Regulace ss motoru 230/250 W error

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milou
Příspěvky: 81
Registrován: 04 dub 2012, 02:00

#31 Příspěvek od milou »

Ahoj Lidi . Koupil jsem druhý soustruh . Nový , tak snad bude chvíli makat . Takže jsem mohl předělat triákový regl za regl z pračky , který mi poslal milouš2 . To je vlastně více otázka na tebe , když jsi ho používal . Všechno jsem zapojil dle návodu , Ale po zapojení motor hučí . Když sundám řemen , a pomůžu mu rukou , tak se jen velmi lehce roztočí . (bez zátěže) . Nikde jsem nedohledal , jaký tam je potřeba poťák . Já jsem tam pro jistotu pleskl 500 K . Když odpojím tacho , tak nehučí vůbec . Zkusil jsem přepolovat vodiče k rotoru , ale taky žádná změna . Budete si s tím vědět rady ? Díky . lukin

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

Tak sem ten zázrak vystrč a můžeme se bavit ...

Uživatelský avatar
milou
Příspěvky: 81
Registrován: 04 dub 2012, 02:00

#33 Příspěvek od milou »

co přesně ? Motor , regl , schéma zapojení . ????
Přílohy
zapojeni reglu k prackovemu motoru.JPG
(162.75 KiB) Staženo 46 x
popis od hedgeho.pdf
(17.7 KiB) Staženo 62 x

Uživatelský avatar
milou
Příspěvky: 81
Registrován: 04 dub 2012, 02:00

#34 Příspěvek od milou »

Nakreslím schéma , jak jsem to zapojil i s reverzačním přepínačem vřazeným do napájení statoru .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#35 Příspěvek od BOBOBO »

Nakresli i s kompletem schema reglu . A hlavně sám porovnej , zdali je tomu v reálu tak .

Uživatelský avatar
milou
Příspěvky: 81
Registrován: 04 dub 2012, 02:00

#36 Příspěvek od milou »

No schéma reglu nemám , Asi bych ho těžko dával do kupy . Já jsem pouze tlusto dráteník - víc mechanik modelář . Zcela jistě je to regulátorem , protože motor se točí , revers jsem taky zapojil správně , změna směru chodu funguje . Ale prostě jen když rukou pomůžu rozběhu . Připadá mi to jako velké omezení proudu . z reglu . Napadlo mně , že to bude dělat tacho . Protože milouš2 to zkoušel na jiném motoru a fungovalo to . . Nevím , jestli výrobci těchto motorů mají jiné parametry tacha . Například jeden dává 3 V a jiný 10 V . Pak regl dostává (špatné info) , a podle toho se řídí . Tak daleko moje schopnosti nesahají . Je na tom reglu nějaký malý potenciometr není to na doladění právě té vazby ? Jen hádám .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#37 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli máš tu desku , tak ji dobře ofoť z obou stran . Třeba i upni jinam (uložto atd.).

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#38 Příspěvek od milous2 »

Už jsem tady :lol:
Pán mě kontaktoval mailem. Daroval sem mu plošáček z pračky,který funguje tak jak má. Proč jemu s jeho motorem né, tak jak on si přeje,já na dálku nerozluštím. Odkaz na uživatele "hedge" sem mu popsal a je zde na EB k vidění. Kdo čte a vidí,jistě ho objeví. Napovím,že je to ve vláknu :" motor z tachem -pračkový motor " Silnoproudá technika. Jak BOBOBO uvedl,régl sem nestavěl,je to inkurant z pračky. Všechno podstatné je popsáno v onom vláknu. Víc asi bych teda neměl. Zdravím.

Uživatelský avatar
milou
Příspěvky: 81
Registrován: 04 dub 2012, 02:00

#39 Příspěvek od milou »

Milouš 2 je v poho . Už jsme to řešili . Bohužel on ho měl v páru s jiným motorem . Jinak regl šlape , ale v omezeném rozsahu . Večer desku reglu nafotím . Musím to rozebrat . Ale vrtá mi hlavou ten potenciometr na desce . Stane se něco , když s ním mírně hnu ?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#40 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli ovládá samodestrukční mechanismus , tak ano . :blowing:

Uživatelský avatar
milou
Příspěvky: 81
Registrován: 04 dub 2012, 02:00

#41 Příspěvek od milou »

tady jsem to nějak nafotil .
Přílohy
IMAG0469 (Kopírovat).jpg
(80.61 KiB) Staženo 33 x
IMAG0468 (Kopírovat).jpg
(50.73 KiB) Staženo 32 x
IMAG0463 (Kopírovat).jpg
(92.72 KiB) Staženo 29 x
IMAG0462 (Kopírovat).jpg
(70.79 KiB) Staženo 29 x
IMAG0460 (Kopírovat).jpg
(56.53 KiB) Staženo 40 x

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#42 Příspěvek od ohryzek36 »

Z těch fotek se nedá poznat absolutně nic - z jedné strany jsou součástky zakryté chladičem a z druhé strany jsou cesty zakryté kabely, o ostrosti raději psát nebudu. Ve vedlejším vlákně jsem překreslil ještě větší desku s regulací, ale toto prostě nejde :? .

Uživatelský avatar
milou
Příspěvky: 81
Registrován: 04 dub 2012, 02:00

#43 Příspěvek od milou »

Je mi to jasné . No asi budu zítra experimentovat s tím poťáčkem , a maximálně to nevýjde . Pak koupím něco hotového . dík za snahu pomoct .

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#44 Příspěvek od milous2 »

Ze soucitu, uvedu foto zaslaného réglu uživateli "milou", již je jednou uveden v citovaném vláknu. Pak dávám do placu foto ze strany součástek,ale je to jiná řada,a trochu se liší vývody fastonů - " N , F ",jinak to asi sedí? Nalezeno na Google. Jak píši,není to strana součástek darovaného réglu!
Přílohy
regl souč..JPG
(94.13 KiB) Staženo 84 x
PCB regl.JPG
(106.87 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#45 Příspěvek od weed_smoker »

Jestli tam je srážecí MKP X2 hranatej kond na AC275V v napájení ovládání,vyndej ho a dej novej na AC 440V se stejnou kapacitou. Na tý fotce s chladičem a drátama ten kond chybí,ale díry tam jsou.To by mohlo bejt tim.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“