroje sú klasika, rovnako odchádzajú v každom type monitora.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“