Vyriesene, vymazat. Dakujem

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

Vyriesene, vymazat. Dakujem

#1 Příspěvek od Puma17 »

poradte mi nejaku schemu ktora dokaze merat aktualnu spotrebu resp. ktora ukazuje, ze kolko litrov je v nadrzi. najlepsie by bolo aby ten merac ukazoval hodnotu v tvare 30.02 L. viem ze sa to s klasickym A/D prevodnikom neda urobit lebo ten zobrazuje v tvare 1.999. hladal som aj v amare ale nenasiel som nic take co by mi vyhovovalo. moze byt aj s PIC resp. s Atmelom. dakujem
Naposledy upravil(a) Puma17 dne 08 bře 2008, 16:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Prvním nutným předpokladem jakéhokoliv měření jsou čidla. Nedovedu si představit, jak montuješ potenciometrický snímač do nádrže :D a rotametr na palivovou soustavu. Ostatně bys přišel v lepším případě o techničák, v horším o pěknou část povrchu těla.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Puma17 »

tam je cidlo (auto mam Lada 2105) ktore je napojene na analogovy merac. signal z cidla je minus pol.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Přesnost těchto čidel je taková, že můžeš jako indikátor dát sloupek 8 LED a bude to vyhovovat. Někde byl rozbor těch čidel a závěr byl neradostný.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Dikobraz »

Celý ten ekonoměr se dá koupit. Viděl jsem ho u kolegy ve Felicii. Ukazuje okamžitou spotřebu , průměrnou spotřebu , zůstatek paliva v nádrži aj. Prý ale za to dal pěkný balík.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#6 Příspěvek od gepard »

Zdárek, tak tedy jak chceš ...
http://www.apri.cz/main.php?page=novinky4

Problém budeš mít opravdu s těmi čidly. Tahle jednotka - palubní počítač - (mimochodem skvělej!! - brácha ho má dodatečně instalován ve Felicii) je připojena k extra čidlům a zároveň k řídící jednotce.


:D
-- Gepard --

Odpovědět

Zpět na „Poradna“