Bacha na USB zdroj pro mobily

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

Bacha na USB zdroj pro mobily

#1 Příspěvek od jasin »

Tento zdroj se hojně vyskytuje v prodejnách mobilů. Výstupní napětí není dostatečně odděleno od sítě. Mezera na tišťáku místo 4 mm má místy necelý 1 mm. Jaká je izolace na trafu není už ani zajímavé, když vstup a výstup překlenuje kondík který je jen na 1 kV! Měl by to být typ na 4 kV.
Podívejte se doma jestli vaše děti takovým krámem nenapájí své přístroje.
Ve spojení se sluchátky je takový přístroj při nabíjení učiněné elektrické křeslo.
Přílohy
Aple5Vmd.jpg
Kondenzátor rozhodně není provedení X
(90.9 KiB) Staženo 117 x
Aple5Vm1.jpg
Oddělení obvodu 230V od výstupu 5V je jen jeden mm!
(91.28 KiB) Staženo 108 x
Aple5Vmc.jpg
Je to Apple čína
(99.62 KiB) Staženo 61 x
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Rovnou pošli podnět na Obchodní inspekci, nebo EZU.
Naposledy upravil(a) serviceman dne 12 bře 2015, 20:45, celkem upraveno 1 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Mám jeden takový zdroj koupený přes Ebay, tvarem kopie nabíječky k Samsung Galaxy S3, tam je to ještě horší, pojem izolační vzdálenost nebyl konstruktérovi zjevně vůbec znám a pohledem na DPS nelze primár od sekundáru vůbec odlišit. Věci od Číňana vždycky nejdříve otevřu, než je začnu používat, toto jsem si schoval jako kuriozitu, používat bych si to netroufl. Další jiný kus stejného vnějšího vzezření je z hlediska izolační mezery OK, jak je na tom trafo samozřejmě pohledem zjistit nejde.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Hlavně se podívej na vstup, zda tam není klasický odpor 10Ω (místo pojistkového). Už jsem od takové potvory viděl i opálenou zásuvku.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Dej podnět ČOI.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#6 Příspěvek od Hydrawerk »

Asi jsem ho viděl v jedné vietnamské prodejně v Brně u hlavního nádraží.
Tady mám taky jeden čínský zdroj, ale je kvalitně vyroben. https://plus.google.com/photos/10626421 ... 1979618129
Bál bych se levných subminiaturních zdrojů. Chtěl jsem si koupit tento, ale raději jsem ho nevzal. http://www.gme.cz/napajeci-zdroj-mean-w ... b-p751-636 Navíc není rozebíratelný.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Hydrawerk: Zrovna MeanWell je zástupce té rozumnější číny. Mají oficiální zastoupení v ČR a jednu pobočku i Brně.
Jejich zdroje mi tady běhají poměrně spolehlivě už nekolik let.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#8 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ta izolační vzdálenost se může také projevit ve spojení s více přístroji. Např. adapter napájí mp3 přehrávač (třeba i v mobilu) který budí zesilovač kde je signálová zem spojená s PE vodičem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Vsetko je rozoberatelne, zalezi od toho, kolko nasilia sa musi pouzit :lol:

Nedavno som opravoval nejaky zdroj k tabletu Asus, bolo to zlepene, ale podarilo sa to celkom pekne. Vyrobca tusim LiteOn, takze kvalitne a bezpecne prevedenie. Nefungovalo to, lebo boli dve nohy trafa vyrvate z plosaku a z jednej odpadol drot vinutia. Asi to niekto hadzal o zem.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Nakadah »

Dostanete kvalitu jakou si zaplatíte, resp u nás dostanete kvalitu jakou si zaplatí tuzemský prodejce. Neplivejte na čínany, umí dělat kvalitní věci když si to zadavatel zaplatí. Plivejte na tuzemské prodejce co to prodávají za sračky (předražené). Nak

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od Zaky »

To s kvalitou, kteru si zaplatíš je jasné a na Číňany neplivu, taky tam ledacos vyrábíme. Izolační vzdálenost mezi primárem a sekundárem ale nesouvisí s kvalitou, to souvisí pouze s konstruktérovou blbostí.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#12 Příspěvek od Mira_A »

Tak a jak je to když tam není klasický transformátor. Je to spínaný zdroj takže místo 50Hz tam je klidně 600Hz. Máš to ověřeno zkouškou, že nevydrží ty 4kV.
To by pak nevyhověla i spousta spínaných zdrojů. Tam byl taky kolikrát na tišťáku pouze mm mezi primární a sekundární částí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Co tocis o nejakych 600Hz? :roll:

Jednoznacne medzi primarnou a sekundarnou stranou nesmie byt obycajny kondenzator, ale kondenzator typu Y!
Keby tam ten kondenzator aj s cestou k nemu nebol, tak by ta izolacna vzdialenost bola asi prave 4 mm.
Trafo pravdepodobne tiez 4kV nevydrzi, ale kedze sa skor prerazi ten kondenzator, tak je to v tomto pripade jedno...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Pulzáky nejedou na 600Hz ale 50-100kHz. Ale to není vůbec důležitý. Elektrická pevnost mezi sítí a částí se kterými přijdeš do styku je 4kV. Tečka. Elektrická pevnost suchého vzduchu se uvádí 2-3kV/mm.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#15 Příspěvek od Mira_A »

Já nevím co řešíte. Lidí je dost. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“