LG42PQ6000 plasma

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

LG42PQ6000 plasma

#1 Příspěvek od Franc »

Zdravím. Neporadil by mi někdo kde se dostat ke schématku k této TV? Popřípadě nemá někdo náhodou tuto TV na náhradní díly? Přes google jsem nějak nic nevygooglil. Díky.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Můžeš nám prozradit problém tý plasmy a tvoje úmysly?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Pokud seženeš schéma, bude tam pouze zdroj a mainboard, nikoliv moduly buzení panelu, ty ve schematech nikdy nejsou, protože se považují za součást panelu. Takže záleží, od které části to schéma vlastně potřebuješ, zda je vůbec naděje ho sehnat.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#4 Příspěvek od Franc »

Trochu jsem se odmlčel a také jsem se trochu posunul dál v problému. Nechtěl jsem to ze začátku rozmazávat co to děla abych zbytečně neotravoval, primárně jsem sháněl schéma, ale když už jste se dotazali tak Vám to popíši. Televize po zapnutí cvakne, rozsvíti se červená kontrolka a hned zase cvakne a vypne se. Nejdříve jsem překontroloval zdroj, všechny elyty a tak a když se mi zdál OK, Tak jsem odpojil desku která napáji pak obrazovku a zdroj pak zustané zaply. Nevím jak se ji přesně říka, takže ji popisuji takhle. Tak jsem vytáh tuhle desku a tento týden jsem ji trochu zkoumál a našel jsem na ní zatím ve zkratu IRGP 4086 a 2x GT30J124. Pojistka to ale přežila, asi rychlejí zareaguje zpětná vazba zdroje a vypné celý zdroj. Je tam toho ale ještě hodně a k lepšímu prozkoumání by mi právě pomohlo to schéma. Nechce se mi tam cpát součástky za 500 Kč jen abych to narychlo zkusil zda to pojede, nebo zase odejdou, ani nevím zda by ty tranzistory mohlo odkouřít i něco špatného přímo v obrazovce.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Jestli jsou polovodiče KO na YSUSu, tak prohlédni každopádně taky buffery, sice nevím, jak se toto chová na LG, protože jsem ještě žádnou plasmu od LG nepotkal, ale na Samsungách odcházejí tyto moduly svorně ve dvojici, ať už byl viníkem kterýkoli z nich. Naproti tomu Panasonicy takto neodcházejí, mají lepší ochrany. Panel prohlédni pečlivě na dobrém světle, jak uvidíš v některém pixelu černou tečku, máš problém a telka je zralá na SD, nebo musíš na příslušném čipu bufferu poškozený řádek odpojit, sice budeš mít v obraze černou linku, ale telka s tím může pak jet dál. Dopočítat se poškozeného řádku a identifikovat ho až k vývodu bufferu je trochu detektivní práce, ale dá se to udělat. Pogoogli, jestli je na příslušný YSUS k dispozici opravná sada, sice je nesmysl ji kupovat, ale napoví ti, co všechno je potřeba měnit, aby sis pokud možno hned neodpráskl další sadu polovodičů. Až bys to pak zapínal, můžeš zapojit jen třeba první konektor řádků do bufferu, kdyby byla vada v panelu někde dál, vršek obrazu ti pojede OK, čímž uvidíš, žes úspěšně opravil a odprásknout vadou v panelu si to můžeš až následně, až budeš zapojovat další konektory řádků :-)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“