Destičková NiMH 9V/200mAh Tronic

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jmysik
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2007, 02:00

#16 Příspěvek od jmysik »

Zdravím,
nedávno jsem "kuchal" dva kusy vadných baterií TRONIC 9V. Každá baterie obsahovala sedm kusů článků 1,2 V NiMH. Ze dvou vadných baterií jsem vytvořil jednu novou a zbyly mi ještě dva články jako rezerva. Jinak tyto baterie nabíjím cca 8 hodin proudem 40 mA a sleduji teplotu.

Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od alda1 »

Dokáže. A pozná i vadný akumulátor. Dají se nabíjet současně i různé typy akumulátorů. Nabíječka si je napřed "očuchá" v jakém jsou stavu, spustí regenerační program a pak teprve začne nabíjet. Během nabíjení průběžně akumulátor měří, aby nedošlo k přebíjení.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#18 Příspěvek od Kvicala_r »

Můžeš prosím hodit nějaký odkaz na tu nabíječku? Já leta používám IPC-1. Její funkce jsou pro mě naprosto dostačující. Jen neumí nic jiného než AA, AAA :( škoda..
Z aku bych poslední dobou asi nic jiného než eneloop nekoupil. Staré sanyo 2500mA sem místo používání vyhodil -samovybíjení je vycucalo za 14 dnů, GP Zeleno/bílá + zeleno/oranžová postupně taky vyhazuju, protože jim totálně padá kapacita a samovybíjení je degraduje tak, že třeba v DO a myšce fungují jen pár týdnů. GP recyko po těch zkušenostech váhám i když by s eneloop měly být srovnatelné.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Eneloopy som kupil do univerzalneho dialkoveho ovladaca Logitech. Zerie pomerne dost (ma podsvietenie), takze je alkalicke clanky nevydrzia dlho (pol roka - rok?). Eneloopy na jedno nabitie vydrzia rovnako, ak nie dokonca viac.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#20 Příspěvek od Kvicala_r »

Hlavně se dnes dají na netu koupit do 60,- HR-4U serie. některé mám už skoro tři roky a protože si na ně značím datum a kapacitu, vidím že nepadají a fakt mají co je na nich napsáno... AAA 800mAh a AA 2Ah. To není jako ty přestřeleny čísla od GP. Ještě sem k té nabíječce dostal Conrad (nějaký přebal kdovíčeho 2,5Ah) a ty celkem drží v dobrých mezích taky jak samovybíjení, tak kapacitu...

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od Sesi »

Kvicala_r: Já mám s GP Recyko+ (AA) nejlepší zkušenosti, používám jich hodně (před dobou byly vícekrát v akci v Globusu za více než super ceny) a jsou to výborné aku, minimálně na úrovni Eneloop. Kapacitně se nerozjíždí a i po letech úbytky kapacity malé. Použití různé - LED svítilny (odběr až 2A), tři systémové blesky, RC vysílačka, navigace, starší digitál pro polní použití, ...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#22 Příspěvek od helios »

Ja zasa s GP Recyko+ AA nemám až tak dobrú skúsenosť. Už druhýkrát sa mi stalo, že niečo viac ako po roku jeden z troch kusov sa vybije na 0,5V, kým ďalšie dva majú ešte polovicu kapacity. Aku sú použité v nočnej lampe s led a pir čidlom, sú tam tri AA a nabíjam ich asi raz za tri mesiace. Nabíjam ich v nabíjačke, ktorá nabíja každý článok zvlášť a ešte ukáže aj dodané mAh. Pripadá mi to tak, že po roku sa v jednom článku zvýši samovybíjanie a preto jej nabíjačka musí dodať 2Ah, ostatným dvom stačí sotva polovica. Asi časované kurvítko...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od Sesi »

Prostě jde vždy o osobní zkušenost a bude záviset na výrobní dávce a kdy byly pořízené - někdo může mít dobré zkušenost s věcí, na kterou jiný nadává. Ty moje aku už mám několik let a neměl jsem lepší AA, včetně Eneloop. Nabíjím v IPC-1 (většinou 500mA), takže vidím mAh a časy při nabíjení/vybíjení, aku jsou pěkně srovnané i když nabíjím 2, 4 nebo 4+4ks(vysílačka).
Mimochodem - v nočním PIR LED světle (je venku!) mám 3ks už asi dva roky, jen občas nabiju, když světlo začne slábnout (tak tři měsíce, v mrazech trochu častěji).

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#24 Příspěvek od Mira_A »

Já ji mám taky a jsem s ní spokojen. Nabíjím ji na udělané nabíječce 45mA, konstantním proudem.
Jednoduchá nabíječka ze stabilizátoru (tj. stabilizator 78xx nebo 79xx, jeden odpor, jedna led dioda, potenciometr na nastavení proudu)

Už ji mám tři roky. Ale nechvalně skončily AAA NiMH od GP 750mAh.
Od začátku byly hned vybité. Teď už je nelze ani pořádně nabít.

Uživatelský avatar
geograf
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2004, 02:00
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od geograf »

Taky sem měl jednu 9V Tronic baterku. Byla vcelku dobrá i tu kapacitu bych jí věřil. Zničil sem si jí když sem ji na stole nechtěně vyzkratoval o kovovou skříňku. Všiml sem si toho až syčela, prskala a kouřilo se z ní a poněkud se scvrkla.

Ale 5.3. v Lídlu zase mají akci na Ni-MH baterky tak si koupím dva kousky
http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?actio ... l&id=25570

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“