Česká pošta.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Česká pošta.

#1 Příspěvek od Celeron »

Proč jsem těch 8 balíků neposlal v pátek! :evil: Ti hajzlové zdražili obyčejný balíky snad o půlku, málem mě nestačily prachy, co jsem měl s sebou.
Jak vidno, tak si budu muset udělat smlouvu s někým jiným a ani to tam nebudu muset nosit.
Kdo máte s kým jaký zkušenosti? Ke mě jezdí hlavně PPL ale jen doručuje...
Jirka

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#2 Příspěvek od starecd »

Jo, já mám taky něco vydraženého posílat a když jsem to hodil do kalkulačky, nestačil jsem se divit. Obyčejný balík prý zdraži o 22Kč, ale ten se v nabídce vůbec neobjevuje! Nejlëvnější je teď cenný balík, mám kartu a sleva se na tenhle typ zásilky nevztahuje, jen na jejich "oblíbené"balík do ruky, na poštu. Pokud se to posílalo i obyčejným balíkem stejně doručoval "do rukou", když nikoho nezastihli, tak to dali na poštu, tak nevím na co takové předražené služby.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Njn, pridali zamestnancum kdyz objem zasilek klesa...

Nekdo to proste zaplatit musi.
Myslim ze si tu dost lidi stezovalo na nizke mzdy, tady je dusledek. Tiskarnu na prachy zjevne nema ani ceska posta.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Kdyby nenabízeli takové 🤐 služby jako "balík do ruky a na poštu", možná by se klasickými uživili. Naštěstí přibývá eshopů, co využívají vyzvedávací místa jako Uloženka apd. Což je velká výhoda, než platit to vysoké poštovné.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#5 Příspěvek od dreamer »

Česká pošta nejen že nemá tiskárnu na peníze - spíš mi připadá že má někde black hole. Vzhledem k tomu že ze svých zisků ze zákona neodvádí DPH jsou už léta bezkonkurenčně nejdražším dopravcem nejen u nás ale snad i na celém světě. Když si k ceně balíku připočítám že jej na poštu musím odvézt, vystát nejméně 1/4 hodinovou frontu, příjemce si pro balík musí na poštu dojít protože doručování na adresu je moc pracné tak proč by to dělali?
Statistika mě doručovaných zásilek za poslední 3 roky:
Celkem: 32 zásilek
Doručeno na adresu (firemní adresa kde je přes den mimo polední přestávky stále někdo přítomen) : 2 zásilky
Ztraceno (rozkradeno): 5 zásilek
Odesláno zpět odesilateli (do číny) po uplynutí 14 denní úložné lhůty ve které jsem nebyl upozorněn že mám nedoručenou zásilku: 1 zásilka
U zbývajících zásilek jsem byl uvědoměn že byl doručovací pokus neúspěšný a zásilku si musím vyzvednout na poště po přetrpění minimálně 1/4 hodinové fronty.
S ostatními přepravci (PPL, DPD, dříve i Toptrans) mám více než 15 letou perfektní zkušenosti s jediným (omluvitelným) problémem. Četnost zásilek 2-4 zásilky týdně.
O tom že moje otřesné zkušenosti s Českou poštou nejsou ojedinělé svědčí i řada příspěvků od mnoha uživatelů na jiných fórech. Reklamace řeší přesně 30 dnů (zákonná lhůta) po jejich odeslání a jejich odpovědi na moje reklamace jsou jen nepříliš dobře skrývaným výsměchem.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

Doteď jsem s nimi problém neměl, takže to bude v lidech. Balíky došly vždy v pořádku a celkem rychle. Problémy jsem měl, jen když jsem čekal zásilky z Polska a to byly problémy s Polskou poštou a bankami. Dlouhé převody a ještě delší cesta balíku. Z depa v ČR jsem ho měl na druhý den doma.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše:Njn, pridali zamestnancum kdyz objem zasilek klesa...

Nekdo to proste zaplatit musi.
Myslim ze si tu dost lidi stezovalo na nizke mzdy, tady je dusledek. Tiskarnu na prachy zjevne nema ani ceska posta.
Houby, prošustrovali strašný prachy na nějakým švindlu s firemníma hadrama. Někde jsem to četl na netu.
Jo objem klesá, musí se zdražit. To samy u nás Veolia a voda...
Jirka

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#8 Příspěvek od dreamer »

starecd píše:Doteď jsem s nimi problém neměl, takže to bude v lidech. Balíky došly vždy v pořádku a celkem rychle.
Ale jo, já věřím že je to v lidech. Jenže já ty lidi nevyměním a reklamace nepomáhají. Nevíc si myslím že to ani není v těch lidech na samém konci té mašinerie. Jestli mají na doručení jednoho balíčku 2 minuty jak jsem se doslechl tak to v pohodě může fungovat někde na vsi kde pes zafunguje na místo domovního zvonku ještě než pošťácké auto stihne zastavit a že přijela pošta už ví 95% vesnice. V našem sice malém ale paneláky vylepšeném městečku za ty dvě minuty nestihnou od místa kde se podaří zaparkovat dojít k hlavnímu vchodu.
Potom to ti lidé musí řešit tak jak jsem viděl na vlastní oči když jsem začal pátrat kde je chyba. Pošťácké auto jezdí od adresy k adrese, vždy zastaví zhruba na 30 vteřin a potom jede dál. V autech mají totiž sledování pomocí GPS takže na případnou reklamaci vždy můžou dokázat že tam skutečně byli a tvrdit že na zvonění nikdo neotevíral.
A to doručení celkem rychle? - U nás oznámení o uložení zásilky nedávají do schránky ti kteří vozí balíky ale doručovatelka a to až následující den.

Tekže heslo "Dnes podáte, zítra doručíme" pro mne v překladu znamená:
Jestli ten balík neztratíme, můžete si jej po vystátí fronty za 3-4 dny od odeslání vyzvednout na poště.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#9 Příspěvek od Milan_F »

Moje statistika zásilek ČP:
Doručeny až do domu: všechny až na jednu (viz níže)
Uloženo na poštu: 1(slovy jeden) a to jen díky zaskakujícímu doručovateli, kterej špatně přečetl na balíku č.p. Stačilo udělat bububu po telefonu a šéfová za chvíli volala zpět a omlouvala se.

PDP, Gleis & spol.:
volaj v sedm ráno, kde že bydlim, že u mě bude v tolik a tolik, já že se mi to nehodí a že mi to přiveze zítra a kdesi cosi. Dvoum jsem musel jet dokonce naproti - nebyly schopný najít adresu. Jindy mi zase na stavbě vyložil o jeden rack navíc, ač v papírech nebyl. Další mi na Alef Nula vyložil rozvaděč kterej měl přijít jinam...

Za mě ČP. I kvůli cenám: Poslání 4ks pneumatik: PPL pomalu pětikilo, ČP necelý dvě stovky tehdy.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#10 Příspěvek od monterjirka »

Poslední dobou mám dobré zkušenosti s PPL, DPD a Uloženkou, takže proč zkoušet někoho, kdo chce zákazníky vyhnat?
Hlavně když má Milan Chovanec jasné plány a cíle jak Poštu zachránit v konkurenčním prostředí!
Jen nechápu inteligenci lidí, kteří kritizují špatnou práci jeho rezortu (Pošta, Policie, státní správa), ale udělali si z něj poloboha!

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#11 Příspěvek od dreamer »

Milan_F píše: Za mě ČP. I kvůli cenám: Poslání 4ks pneumatik: PPL pomalu pětikilo, ČP necelý dvě stovky tehdy.
Opravdu tvoje 4 pneumatiky vážily 35 kilo? :-O

http://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&tre ... art_id=221

Je to opravdu asi o lidech, já mám prostě úplně opačnou zkušenost ale myslím že už jsme na tomto fóru už dost mimo. Česká pošta zvýšila ceny a je na každém z nás jak na to zareaguje, nikomu nevnucuji svůj názor jen popisuji svoje zkušenosti.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#12 Příspěvek od Milan_F »

http://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&tre ... art_id=113
Zásilky musí splńovat tato kritéria:
.
.
.
. Pneumatiky bez disků lze přepravovat balené pouze po dvou kusech v jedné zásilce.
. Pneumatiky s disky lze přepravovat pouze jednotlivě.
.
.
Telefonicky ověřeno!
Naposledy upravil(a) Milan_F dne 02 úno 2015, 19:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám už asi rok "firemní" Zákaznickou kartu a od té doby je docela klid, ti všiváci balíkáři totiž nemůžou tolik podvádět, chodí mě maily, SMS atd. Ceny jsou taky nižší, u balíků i o 20%.

Ovšem já být zaměstnancem ČP, tak díky buzeraci s "produkty" a minimální mzdě na to taky kašlu. "Máme pro vás sice více práce, ale za to dostanete třeba nižší plat a jako kompenzaci srážku za nesplněnou úkolovou mzdu".

Celá ČP mě připadá jako příliv a odliv - chvilku to vypadá OK, pak se to celý pos... a zase znovu a pořád dokolečka.

Důvod je jasný - ti spolehlivější a pracovitější jdou prostě jinam, kde za vyšší plat mají méně práce.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#14 Příspěvek od starecd »

Nechci zakládat další vlákno, tak dotaz. Posílá někdo přes Uloženku? Tím nemyslím nějaký e-shop, soukromou zásilku.

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jiriS »

Ahoj,
mohu potvrdit. Vedoucí pošty ("Velký šéf") buzeroval pošťáky kvůli nesplněnému plánu prodeje punčoch a omalovánek či co to museli prodávat (a nezájem, že je to několik malých vesnic, kdy lidi jsou většinou v práci, popř. tyto věci si koupí jinde při běžném nákupu), ať si prý najdou lepší práci jinde, až si ji našli v Německu. Dost dlouho nemohl najít náhradu...

:)

A nám zase chodily špatně noviny, balíky byly uloženy na jiné poště, atd...
Už se to začíná srovnávat, ale to stejně nevydrží dlouho.
Nejlepší ale na tom je, že ČP je stále v zisku.
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“