Projekcni TV - vycisteni

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Radosek

Projekcni TV - vycisteni

#1 Příspěvek od Radosek »

Dobry den,
v male vesnicke hospudce mame velky projekcni TV. Z duvodu agresivniho prostredi (kour, vydychany vzduch, pavouci, apd.) se po zimnim obdoby na teto TV zhorsil obraz. Hospodsky me pozadal, zda bych mu onu TV nevycistil. Nikdy predtim jsem to nedelal a tudiz nevim, na co si pri cisteni davat pozor a cemu se vyvarot, aby tento zakrok nemel spise opacne ne-li destruktivni ucinky. Mate s tim nekdo zkusenosti? Predem dekuji za tipy.

S pozdravem Radosek

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od gumickar »

Jednou jsem se setkal z borcem, který rozebral i "plátno" to NIKDY nedělej. Na zadní stěně je zrcadlo, tak to vyčisti(nebo to dej ženský, ty to uměj beze čmouh)ale nesundavej ho ze zadního deklu, ani s ním jakkoliv nehýbej a jen obrazovky zhora, rozhodně s nima nehýbej, prach a jiný svinstvo z chassis vyfoukej kompresorem, nebo kup stlačený vzduch ve spreji. Vyvaruj se jakýmukoliv pohybu částí, kvůli konvergencím. Nic neodpojuj, k báním a zrcadlu se dostaneš dobře, plátno můžeš ze zadu taky otřít, ale doporučuji jen suchou prachovku, do drážek se ti z čistících prostředků může dostat bordel a budeš mít fleky.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

ono se to ale stejně asi pohne tak bude potřeba možná donastavit konvergence v servismenu.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od gumickar »

Já myslím, že ne, kdyš se nebude na nic sahat. Teda mě se to nikdy ještě nehlo jen čištěním.

Radosek

#5 Příspěvek od Radosek »

Panove,
dekuji vam za tipy. Pres vikend to zkusim a dam vedet jak to dopadlo.

Radeosek

#6 Příspěvek od Radeosek »

Takze jsem to ucinil jak jste mi popsali. Jenom jsem pro cisteni nepouzil stlaceny vzduch, ale vysavac a stecek. Obrazovky a zrcadlo jsem umyl okenou a po smontovani byl obraz opet jako novy :-) . Dekuji Vam mnohokrat.

S pozdravem Radosek

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od gumickar »

Radeosek píše:Takze jsem to ucinil jak jste mi popsali. Jenom jsem pro cisteni nepouzil stlaceny vzduch, ale vysavac a stecek. Obrazovky a zrcadlo jsem umyl okenou a po smontovani byl obraz opet jako novy :-) . Dekuji Vam mnohokrat.

S pozdravem Radosek
:agree:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“