Miniaturní digitální voltmetry a ampérmetr z Ebay - info

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#31 Příspěvek od PavelFF »

Protože je tam jedna verze tohoto: http://www.datasheet4u.com/datasheet-pd ... ?id=734928

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#32 Příspěvek od lesana87 »

A vedle něj v tom SOT23-6 je 20-bit delta-sigma převodník s PGA, že jo? :D

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#33 Příspěvek od KUBO »

Keď už je reč o led voltmetroch a ampérmetroch, tak som tiež objednal z e-bay a na také domáce žuvanie to postačuje. Práve som dokončil zdroj kde som ich použil.
Přílohy
20150219_212952.jpg
(287.88 KiB) Staženo 201 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#34 Příspěvek od fredis »

Co je uvnitř,nějaká klasika? Jak dlouho to těch 300W dá? Jinak moc pěkný! :lol:

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#35 Příspěvek od PavelFF »

lesana87 píše:A vedle něj v tom SOT23-6 je 20-bit delta-sigma převodník s PGA, že jo? :D
No, to bude ono. Tím se záhada vysvětlila. Vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Parametry voltmetru jako stabilita a přesnost tomu odpovídají.
Na pouzdře to má označení "CAKT". Nenašel jsem kdo konkrétně to vyrábí.

Uživatelský avatar
rob_brno
Příspěvky: 209
Registrován: 12 říj 2012, 02:00

#36 Příspěvek od rob_brno »

Účet na ebay se jednoznačně vyplatí. Kupoval jsem tak, zatím jen různé elektronické capiny. Ale nedávno jsem tam koupil i knoflíkové baterky do ovládání vrat nebo halogenové žárovky do lustru. Cena oproti ČR min. třetinová. A mám podezření, že tyto věci v ČR jsou původem ze stejné fabriky, takže proč přeplácet. :-)

Asi nemá smysl odtud brát dražší věci co se mohou porouchat, jednak cenově nejsou moc levnější(díky DPH a clu) a hlavně není 2letá záruka.

Taktéž nemá smysl kupovat odtud potravinové doplnky, ty se dají koupit i levněji přímo z USA.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#37 Příspěvek od gepard »

Potřebuje DC - oddělené napájení u toho A-metru. Ten V-metr má 3drátové připojení, tudíž má "zem, měř. vstup, + napájení - mínus spol. zem" . Velikost napájecího napětí (rozsah) mají měřáky uvedené na štítku, na boku.
Edit: ... aha, tak z mobilu jsem ten odkaz A-metru nějak neprojížděl až dolů (byl jsem mimo základnu) ... možnosti zapojení toho A-metru máš v odkazu, úplně dole.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#38 Příspěvek od PavelFF »

Varianta s rozsahem 10A má bočník na desce. Fotky jsou od verze 50A a ta potřebuje vnější bočník.
Píšou, že ampérmetr má odpor 5mOhm, což při 10A znamená ztrátu 0,5W. To se ještě dá uchladit(?), ale jen na chvíli. Na jiných stránkách píšou, že proudem 10A by se nemělo zatěžovat trvale. Bez bližšího upřesnění, pochopitelně, ale bude to pravda. Asi jako na multimetrech bývá na rozsahu 20A údaj o max. době měření 10s. Např. při 5A už je ztráta "jen" 125mW a to je snad už v pohodě.

U podobného ampérmetru jsem zjistil jev, co popisuje jinde Milan, že větším ohřátím bočníku se generuje termoelektrické napětí, které způsobí nenulový údaj displeje po přerušení proudu (několik vteřin do vychladnutí).

Odpor 5mOhm působí vcelku malý úbytek napětí, což je dobře. Jak píše Milan, přívodní vodiče a konektory mají ale další nedefinovaný odpor a konektory mají vakl, takže kdyby na velikosti úbytku velmi záleželo, je možné bočník z desky vypájet a umístit ho přímo někam do silového obvodu a k měřidlu vést jenom tenký zkroucený pár vodičů. To jsem zkusil a funguje to bez problémů. Navíc oddělený bočník může být na místě, kde se líp chladí (větší pájecí plošky, víc prostoru).

Ještě si myslím, že udávaná nepřesnost 0,1% je příliš optimistický údaj. Naštěstí se dá údaj měřidla snadno doladit přibroušením bočníku nebo přidáním dalšího odporu paralelně. Ale problém bude nelinearita způsobená ohřevem při velkých proudech.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

Já teda nevím, jestli to je mým stářím ale na pořádným zdroji musí být ručkovej ampérmetr. Stále je pro mě podstatnější trend odebíranýho proudu než nějaký blikající čísla. Samozřejmě, měření napětí na zdrojích mám přes 35 let v digitálu.
Jirka

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#40 Příspěvek od PavelFF »

To nebude stářím. Prostě to tak máš od malička. Jak praví klasik - "lidé jsou různé". Já jsem se o trendy nikdy moc nestaral. A když potřebuju nastavit proud přesně, vidím už líp na čísílka než na ručičku.

Teď bude následovat plno příspěvků na téma trendy proudu vs. digitál. Protože už tak rok dva se to tu neprobíralo.


Na Aukru teď pan k45678 prodává zdroj, který to má vyřešeno zajímavě - řada ledek ukazuje derivaci proudu. Přiložená fotka ale není z Aukra.
Přílohy
NGSM 32_10 ....jpg
(137.14 KiB) Staženo 133 x

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#41 Příspěvek od Kvicala_r »

Trošku OT: Bohužel už tyto zdroje R&S nedělá. Mám jeden doma a v práci jsou tři. Celkem slušné, jen na plný výkon nedokáže jet pořád - přehřeje se a vypne, ale je to poctivý kus železa. Cena nového byla celkem flastr :(
Nastavení jako proudový zdroj nemá zrovna nejrychlejší regulaci - je schopný svým překmitem spoustu věcí odprásknout...

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#42 Příspěvek od PavelFF »

Došel mi další 5místný měřáček - ampérmetr do 3,0000A. Opět jsem ho zakoupil ze zvědavosti a opět jsem mile překvapen jeho přesností. Zase už mi není jasné, jak z bočníku cca 25mOhm dokážou zobrazit tolik míst. U voltmetru 30,000V mají na převod k dispozici na děliči asi 2V, ale tady jen asi 75mV pro plný rozsah. Funguje to.

Ampérmetr ukazuje asi o 1-2 digity (tedy 100uA - 200uA) míň. Na začátku stupnice to bude nějaký offset, který se nedá odstranit. Na konci stupnice se dá údaj upravit bočníkem, takže se dá trochu poladit "souběh".
Přílohy
Porovnání 1 LQ .jpg
(202.23 KiB) Staženo 134 x

Uživatelský avatar
drobino
Příspěvky: 75
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

#43 Příspěvek od drobino »

Zdravim dlouho sem nikdo nepsal ale treba nekdo odpovi koupil jsem si dc volt-amp metr z ebay a zabudoval do aktivniho repra abych videl kolik si bere zesilovac. Ale ukazuje pouze odber nejakych 40-50 mA coz je blbost. Tak jsem hledal a nekde je zapojeni s externim zdrojem napajeni jinde je ,ze to napajeni muze byt i z mereneho obvoudu pokud je do 30V. Mate s tim nekdo zkusenosti? A pokud musi byt oddelene napajeni je nejaka jednoducha varianta jak to provest moc se mi nechce to cele prekopavat a davat tam 9V baterku se mi taky moc nelibi abych ji kazdou chvíli nemusel menit. Diky

Konkretne mam tento:

Kód: Vybrat vše

 DC 100V 10A Voltmeter Ammeter Blue Red LED Amp Dual Digital Volt Meter Gauge digital voltmeter ammeter voltimetro amperimetro
 http://s.aliexpress.com/EVn6zE36 
(from AliExpress Android) 

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#44 Příspěvek od misocko »

musis mat oddelene napajanie
aby si tam nemusel davat 9V baterku, da sa spravit jednoduchy "izolacny" menic z 555 a kondikov http://pandatron.cz/?545&izolovany_dc/dc_menic - toto mam vyskusane a funguje s tymito meracikmi

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#45 Příspěvek od bu2520 »

napájím tyhle moduly přímo z měřeného zdroje naprosto bez problémů.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“