Video Philips VR 617 HIFI STEREO

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#16 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Takouto "prasacinou" (lepenim sekundovym lepidlom) som pred rokmi opravil par CD/DVD mechanik Toshiba, kde praskali ozubene kolieska v mechanizme vysuvania suflika. Odvtedy je to hlucne, ale funguje to dodnes.

Dalej som tak opravil dve atramentove tlaciarne HP - ale tam som to lepil epoxidom. Podla autorizovaneho servisu to malo skoncit v odpade.

Takze ja si to radsej "prasacky" opravim, ako by som to mal "profesionalne" vyhodit.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#18 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Praskající kolečka na výtahu kazety, i jinde v mechanice, byly docela častou závadou i u jiných výrobců, nejen PHI nebo PAN. Když mělo kolečko osazení, pomohla tomu ohřátá pérová podložka natažená přes to osazení, v některých našroubovaná pružinka z propisky, v jiných přímo kousek trubičky z náplně, když místo dovolilo.
Ono lepení plastu bylo celkem k ničemu, nedal se, ale takové podmáznutí kolečka na hřídelce epoxydem ještě před stažením kolečka kroužkem udělalo zázraky.
Jsme na bastlírně, analogové video na pásek je už vlastně mrtvá technologie a, jestli k jejímu udržení v provozu lze takto přispět, je i bastl v pořádku.
Dokud výrobce dva výlisky (po 28 haléřích za kus) nalisované na hřídelce (vyrobené za padesátník) bude nabízet s hromadou dalších dílů, které nepotřebuji, za téměř tisícovku, vždy má pokus o opravu neopravitelného svůj význam.
V této zemi se několik generací uplatňovala technika DODO, protože až příliš často výrobce něco nedomyslel, tak jsme to vylepšovali, jak jsme uměli.
I ta krátká životnost plastových dílů je buď chybou nebo záměrem výrobce. Tak to za něj doděláme, no.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#20 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:55, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Kondiku, já opravdu nechápu, proč se rozčiluješ. Jsem rád, že jsem to nemusel hledat dlouho, protože jsi mi poradil. Ale já jsem to nelepil. Já tam dal kroužek z plechu 0,25 mm, který jsem nasadil na to kolečko. Drží to fest a funguje ještě lépe.
Podmínka opravy byla mimo jiné také to, že to udělám zdarma, ale ne že do toho budu dávat 500 Kč ze svého. Tak dobročinnej zase nejsem. :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Jiná situace by to byla tam, kde by to dobastlení mohlo ohrozit bezpečnost, například zapáskování brzdové trubičky v autě, tu je nutné vyměnit celou nebo vadný díl vyříznout a nahradit s použitím k tomu určených spojek.

Měl jsem případ u pracovního stroje - v hydraulice bylo na jednom z ventilů čidlo, které mělo hlásit polohu pístu. Naprostý zkrat, změřit nebylo co, štítek pečlivě odstraněný, v dokumentaci jen výkres, kam přijde zapojit který kabel, žádné podrobnosti, ani to, v které poloze pístu má hlásit jedničku a v které nulu, natož, zda jde o otevřený kolektor. Dodavatel hydrauliky (mimochodem poměrně komplikované) trval na tom, že celá jednotka byla na zakázku vyráběná pro výrobce celého stroje, a že se bude bavit jen s ním. Naštěstí netrval na celém hydraulickém agregátu. Tak jsme museli koupit přes výrobce stroje celý dvojitý ventil s namontovaným čidlem a oběma solenoidy, ačkoli mimo čidlo bylo vše v pořádku, jen kvůli zkratu v čidle nám počítač nedovolil stroj odbrzdit. Tak to stálo přes 1500 švýcarských frantíků, abychom si pak otestovali čidlo a zjistili, že jde o indukční přibližovací snímač, který jde u nás koupit za nějakých jedenáct stovek. V korunách.
Jenže ten agregát pracuje s trvalým přetlakem oleje 180 bar, což je zjevně důvodem, proč se výrobce brání prodávat díly jednotlivě, a proč si celý agregát rozložil na sedm ventilů, které prodává jen vcelku s příslušenstvím.
Také si netroufám hádat, co by se asi dělo, kdyby to čidlo vystřelilo ven zrovna v okamžiku, kdy mají být brudy pod tlakem...

Čili ano, v takovém případě ta dodávka celé jednotky má určitě smysl... ve videu bych se dobastlení nebránil, jestli to je pak funkční (třebas hlučnější) a vzhledově to neruší.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#23 Příspěvek od starecd »

kondík :fakt nevím o co jde, pokud si to přál i zákazník opraví se mu to, aby to moc nestálo. Tento bazmek z Pandy jsem také opravoval kroužkem a epoxy. Funguje pořád. A táhne vic, jak Philips na který stojí kit v AME 727Kč+120Kč pošta. Horší je to s ozubenými koly vyvážejícími trny, ty už se musí koupit, když jsou. Opět závada na Pandách a Sony.
Přílohy
NVDP1434-44.jpg
(2.78 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od workhard »

Asi tak, když originální díl praskl, není důvod se domnívat, že náhradní originální díl za 7 stovek vydrží :roll: jinak to lze opravit i natočením vhodné pružinky, kdyby si někdo nechtěl hrát s plíškama.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#25 Příspěvek od Kvicala_r »

Taky nerad opravuji něco na chvilku, ale když je to na výslovné přání zákazníka, protože to neodkladně spěchá a já vím, že tím nevzniká jakékoliv riziko úrazu/materiální újmy - pak proč ne? Fušeřina je, když mu o takové opravě popravdě neřekneš riziko a nenabídneš mu "originální" díly, které mají plánovanou životnost. Hajzlovina je, když mu naúčtuješ díl originální a provedeš fušeřinu :evil:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#26 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#27 Příspěvek od Hill »

starecd píše:kondík: ...Horší je to s ozubenými koly vyvážejícími trny, ty už se musí koupit, když jsou...
Tato bolest je stále větší už jen proto, že skladů s náhradními díly na tuto už nevyráběnou techniku je stále méně. Navíc ty nejčastěji odcházející díly už nebývají k mání ani tam.
Už to není práce pro servis, který se řídí postupem předepsaným výrobcem, tohle se už opravuje už jen z nostalgie a fandovství.
Jestli tedy dnes ještě náhradní díl dostupný je, pozítří už nebude, takže stejně na ty opravy dřív nebo později dojde.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#28 Příspěvek od oravan »

ono to bolo zlé riešenie tej mechaniky ale aj tak babračka z tym krúžkom a takto vymením celú os aj z ozubením i ked aj neoriginál diel ale viem že to bude na 100pro aj ked vieda končia sú stále v prevácke a majú svojích fandov ako napríklad moja maličkosť

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “