pevné zdroje napětí

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

pevné zdroje napětí

#1 Příspěvek od Skay »

Zdravim.poradíte mi někdo jak udělat zdroj : 2x5V ; 2x12V a 2x30V stačí každej do 1A.možná je to nějaký zapojení s lm317 nevim,potřeboval bych aby to bylo zkratuvzdorný,mělo by to bejt napájený ze dvou 16V vinutí.(takový ty malý zdroje co se montujou do jedný krabice s těma výkonovejma) na těch 5V už budou na 1A asi velký ztráty proto prosím o radu jak to udělat... :roll:

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

zdroj

#2 Příspěvek od jasin »

Podívej se na stránky http://www.ges.cz. Prodávají stavebnice takových zdrojů a myslím, že jsou i v akci. Například http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... ES07800089 za 329,- :)

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Skay »

což to jo to je pěkný ,ale neni to přesně to co sem měl na mysli...to chci do zdroje...2x 2x30V/10A a k tomu chci tyhle malý zdroje takže trafo už tam je a mam na něm volný ty dvě 16V vinutí tak tam už nebudu cpát další trafa...a radši bych toho využil než je tam bez užitku nechat nezapojený...

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#4 Příspěvek od heldybeldy »

tie napatia co udavas, napr 2x30V mas na mysli +-30V proti zemi?

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Skay »

symetrický zdroje aby z toho šli napájet takový věci jako OZ atd... jo +-proti zemi jestli je to tak správně :wink: :?: prostě jako kdybych měl dvě 5 V baterky... 12;30.... aby to šlo takhle propojovat...

Uživatelský avatar
zyggurat
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2005, 01:00

#6 Příspěvek od zyggurat »

Mna zaujala tato konstrukcia:

http://michal.slansky.sweb.cz/data/kval ... j/text.pdf

Len neviem ci to nie je pre tvoju potrebu prilis zlozite ale ja mozem povedat za seba ze si to urcite postavim , len ked dokoncim nejake dalsie veci...

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Skay »

složitý mi to nepříde...a docela se mi to líbí...asi do toho pudu...akorát bych potřeboval místo těch 9V snížit na 5V...takový použitelnější :D poradíš mi co mam změnit?asi to bude jen odpor ,ale vo kolik?dík.

Uživatelský avatar
zyggurat
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2005, 01:00

#8 Příspěvek od zyggurat »

Skay píše:složitý mi to nepříde...a docela se mi to líbí...asi do toho pudu...akorát bych potřeboval místo těch 9V snížit na 5V...takový použitelnější :D poradíš mi co mam změnit?asi to bude jen odpor ,ale vo kolik?dík.
No som to tak zbezne pozrel...to napätie je volene 4polohovym prepinacom ktory prepoji vzdy jeden zo styroch trimrov k IO - zmenou odporu trimra nastavis pozadovane napätie - teda kazdy jeden trimer reprezentuje jedno napätie, proste su tam 4 (dvojite) trimre a s kazdym si nastavis napätie ake chces. :)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“