Záměna halogenek za LED v digestoře

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Záměna halogenek za LED v digestoře

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím, synovec se na mě obrátil s prosbou o pomoc. Psal mi, že koupil tyto LED žárovky a vyměnil je za stávající halogenky v digestoři ale zde mu nastal problém. Když je osadil na místo halogenek, tak mu svítily jako "bludičky", pokuď však použil kombinaci 1ks halogenky a 1ks LED tak obě svítily plným jasem. Na cylindru světla je nápis "Max 20W G4 12V". Psal jsem mu, že ty LED-ky potřebují stejnosměrné napětí tak asi bude problém v tomto, chtěl jsem aby se v tom digestoři podíval odkuď jsou do těch objímek přivedeny dráty, podle mě by tam mělo být trafko.
Ví někdo jak to v těch digestořích bývá zapojeno? Značku digestoře mi nenapsal, popřípadě doplním později, jinak jsem 110km od místa tak není šance se tam osobně zajít podívat.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Pravděpodobně je tam elektronický transformátor. Příkon LED žárovek je tak malý, že nedokáže spolehlivě naběhnout. Mohla by vadit i vysoká spínací frekvence předřadníku, ale to by potom LEDka nesvítila naplno v kombinaci s halogenkou.
Naposledy upravil(a) Honza_dy dne 02 bře 2015, 12:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Ano, dá se očekávat že tam má něco takového: http://prislusenstvi-ke-kytaram.heureka ... a/galerie/
Střídavý výstup. Už se to tady někde rozebíralo.
Dal bych tam trafo pro LED, něco takového: http://www.gme.cz/spinany-zdroj-mean-we ... 2-p332-518
(podle watáže)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#4 Příspěvek od kassquit »

"LED žárovka G4 2W 220lm teplá 12V, ekvivalent 25W" ... pekná reklamná prasáreň... ak by 2W LED mala svietiť ako 25W halogen, tak by musela mať účinnosť daleko za 100%.

dve 2W LEDky zjavne nemaju sancu rozbehnut spinany zdroj ako uz bolo spomenute vyssie, kedze to mas daleko, rovno si kup zdroj ked tam pojdes a vymen.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“