Instalace W 7

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

Instalace W 7

#1 Příspěvek od Maskot »

Zdravim, potkalo mne nestesti v rodine kdyz se odporoucel disk v laptopu Asus K50IJ. Nelenil jsem, disk nahradil novym a jal se uspesne hledat kdysi pri nove instalaci vytvorene recovery DVD. Akce uspesna ovsem ze 3 DVD dve necitelne (Verbatim). Po stazeni ISO W7 Home premium (64 bit) kontrole MD5 Iso uspesne presunuto na USB a nainstalovano. Pak nastalo zklamani neb produkt key uvedeny na COA byl prohlasen za neplatny. Otazka zni jak z toho ven. Za pripadne navrhy predem dekuji.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Stáhni si ISO přesné verze Winů, která k tomu byla koupená a od které máš licenci.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#3 Příspěvek od Maskot »

To doufam mam v poradku. Problem bude asi v tom, ze je neco v kolizi s Biosem, recovery kdysi probihalo bez zadavani key ovsem to uz nejde.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

BIOSem to asi nebude, původně tam byla určitě instalovaná upravená verze, která zjistí, že je na ASUSu a pak už nevyžaduje aktivaci. Ta pak samozřejmě byla i na tom recovery. Dělají to tak i jiní výrobci, třeba Dell. To ale samozřejmě nebrání nainstalovat tam běžnou OEM verzi Winů stejné edice, jen bude chtít aktivovat. Stáhnul jsi prostě blbý ISO. Asus K50IJ jsem přeinstalovával několikrát různým lidem, vždy jsem použil svoje DVD, nikdy žádný recovery, protože ho samozřejmě nikdo neměl. Vždycky si radši udělám svou vlastní čistou instalaci.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Jestli je kód z COA dobře opsaný a DVD je správná verze (není to například W7 pro HP apod.), tak zkus zavolat na 841 300 300, je to linka MS, tam Ti poradí. Je to jejich práce. Problém může být i v tom, že pokud byl W7 původně instalovaný prodejcem NB, tak při instalaci mohlo být použito úplně jiné instalační číslo než je na COA štítku.
Prostě zavolej do Redmontonu a uvidíš. Nic nelegálního neděláš, když máš štítek, tak to nech na nich, ať se snaží.
PF

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Maximálně ho odkážou na výrobce noťasu, když jsem kdysi hodně dávno volal na MS podporu, tak je zajímají jen a pouze krabicový verze, OEM nikoliv, ty má právě na starosti výrobce HW. Třeba je to teď už jinak? Nevím.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od serviceman »

Musiš upravit ISO pomocí Multi OEM Project, u udělat z něho tak OEM Asusu.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

si si isty ze v tom boli 7my? ja som nasiel ze sa dodaval bud bez OS alebo s Vistama...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

Možná to bude z doby, kdy k Vistám bylo možné objednat placku Win7 za cenu média + poštovného, nebo později ty Win7 rovnou přibalovali.
Podle SLIC tabulky z BIOSu (2.0 nebo 2.1) bych zjistil, jestli ten NB byl připraven na Visty nebo Win7 (jsou na to utility). Poté by šla aktivace provést dvěma příkazy, kdy se zavede certifikát (*.xrm-ms) + oem číslo ke správné edici systému (vše se dá najít).

P.S. Tím OEM Projectem by sis nainstaloval tak akorát logo + tapetu od Asusu.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Takhle to vypadá, když si někdo udělá recovery disk, neví jakým způsobem byl instalován původní OS, změní se BIOS nebo HDD. Potom je fakt nejlepší používat originál stažené ISO a instalovat z něj. Pokud se ale nedovolá a neporadí mu jinak.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od petrfilipi »

Já vždy volal na MS ohledně OEM produktů a vždy, když jsem řekl že jsem si PC sestavil sám doma, tak v tom nebyl problém a pomohli mi.

PF

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#12 Příspěvek od serviceman »

To bych si u notebooku nechal vypravovat.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Ono asi taky záleží kdy se zavolá a jak se zavolá (a kam) a jak se zdůvodní ta "prosba". :lol:

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#14 Příspěvek od petrfilipi »

serviceman píše:To bych si u notebooku nechal vypravovat.
Vždyť stále se prodává dost NB bez OS. ALza má v tuto chvíli k prodeji 82 typů bez OS.
PF

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od pocitujlasku »

K50ij bol original s vistou, mal som taky doma.
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“