Sony audio systém - příjem IR bez tuneru (bez IR senzoru)

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alanoid
Příspěvky: 54
Registrován: 27 dub 2004, 02:00

Sony audio systém - příjem IR bez tuneru (bez IR senzoru)

#1 Příspěvek od alanoid »

Ahoj,
pokud znáte starší audio systémy Sony - jednotlivé komponenty jsou propojeny páskovými vodiči s konektory různých barev. Červený 3-pinový co jsem viděl tak vždy použit jako AU BUS - slouží asi pouze pro přenos dat z dálkového ovladače (http://obrazki.elektroda.net/10_1288809175.jpg). Senzor pro příjem z dálkového ovladače je vetšinou v FM tuneru.

A já se ptám - je možné nějak docílit toho, abych mohl používat dálkové ovládání bez té komponenty, ve které je onen senzor pro příjem z dálkového ovladače? Prostě že si vezmu např. pouze CD přehrávač a do toho AU BUS zapojím nějaké externí čidlo... Je toto možné?

Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

To je nejaka nedokumentovana zbernica na ovladanie. Takze ak to este nikto neanalyzoval, mas smolu.

Uživatelský avatar
alanoid
Příspěvky: 54
Registrován: 27 dub 2004, 02:00

#3 Příspěvek od alanoid »

No zkoušel jsem to hledat na netu a právě jsem nic nenašel - ani že by se o to někdo vůbec zajímal. Tak mám asi teda smůlu, nebo to zkusit celý vykuchat z nějakého tuneru a nějak to zbastlit dohromady. :-)

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#4 Příspěvek od Ondra2 »

Podíval bych se do toho zařízení na druhém konci. Pokud je jeden pin zem, druhý 5V a třetí data, mohlo by jít čistě o nekódovaný signál z IR přijímače - stačilo by připojit něco na způsob SFH5110 a jeho klony. Ovladač k tomu máš?

Uživatelský avatar
alanoid
Příspěvky: 54
Registrován: 27 dub 2004, 02:00

#5 Příspěvek od alanoid »

To jsem si právě taky říkal, že ty 3 piny k tomu úplně svádí, ale co jsem na to letmo koukal, tak mi přijde, že to tak jednoduché nebude. Mám doma TSOP38238, tak to s ním zkusím. Ale přišlo mi, že jeden pin toho konektoru snad není vůbec použitý (je naletován do DPS a cesta od něj žádná).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Stiahni si servisny manual (co to vlastne mas?) a uvidis, ze to nepojde.

Uživatelský avatar
alanoid
Příspěvky: 54
Registrován: 27 dub 2004, 02:00

#7 Příspěvek od alanoid »

Věřím, co se dá dělat. :( Jinak mám tuner ST-D709 a CD changer CDP-C422M a chtěl jsem se obejít bez toho tuneru.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ano, jeden pin je nezapojeny. Je tam len GND a obojsmerny signal AUB.

Uživatelský avatar
alanoid
Příspěvky: 54
Registrován: 27 dub 2004, 02:00

#9 Příspěvek od alanoid »

Ještě uvidím jestli by byla možnost to nějak vykuchat z tuneru a napasovat to do changeru, nebo externě do malé krabičky. :) Kromě zabírání místa se mi na tom tuneru nelíbí ani to, že ve standby má spotřebu 7w. Nevím jestli to odebírá jenom trafo, nebo čím to je.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od pepik9 »

1, 2 ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Unilink ma 3 signaly, ale AU BUS len jeden. Nieco podobne ako 1-wire.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“