CD recorder PHILIPS CDR-775 - zastavuje CD - VYRIEŠENÉ

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od durkovic »

kedže sa v mojom prípade jedná o CD-RW Audio rekordér tak je zrejmé že CD-RW musí vedieť zapisovať a čítať už z princípu. ako ale prechádzam internet a skúsenosti tak hlášky OPC ERROR sú u philips CD rekordérov dosť bežné a sú dosť vyberavé na rôzne typy médií rôznych značiek....
Mám za to že nový laser a v podstate celá nová mechanika (to znamená že aj spindle motor je OK...) by mali zaručiť bezchybné čítanie a zápis CD-R aj CD-RW diskov. čítanie a zápis CD-R diskov je perfektné rýchle, finalizácia diskov je bezchybná. CD rekordér je dokonca schopný aj inkriminované CD-RW disk vymazať (pomalé mazanie - cez servisný mód stroja)

dokonca som urobil pokus taký že: napálil som na daný Maxell CD-RW (Audio) v počítači 3 skladby. následne finalizované CD-RW som vložil do philipsu a stroj ho normálne načítal a začal prehrávať. následne som na philipse dal možnosť "otvorenia disku" (Unfinalize) a celý proces normálne prebehol disk bol otvorený a pripravený k dalšiemu zápisu... akonáhle má dôjsť k inicializacii pre záznam (po stlačení REC) proces zlyhá a rekordér prejde do STOP módu.

takže stroj a tá nová mechanika je schopná CD-RW mazať, otvoriť ale inicializovať disk k záznamu sa jej nedarí... no asi skúsim nikede zohnať iný CD-RW (Audio) disk. ale v dnešnej dobe je to už veeeľmi ťažké...a tie sumy za 1 disk CD-RW na ebay a pod sa mi dávať veruže nechce...
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od durkovic »

ale ak by niekto zháňal alebo opravoval tento stroj prípadne iné modely (CDR 600 / CDR770 a pod...) kde je CD loader VAL1250 a v nom osadená platforma s optikou VAM1250 tak môžem povedať že táto optika v philipse CDR-775 - FUNGUJE

http://www.donberg.ie/descript/v/vam_1250.htm

a nahrávacia (zapisovacia) komplet mechanika pred CDR-775 je táto:

http://www.donberg.ie/descript/l/laser_pu_167.htm
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#33 Příspěvek od Sendyx »

Mám pocit, že moje MC911 s optikou 4/19 některé CDRW přehrává.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#34 Příspěvek od starecd »

Sendyx: myslím, že optiku 4/19, tam nemáš, musel bys ji upravovat.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#35 Příspěvek od Sendyx »

Teď mi kolega taky tvrdil, že jeho MC911 četla CDRW Bell, ale ne každý kus.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#36 Příspěvek od starecd »

Mně CD-RW čte normálně, ani bych to nezjistil, kdyby to neprezentoval prodejce.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#37 Příspěvek od xsc »

Mně MC911 CD-RW nikdy ani nenačetla. Ale doteď hraje i 99 minutové disky, jen v nich občas nezvládne hledání. S 90 min pak nemá žádný problém.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#38 Příspěvek od starecd »

xsc: a těch 99min. vypálíš na co, 90min. je problematická na vypálení. Pošli mail do SZ, hodím ti obrázek, co si máš zkontrolovat na servodesce.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#39 Příspěvek od xsc »

99min už dneska nepálím (vůbec se pálí nějak míň...). Ale když jsem to kdysi potřeboval, tak jsem to pálil na tehdy jediný dostupný Multidisk na nějakém Teacu, později DVD/CD NEC. Vše v Neru 5 a 6. Teď už jde koupit asi jen 90 min Verbatim, ale už jsem to dlouho nepotřeboval.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od durkovic »

tak doplním informáciu:

po vyskúšaní disku Maxell CD-RW Audio roku 2002 tento disk recorder v pohode načíta a pripraví na záznam. Ako som zistil tak tie nové CD-RW Maxell su poväčšine kompatibilné len s novšími strojmi prípadne s tými ktoré majú aktualizovaný FW. mám prisľúbené CD-RW Verbatim tak vyskúšam aj tie a čo som sa dočítal tak s tými veľmi problémy neboli tak snáď budú fachčať OK.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“