Problém se zvukem GENIUS SW-5.1 Home Theater

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Problém se zvukem GENIUS SW-5.1 Home Theater

#1 Příspěvek od Endli »

Dobrý den.Mám problém se subwooferem.Začal vydávat zvuky,jakoby uvnitř bylo něco uvolněného.Tak jsem odmontoval zadní kryt a zjistil jsem,že ten zvuk jde od repráku.Myslel jsem,že se zezadu něco dotýká membrány,tak jse vymontoval i reprák a zjistil jsem,že je vše vpořádku.Nic se u membrány nebylo a chrastivý zvuk vycházel z repráku pořád,ikdyž jsem ho držel v ruce,takže se ničeho nedotýkal.Tak jsem usoudil,že to dělá zničená cívka,protože už se mi to dříve u repro stalo.Tak jsem koupil náhradu Dexon HRB 16/60/02,8,což byla pěkná blbost! :( Když jsem nový reprák namontoval,tak z něj šel úplně stejný zvuk,jako z původního.Takže je to nejspíš něco v zesilovači.Chci se zeptat,jestli jste někdo neměl stejný problém.A taky jestli někdo nemáte schéma zapojení.Dík za odpovědi. :wink:

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#2 Příspěvek od jave »

Ten zvuk tam máš ze všech vstupů (zdrojů)?

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Endli »

No úplně všechny jsem nezkoušel.Používám AC3 pro zvukovku z PC a TV vstup,na který mám připojený tuner.Dělá to u obou.A chrastí pouze subwoofer a satelity ne.

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Endli »

Tak už jsem ten tuner připojil i na zbývající výstupy a také na vstup SUBWOOFERU pro 6-CH DVD a je to všude stejné. :roll:

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Petr603 »

tipuju vadny potenciometr... 2 mym znamym odesel,jednomu v zarucni dobe,druhemu bohuzel po zaruce. taky chrasteni a vypadavani zvuku jen v nekterych kanalech.

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Endli »

Myslite potenciometr hlasitosti nebo který?Mi ale zvuk nevypadává a jak už jsem psal,chrastí jen subwoofer a ostatní repráky hrajou čistě.Vím,jaké chrastění myslíte,když se točí potenciometrem se špatným kontaktem,ale tohle mi připadá,jakoby v tom repráku něco dřelo,jenže to dělá i ten nový,co jsem koupil.

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Petr603 »

No jednomu znamemu bud zvuk subwooferu uplne vypadl nebo taky chrastil.. nevim uz presne ,je to vcelku dlouho.Treba je v tom potenciometru trvale spatny kontakt,vevnitr.. a pruchodem zvuku pres nej vznika to chrceni.. nevim,je to jen muj odhad protoze jak jsem psal vys dva z dvou mych znamych mely stejny problem a to vadny potenciometr.

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Endli »

Tak už vím,že je to něco v koncáku TDA7296 nebo jeho napájením,protože jsem připojil signál na jeho vstup pin 2,3 a opět to chrastí,jako by na membráně byl nasypaný nějaký bo..el :roll:. A to jsem ten reprák vymontoval a položil na měkkou podložku,aby ničím netřepal.Tady je jeho datasheet http://www.ortodoxism.ro/datasheets/stm ... s/1564.pdf

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

TDA7294 jsou pekne sroty a navic se u nas moc nedaji sehnat. Dej tam misto nej TDA7294 sedi to bez jakychkoli uprav :wink: Tedy jestli je to nim.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Endli »

Bylo to myšleno,že TDA7296 jsou šroty a TDA7294 tam mám dát?A bude stačit to napájení +/-27V?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

Ano vyzkouseno ze je lze nahradit.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#12 Příspěvek od paveltl »

TDA 7296 je vlastnì odpad z výroby 7294 co nesplòuje pøedepsané parametry. Tím že jej nahradíè 7294 jen osadíš kvalitnìjší konec.

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Endli »

No podívám se na to,ale zjistil jsem,že když jsem pořádně utěsnil reprák a díry v zadním krytu,tak je to znatelně lepší.Ale pořád jsou tam nějaké divné zvuky.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Sendyx »

U těchto krámů bývají velmi často studené spoje a trhliny na deskách, občas vlivem vibrací zlobí i konektory na té vnitřní kabeláži. První věc udělej pořádnou vizuální kontrolu těch plošáků, a ev. dej elektroniku pryč od té ozvučnice a zkus, jestli nereaguje na poklep apod. Je to pravý shit, název Genius musel vymyslet někdo s velkým smyslem pro humor.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#15 Příspěvek od rezis »

No kdyz si vemes ze se to prodava za 2200Kč. Z ato bys nesehnal ani to trafo a integrace. Je tam 10 repro bedny a tak. Nechapu kolik je asi ve skutecnosti vyrobni cena :roll:
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“