Videorekordéry Panasonic, horizontálně nestabilní obraz

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

Ségra študovala v polském Krakowie no a raz mi přivezla magnitafonnuju lentu, to bylo radosti bo už tenkrát na konci 70.let omezili dodávky z Dojču (Basf, Agfa) jakož i jiných vyspělých zemí (Maxell, Scotch)...ale jenom do prvního použití - z páskové dráhy Tesla B400 vyjel pás čirý jak celuloid magnetická vrstva se prostě sloupla...no zklamání bylo veliké ale tu jsem kdesi četl že podobným neduhem trpěla věhlasná značka Memorex...asi špatné skladování v nevhodných podmínkách či co.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

No, dnes už je to vcelku jedno, nakonec bavíme se tu o magnetickém záznamu TV obrazu, tohle zase byla odbočka od tématu.
Ale asi byla nutná: název MAGNETOSKOP, taková zparchantělina, si nic jiného nezasloužil.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od radioelectrum »

Bylo by možná dobré kdyby to co napsal Hill bylo dáno někam jinam, nebo´t to je tak dobře napsáno že si to zaslouží být uloženo jako samostatný článek o historii magnetického záznamu. Aby se k tomu dalo i po letech vrátit.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#19 Příspěvek od konosuke »

magnetický záznam dat je překonán...vzpomeň jak rychle šlo do koše VHS a diskety například...jako historie, ovšem, ano...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#20 Příspěvek od ZVUK2000 »

konosuke píše: Polsku tomu říkali magnetowid kdežto u nás byla neúspěšná snaha prosadit terminus magnetoskop, nevím proč zatímco celý civilizovaný svět říkal videorekordér, zkráceně video...asi abychom se odlišili od zlé ideově nepřátelské tenkrát ciziny...to jenom na okraj aby nestala řeč.
Když už zmiňuješ Poláky , tak se mi jednou jeden Polák smál že celý svět používá název PC a u nás "počítač". Rychle jsem mu to vrátil, celý svět používá slovo mobil a v Polsku to je "telefon komorkowy" :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#21 Příspěvek od konosuke »

Poláci s oblibou říkají laptop, u nás notebook, lidově noťas. Mobil je tam u nich komóra, asi že může telefonovat i z komůrky označené na dveřích WC.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

radioelectrum píše:Bylo by možná dobré kdyby to co napsal Hill bylo dáno někam jinam..., že si to zaslouží být uloženo jako samostatný článek o historii magnetického záznamu. Aby se k tomu dalo i po letech vrátit.
Nejen to, co jsem napsal já, ale i ti ostatní, přece jen jsem něco nevěděl nebo třeba i věděl, ale nepokládal jsem to za důležité.
Tak vzniklo toto výživné vlákno s navzájem se doplňujícími informacemi od všech účastníků diskuse. Přímo vzorové.
Potíž je v tom, že zrovna o magnetickém záznamu by se toho dalo napsat strašně moc, to téma jede po několika vývojových liniích a těžko vybrat jednu, aby se nemuselo stále odbočovat k ostatním. Opravdu pestrá historie to je. Ostatně na toto omezení narazila řada sběratelských stránek po celém světě: celkem spolehlivě ověřené zdroje jsou k dispozici, ale ty informace, které jsou důležité, přibývají kvadratickou řadou, jak se autor seznamuje s tou historií, a najednou je není kdy všechny ověřit a zpracovat.
Tím chci říci, že daleko snadněji se napíše nějaká ta informace jako dílčí odpověď na nahozené téma, protože ta už může být podstatně věcnější, a tedy i přesnější, než souhrn všeho vědění na poli ohrazeném magnetickým páskem, byť by byl na deset obrazovek.
Jak to nenahodím na jeden zátah, vzpomenu si v pauze na něco dalšího, co bude vyžadovat zásah do toho, co už mám hotové, a týdny a měsíce utíkají...

Až budu mít hodinu času, abych si s tím tři čtyři dny pohrál (déle ne, pátý den začnu pochybovat a předělávat), zkusím z toho spáchat článek. Třeba i bez nohy v sádře, která mi nevadila při psaní jednoho článku o gramofonech. Druhý článek mi trval déle, sešitá dlaň byla jistým omezením i při datlování.
Rád bych tentokrát něco zvládl napsat i bez toho, abych předem se bolestivě pohybově omezil, decentně řečeno...
Zatím přispěvatele v tomto vláknu prosím, aby do svých příspěvků nesahali, hlavně je nemazali. I jejich příspěvky tam budou mít své místo.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od radioelectrum »

ještě k těm videorekordérům v RVHP. Unitra po tom cívkovém modelu (či cívkových modelech?) vyráběla přístroj pod označením MTV 20 (mám ve sbírce): je to mechanika VCR od Philipse na kazety VCR a elektronika je polská. přístroj nemá tuner ani modulátor. U těchto přístrojů bylo poznamenáno že není zaručeno že přístroj přečte záznam po jiném stroji.
http://legendy-prl.pl/magnetowid_mtv-20.html

V Tesle Bratislava se složilo pár stovek rekordérů VIDEO 2000 než se začala výroba přístrojů VHS. Byl to dvoudílný Philips, rekordér se nosil v brašně s videokamerou, potom se doma(tedy spíše v klubu svazarmu či pod.) připojil ke zdroji s tunerem a vše se to chovalo jako stolní videorekordér.
něco jsem o tom napsal: http://balek.v.sweb.cz/radiotechnika/ru ... 0/2000.htm

Také se měl v Litovli vyrábět videorekordér VHS ve spolupráci (čti spoluslátanici) ze soudruhy z SSSR. Ale asi byl jen prototyp.

Něco se dá o profesionálních videorekordérech používaných v Československé televizi dočíst v knížce :
http://shop.ben.cz/cz/121358-vzestupy-a ... hniky.aspx
podotýkám, neberte jako reklamu, nejsem nijak na prodeji této knížky zainteresován.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od durkovic »

Podobné chvenie obrazu v horizontálnom smere pozorujem aj u svojho Philipsu VR6585 Hi-Fi využívajúceho mechaniku od Panasonicu. Myslím že sa jej vravelo G-deck.

VIDEO https://www.stream.cz/uservideo-682704/ ... r6585-hifi

(nieje to moc výrazné ale je to tam - robí to len u nahrávok na tomto videu, pri prehrávaní iných záznamov je obraz pomerne v poriadku)

nejako som tu vadu už potom ani neriešil, video občas použijem len ako prehrávač Hi-Fi audio záznamov na VHS a onedlho putuje video pre kolegu, ten má úmysel na tom natáčať tiež len muziku na VHS
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “