6020 vs irda

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudan
Příspěvky: 46
Registrován: 14 bře 2007, 01:00
Bydliště: Bratislava IV.
Kontaktovat uživatele:

6020 vs irda

#1 Příspěvek od dudan »

zdravim, pred istym casom som sem pisal s problemom kablu pre nokiu 6020. Kabel bol nekompatibilny a tak som zvolil najlacnejsie riesenie-infra port. Hned pri prvom spusteni doslo k k problemu ze zameral telefon, ale nebol schopny komunikovat a po par sekundach sa spojenie prerusilo. Na jednej stranke som nasiel radu ze treba zmenit nastavenie v kontrol paneli zo -sigmatel 4012- na -sigmatel 4000-. To malo urcity efekt, komp si telefon pripojil, pripojil si ho aj nokia pc suite a dali sa z neho skopirovat subory. Co vsak nejde, je prenos dat z kompu na telefon. Ani jednoduche obrazky ani instalacia. Prenos je stale na 0 percent a potom to hodi error. Neviete niekdo ako odstranit tento problem?

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Toto by zaujímalo aj mňa, N6233 mi robí presne to isté...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Zkus vyzkoušet jiné ovladače k tomu Irda,já jsem měl 6020ku na PC přes infrák připojenou a fungovalo to úplně normálně oběma směry. :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#4 Příspěvek od mihal »

Potvrzujem, mne chodi dobre. Mozes tam mat aj hw problem.

Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#5 Příspěvek od spirit »

Pri hľadaní som našiel toto staré vlákno, nedá mi spomenúť, že občas som takto pripojil 4 nové rôzne 6020-tky a funglovku NtB Asus A6R. Robilo to presne to isté, bola to hra nervov, kedy to chcípne. Neskôr som to vzdal a prestal používať. Neriešil som to a až po rokoch som vďaka inému zhodnému Asusu zistil, že odnova bol vadný HW NtB.....

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#6 Příspěvek od serviceman »

IrDa je vlastně nadstavba sériového kanálu (i když chodí u notebooků až do 4Mb). U některých BIOSů se pro sériový kanál nastavoval zvlášť paritní bit, nebo počet stop bitů. Nemá to souvislost?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#7 Příspěvek od spirit »

Neskúmal som to, ale ak by som mal oba NtB niekedy vedľa seba, môžem to porovnať, možno by bolo zaujímavé vedieť výsledok, vystačím si na to obyčajnou "užívateľskou obhliadkou" BIOSu?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#8 Příspěvek od serviceman »

Jistě.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#9 Příspěvek od spirit »

Porovnal som pre zaujímavosť oba BIOSy AMIBIOS v.211, to nastavenie som tam nevidel, ostatné nastavenia boli zhodné....

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“