Telefon.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aladin250
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2014, 02:00
Bydliště: Šumperk

Telefon.

#1 Příspěvek od aladin250 »

Mám takový problem. Mám dvě zahrady, vzdušnou čarou od sebe spojené asi tak 170 metrů, a potřeboval bych nějak obě zahrady spojit nějakým bezdrátovým telefoném, v nouzi něčím co mi zazvoní či blikne na zahradě dvě když zmáčku spínač na zahradě jedna a naopak. Přes dráty to nejde. Předem díky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Vysielacka?

Uživatelský avatar
aladin250
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2014, 02:00
Bydliště: Šumperk

#3 Příspěvek od aladin250 »

Schéma??

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#4 Příspěvek od lintik »

u čínanů koupit za stovku bezdrátový zvonek :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Na 170 metrov?

V obchode kupit sadu PMR vysielaciek.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Nestačily by na to PMR vysílačky? Je to legální, dá se to použít i na spoustu dalších věcí, nepotřebuješ za to platit žádnej paušál, obsluha naprosto pro blbý - jen zmáčkneš jeden knoflík a mluvíš... Dají se koupit jako hračka doslova za pár stokorun (jednokanálový, bez dalších serepetiček jako kódy a volba subtónu) - ty vyspělejší pak za cca tisícovku až dvanáct stovek kompletní pár - včetně nabíječky a akumulátorků...


rnbw byl rychlejší...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Taky vidím jako jediný finančně i technicky dostupný řešení PMR. Některý by mohly na těch 170m i fungovat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#8 Příspěvek od Yarda1 »

A co takhle mobily? Stačí jen prozvonit "a mám to zadarmo". Nebo tam není pokrytí?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
aladin250
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2014, 02:00
Bydliště: Šumperk

#9 Příspěvek od aladin250 »

Signál tam právě není skoro vůbec.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

I když mám po městě naprosto plný pokrytí mobilem, přesto PMR mám a používám - výhodou je skoro okamžitá reakce na zavolání, mobil než se vytvoří síťový spojení, má zpoždění až desítky sekund, PMR má zpoždění milisekundy...

A navíc: na "příjmový straně" u PMR není potřeba nic mačkat pro příjem (hovoru), protože stanice je na příjmu trvale. Pro vysílání zase není potřeba nic vyhledávat v seznamu nebo odemykat klávesnici - je jen 1 ovládací tlačítko PTT (Push To Talk = stiskni pro hovor) a v režimu VOX = aktivace hlasem se vysílání dokonce aktivuje samo jen zvýšenou hladinou zvuku v okolí mikrofonu = výhodný jako zabezpečení.
Pro občasný použití jako komunikační nouzovej kanál neznám lepší technický řešení.
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 07 úno 2015, 10:25, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od petrfilipi »

A co tohle: http://www.flajzar.cz/melodicke-zvonky- ... osahem.htm
S lepší anténou, pokud je přímá vyditelnost z antény na anténu, by tohle mohlo fungovat. A je to popsané, má do datasheety, můžeš mít i dvě tlačítka, ...

PF

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Yarda1 »

Jak to tam vypadá? Je mezi těmi zahradami přímá viditelnost? V tom případě by ty vysílačky (od pondělka budou takové k mání v Lídlu za 800 Kč) mohly fungovat?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

PMR funguje do půl km i bez přímý viditelnosti. V otevřeným terénu bez převýšení nebo krytí hustým stromovým porostem je dosah naprosto běžně 3-4km, spíš víc, nad vodní hladinou v přímým směru běžně až 8-10km. Při spojení mezi výškovýma kótama s přímou viditelností je dosažitelná dálka spojení prakticky několik desítek km i jenom s legálně povoleným výkonem 0,5W - teoreticky to jsou až stovky km...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od Kremik »

Dva bezdratove telefony a jedna zakladna. Naprosto komfortni.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Na 170m pochybuju. Měli jsme v minulým džobu sadu Siemens Gigaset, papírově to má mít dosah 150m na volným prostranství od základny, reálně to už na 50-60m chraptělo a vypadával kontinuální zvuk - anténa základny byla přilepená originál pěnovou oboustrankou na plechovým parapetu na okně kanceláře v 1. patře budovy, postavený v 1 rohu pozemku podniku, budova má rozměry přibližně 12x15m v půdoryse, pozemek má přibližně 80x110m - a ve skladu ve formě pouhýho plechovýho přístřešku v úhlopříčným rohu proti budově už ten Gigaset odmítal korektně fungovat - bylo to tak 50:50, jednou se člověk dovolal, podruhý ne a "ručka" ukazovala "mimo signál". Nakonec tam skladníkům postavili Unimo-buňku a do ní natáhli kolem plotu ranžírem pevnou linku napojenou na podnikovou pobočkovku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“