Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dzan
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#751 Příspěvek od dzan »

Já sám pracuji jako správce sběrného dvora a můžu říct že podmínky pro rozdávání vybraného elektra se těžce spřísnily. Všude kamery, člověk nemůže znárodnit pomalu ani sám pro sebe. Jsem toho názoru, že nejlepší recyklace je, když si někdo šikovný zařízení opraví a ještě nějakou chvíli používá, vždyť nakonec se na sběrný dvůr stejně vrátí. Bohužel vedení firmy takový názor nemá a za porušení hrozí okamžitou výpovědí. Tož tak je to u nás na moravě.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#752 Příspěvek od konosuke »

...a víš proč tohle všechno ? Aby lidi kupovali asijskej šunt v marketu, nový. Levný sice ale na jednu sezónu a honem další. Drátovat staré vraky to je proti zájmům vládních mocipánů a silných nadnárodních obchodních řetězců kterým takto váznou kšefty, zákon si vyrobí a nechají schválit na míru a na objednávku k vlastnímu prospěchu zkorumpovanými ouřady. Jednoduše proto.
Jako pracovník voj.oprav.podniku jsem se děsil při pohledu na komisionální ničení
plně funkčních elektro aparátů, zdrojů, oscilů, generátorů...jeden vyšší lampasák na to osobně dohlížel, neboť třídní nepřítel vše sledoval. Ale to je jiná kapitola dějin.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
dzan
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#753 Příspěvek od dzan »

Komisní likvidace materiálu z obecních úřadů stale funguje, dovezou vyřazené telefony, notebooky a jeden pracovník je přede mnou a komisí z obecního úřadu, znehodnocuje kladívkem do displeje.Česká policije zase volí metodu provrtání osmičkou vrtákem přes disk a displej skrz naskrz, to je "moravsky", "česky" durchum durch.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#754 Příspěvek od fredis »

Dnes v SD 2x mgf B4 :lol: . Jeden s nápisem na ND, druhý i s páskou a navíc v originálním plátěném obalu. Kdepak asi skončí :cry: .

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#755 Příspěvek od Hydrawerk »

dzan
To je na h0vn0. Ale něco by se dalo sehnat tadyhle. http://www.nevyhazujto.cz/
Jinak u mých popelnic se sem tam něco objeví. Furt mi ve sklepě straší ta inkoustová tiskárna, kterou jsem našel u popelnic jinde.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#756 Příspěvek od fredis »

Stačilo je vzít a jít :lol: . Žádný problém. Ale na nic by mi nebyly. Už tak mám problém s místem a nosit všechno na co narazím tak už asi dávno žiju sám :roll:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#757 Příspěvek od konosuke »

Dneska ráno za tmy cestou na autobus do práce u popelnic stál placatý PC monitor Benq...hodil by se domů neboť stále mám a používám hrbatý žrout LG co topí jak kamna, no brát sebou do fabriky taký bazmek to zas problém na vrátnici zpět...aspoň teda síťový kablík 250V/15A jsem odpojil a sroloval, pasuje do PC, faxu, tiskárny a skartačky...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#758 Příspěvek od fredis »

Já si jeden v sobotu přinesl taky. Je to Benq model Q9TS, 19". Už je opravený, jako nový, nepoškrábaný :wink: . Co dáš? :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#759 Příspěvek od konosuke »

Barter ? Tak dobrá...dám tiskárnu Canon PIXMA MP540, kus za kus, suché zásobníky sice ale jinak zprovoznitelná.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#760 Příspěvek od radioelectrum »

tak moje nové přírůstky (za více návštěv)
Televizor ECG po výměně kondíků ve zdroji funkční.
DVD rekordér Panasonic s HDD a DVBT tunerem. Nějak chrčí zvuk.
TESLA FESTIVAL poměrně zachovatelný, snadno udělatelný.
Přílohy
100320153598.jpg
(56.48 KiB) Staženo 136 x
100320153596.jpg
(40.14 KiB) Staženo 150 x
080320153582.jpg
(82.51 KiB) Staženo 140 x

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#761 Příspěvek od radioelectrum »

a nějaká krabička s neznámým obsahem.
Má to dva F konektory, napájení 12V a nějaký trimr na dostavení čehosi.
Uvnitř poměrně složitá elektronika a žádné popisy ani na těch švábech.
Původně jsme si myslel že to bude pro přepis zakódovaných videokazet, ale to by nemělo F konektory ale CICHN. Takže vůbec netuším co a k čemu to je.
Přílohy
100320153597.jpg
(83.2 KiB) Staženo 214 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#762 Příspěvek od konosuke »

ztracený kufřík jaderných kódů amerického prezidenta, tak to lépe nepřipojuj na zdroj...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#763 Příspěvek od radioelectrum »

dovezl jsem si pěknou SELENU, je funkční. stačilo vyčistit.
Přílohy
P1140104.jpg
(167.9 KiB) Staženo 149 x
P1140098.jpg
(158.13 KiB) Staženo 152 x

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#764 Příspěvek od Jimmi2 »

To býval jeden z mála tranzistoráků, na kterých šla skvěle chytat Svobodná Evropa. Proto bývaly mezi prostým lidem tak oblíbené 8-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#765 Příspěvek od Celeron »

Kde se to dělalo? V Rize nebo tenkrát v nějakým jiným "pribaltiku"?
Tamní od 41. okupovaní taky asi chtěli poslouchat. :)
Jirka

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“