Router ZyXEL P660HW T3v2

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Router ZyXEL P660HW T3v2

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Po zakolísáná/přerušení dodávky energie provedl toto: WIFI nefunguje, některé přístroje ji vidí, jiné ne. Nepřipojí se žádný. Na analizátoru sítě vše souhlasí, kanál, adresy ap. Když tedy vysílá, asi soft chyba. Uprade firmware se ale nějak podvědomě bojím, nebudu pak mít nic. Co myslíte? Dík

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#2 Příspěvek od Mira_A »

Prvně ho zkus znovu celý vypnout. Nech chvíli vyplý a znovu zapni.
Pokud problém přetrvává:
Zkus něco odpojit a nechat tam jen něco. Třeba je tam konflikt nějakých zařízení na DHCP serveru a pak se nepřipojí nic.
Lze to pak řešit statickými adresami.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

Vypnutý byl, resetovaný několikrát, k žádným kolizím dříve nedocházelo. Jinak z něj vedou jenom 2x LAN, pravda, do dalších WIFI routerů, ale to chodilo vždy..

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#4 Příspěvek od Mira_A »

Aha a ty wifi routery mají vlastní adresy nebo jsou jako přepínače a adresy přiřazuje tenhle router.
Připoj do routru jeden kabel, druhý konec do PC(notebook) a přihlas se do něj.

Podívej se co se děje. Máš tam log.
Naposledy upravil(a) Mira_A dne 18 led 2015, 19:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Dostaneš se do něj přes "10.0.0.138"?
Já ho tu provozuju taky. Občas po zapnutí dlouho trvá, než přidělí IP adresy a než se rozjede DNS. Já si z něj tahám přes LAN signál a jiným ZYXELem si dělám wi-fi svoji (režim most - na co dva routery za sebou). A taky to po dálkovým restartu kolikrát dlouho trvá.
Takže bych zkusil prvně dát routeru šanci - počkat.
pak bych zkusil reset do továrního nastavení (po něm jsem nastavoval jen wi-finu. Můj modem byl původně určen na skládku). Update FW jsem taky uspěšně provedl. Ne, že by to bylo potřeba, ale když byla možnost, tak jsem ji využil).
Přesně si to nepamatuju, ale ten Zyxel si umí sám nějak stáhnout nastavení DSL linky.. Takže nemusíš mít obavu. Bublinky (O2) poskytují podporu (návody a rady).
Ps: Stane se něco tomu modemu, když na kabel z LAN z něj za provozu budu lisovat RJ konektor?

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#6 Příspěvek od Mira_A »

Mohl mu odejít ještě jeden ten wifi router a pak to nechce chodit bych si typl. Lepší je se podívat do logu co se děje.
Nastavit statické adresy a je to. :lol:

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

V síťařině se nevyznám vůbec, v PC 10% :-)) Připojit se mohu. Ale nejde pouze WIFI. A vysílá, pouze se na ni nic nepřipojí.
Ta konfigurace je ještě složitější. Zyxel, vývod do WIFI Evolve. Druhý vývod do WIFI Tenta a z něj do další WIFI D-link. Třetí do NT, občas. Kámošovi co tomu dost rozumí to dalo trochu zabrat...

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#8 Příspěvek od Mira_A »

Každé tohle zařízení umožňuje dálkovou správu.
Takže když tomu nerozumíš najít někoho, kdo to nastaví.
Nebo někoho z okolí.

Není to nic složitého. Jen je každé zařízení trochu jiné, takže pokud tu krabičku neděláš pravidelně, tak to může dýl trvat. Jinak je to všechno stejné.

Uživatelský avatar
rob_brno
Příspěvky: 209
Registrován: 12 říj 2012, 02:00

#9 Příspěvek od rob_brno »

1. udělej reset do továrního nastavení
2. když to nepomůže, tak na to natlač nový FW
3. když to nepomůže vyhod jej a kup jinný

Měl jsem těch modemů v provozu asi 30, poslední dobou cca po 6letech začínají odcházet jeden za druhým, ne že by shořely, ale objevují se u nich čím dál tím častěji takové to různé divné a záhadné poruchy. Co tyto modemy nikdy pořádně neuměly je wifi pro víc zařízení naž kolem 4ks, pak začne padat wifi, která zároven zhodí i připojení netu nadrátovaným počítačům na LAN.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od TAKJAN »

LAN jde. Pouze WIFI problém. Vysílá, nelze se připojit. Změna kanálů, názvu, nic nepomůže. Navíc je na něm jen jeden krám, pouze, pokud šlo..
Zkusím najít záložní router a stáhnout soft..

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#11 Příspěvek od Mira_A »

Proskenuj siť. Třeba ti někdo obsadil kanály a zarušil je. :lol:
Dost častý problém. Sítě 2.4GHz přibývají jak houby po dešti.

Mě se po čase stalo, že mi přestalo jít uplně WEP šifrování.
Nakonec jsem použil WPA a heslo může být max. 8 znaků a myslím jen 64bit. Jinak se nechytám.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Standa99 »

Předchozí model (ZyXEL P-660HW-T1 v2) měl nějaký TrendChip + Zydas pro WiFi. Kdybych něco takového měl doma, tak bych to raději rozšlapal :x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

Tak jsem provedl upgrade. Vše proběhlo, LAN funguje, WIFI nedokážu nahodit. Po "apply" se nic neděje. Jedná se pouze o "GENERAL", ostatní se ponechává. Jinak tu není žádná jiná WIFI, router je ve sklepě ?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“