výměna klávesnice u NTB...

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

výměna klávesnice u NTB...

#1 Příspěvek od dobrman »

Tak mi na pracovním starým NTB ( MSI VR610X) odchází klávesnice
asi má nárok, už nějaký čas slouží....

Tak jsem pohledal a objednal novou, ale německou (za $ 17,00). Všichni mi tvrdí, že když přehážu klapky z tý starý (s českým popisem), prý to bude OK. Tak jsem zvědav...

Máte s tím někdo zkušenost??

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Za predpokladu, ze budu pasovat. Niekedy na jeden typ notebooku existuju klavesnice od roznych vyrobcov - na pohlad rovnake, ale maju iny mechanizmus.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#3 Příspěvek od procesor »

Alebo, samolepky nalepiť. Ich kvalita (trvanlivosť) býva slabšia, ale veď písať sa dá aj po-tme :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

První předpoklad je, že tam ta klávesnice bude pasovat. I když na ní budeš mít německé znaky, tak ti bude psát české znaky. Takže potom stačí přehodit jednotlivá tlačítka. Uchycení tlačítek u stejné verze klávesnice jsem ještě neviděl, že by bylo různé.

Uživatelský avatar
lucnikonik
Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2015, 01:00

#5 Příspěvek od lucnikonik »

U MSI by měl být mechanismus tlačítek stejný u všech klávesnic, naštěstí :-)

p32: u Thinkpadů T/R 4x/5x jsem se už setkal s třemi revizemi identické klávesnice (stejný výrobce, model, typové čislo, jen rozdíl čísle revize) a u každé byla jiná mechanika tlačítek (tlačítka vzájemně neprohoditelná) :-(

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Já samozřejmě myslel i tu stejnou revizi. :wink:

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#7 Příspěvek od dobrman »

Jo dík,
klávesnice je pro tenhle typ MSI, jen má rozložení QWERTZ + některé znaky používané v němčině.
Uvidím až dorazí, jak to půjde přehodit. Těch uložení kláves budu mít z celý starý klávesnice, kdyby praskaly. A když tak koupím ty polepky...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“