Notebok HP 4540s vadný LCD kabel.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

Notebok HP 4540s vadný LCD kabel.

#1 Příspěvek od jova1 »

Zdravím, netušíte kde by se dal sehnat propojovacím kabel mezi tělem NB a LCD displejem uvedeného NB? Když otevřu panel na více jak 15cm širokou škvíru, tak zhasne. V servisu mi bylo sděleno, že se samostatně neprodává a je třeba vyměnit LCD panel za cca 5 000,-
Celková oprava pak přes 7 000,- :?
Naposledy upravil(a) jova1 dne 06 bře 2015, 19:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »

To ti v servisu tvrdili nesmysl. Panel se vždy prodává bez kabelu a kabely jsou k sehnání samostatně. Já občas objednávám na:
http://www.notebook-dily.cz/

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jova1 »

Dík za radu. Už jsem ho objednal. Až to přijde, dojdu jim to otlouct o hlavu a opravím si to sám.
Že nekecám, tady je to co mi zaslal značkový servis HP.
HP už nikdy více. V záruce odešla klávesnice, baterie a 3 měsíce po záruce tohle :evil:
Přílohy
servis.jpg
(56.96 KiB) Staženo 103 x

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#4 Příspěvek od DELONG »

A ja som si myslel že to len u nás (SK) sú taký o......i :lol: .
Ja mám tiež podobné skúsenosti len u mňa bola vraj zlá MB . V autorizovanom servise HP chceli 400€ za opravu (výmena MB) a to ešte v záruke. Vyhovorili sa že MB je poškodená plesňou :twisted: a že som si to spôsobil sám vo vlhkom prostredí . Áno plakal som nadtým ich slávnym výrobkom a slzi my stekali rovno na MB a ono to splesnelo nooo .... :roll: . A to sa rozpadal ich super bezolovnatý cín schválený EU na mosfetoch . Stačilo umyť Izopropylom a poriadne prepájkovať ale už cínom z čias komoušov :lol: . A preistotu ošetriť prípravkom proti plesni !
A book funguje doteraz :wink: ešte že som si to ošetril :lol: .
Neviem čo sú to za ľudia ktorí tam pracujú ale podľa mňa sú to fakt superodborníci so špičkovým platom . Ale ja im na ten plat neprispejem :lol: .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ze v autorizovanom servise povazuju za nahradny diel cele veko notebooku s panelom, kablami a kamerou, to je este pochopitelne (aj ked chore). U niektorych notebookov to tak je aj v servisnom manuali.

Ale 400 eur za zarucnu opravu, to je uz dost silna kava...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

jova1 píše:HP už nikdy více. V záruce odešla klávesnice, baterie a 3 měsíce po záruce tohle :evil:
To nebude tím HP. Už jenom prorovnávání nějakého servisu HP s výrobcem je dost úchylné. Mimochodem, víš o lepší značce ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

A cim to teda bude, ze predavaju take smejdy?

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#8 Příspěvek od dreamer »

rnbw píše:A cim to teda bude, ze predavaju take smejdy?
Sorry ale prostě proto že po nich ty šmejdy důrazně vyžadujeme! Nedávno jsem likvidoval notebook Dell ještě s monochromatickým displejem, chodil na něm jenom DOS a jeho původní cena byla přes 60000. Notebook byl doposud FUNKČNÍ!!! Dneska je lidem líto dát za notebook 7000,- že prý je to moc. Spousta nových typů už nemá ani jednoduše vyměnitelnou baterii bez rozebrání celého notebooku. Spěje to k tomu že budeme mít vše uloženo v cloudu a notebooky, tablety, telefony a další budeme při jakékoliv poruše vyhazovat místo opav. Důsledný a dlouholetý tlak na snižování cen se prostě v kvalitě projevit musí a bude se projevovat stále víc.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

rnbw píše:A cim to teda bude, ze predavaju take smejdy?
No já nevím, ale z posledních 10 kupovaných kousků jsem žádnej šmejd neviděl. Jestli to nebude spíše v lidech, co chtějí levné odrbané NB a ani nevědí, co tam mají za značku. Hlavně, že to má 2 GB paměti a 64bitový OS. To už by museli být všichni ostatní výrobci ultrašmejdi. No a protože každý kupující má synovce nebo kámoše, co dělá elektroprůmku, tak ten to přece ví nejlíp. Takže si koupí buď levný šmejd od kterékoliv značky (a pak na ni nadávé místo toho aby čučel do zrcadla) nebo předraženou kvalitu, kterou nikdy nevyužije, ale stálo to jistě za to. Málokdo si nechá poradit před nákupem, což mi na druhé straně vyhovuje - je více práce půl roku po nákupu. :wink:

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

dreamer píše: Nedávno jsem likvidoval notebook Dell ještě s monochromatickým displejem, chodil na něm jenom DOS a jeho původní cena byla přes 60000. Notebook byl doposud FUNKČNÍ!!!
Taky se mi zdá, že Dell je trochu trvanlivější. Mám tady Inspiron 1100 a ještě starší Latitude C810, oba jedou bez problémů. Ale na WiFi se musí přidat nějaký adapter a tak to nikdo nechce. Je mi líto je nechat likvidovat.
Možná je to tím, že se musí pájet bez olova, jinak se to v EU nesmí prodávat a pájené spoje jsou podstatně více náchylné k poškození.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“