Venkovní kamery JAI , BOSCH

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

Venkovní kamery JAI , BOSCH

#1 Příspěvek od jardavysocina »

Získal jsem tyto venkovní kamery a přemýšlel jsem o připojení alespoň jedné , jen toho moc nemohu najít , SW k nim nemám, má někdo zkušenosti ?

1) JAI type no.07013400 ; obj. ERNITECcs 1/3" 5,6-112 mm F 1,6 Q6Z20Sa

2) BOSCH LTC0610/10 12-16 V DC ,12-18 VAC ; obj. PHILIPS TV 200MLENS LTIC 3293/5012-240mm F1,6 , 1,2"

Jarda

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od sis2 »

Jardo, tak otevři futrál a koukni dovnitř. Ta Boška je barevná 1/2" kamera - viz http://resource.boschsecurity.com/docum ... 260939.pdf a má asi "hodně dlouhý" zoom objektiv. Musí být připojená clona (na kameru), jinak bude objektiv zavřený a neukáže nic... Má asi video výstup na BNC konektoru a napájení jak už máš v textu. Stačí připojit 12V z baterky nebo trafa - tyhle kamery mají na vstupu můstek, takže jedno jestli ss nebo stř. napájení. A na BNC připojit TV monitor (PAL) a uvidíš. Podle mě k tomu žádný sw nepotřebuješ. Tyhle křápy mají na zadní straně tlačítka pro vyvolání menu a volby nastavení. Vkládají to do obrazu, uvidíš na monitoru.
Tu druhou kameru neznám, jen v tvém popisu je vidět, že má taky dlouhý zoom-objektiv. Načni tu první a podle ní pak se orientuj u té druhé. Anebo vyfoť zadní stranu kamery a uvidíme. Možná to bude něco podobného od jiného výrobce...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Na kamery JAI je ke stažení SW, tak manuály.
Mám model 2030 s výstupem v PAL 625i/50, kreslí velmi dobře.
Škoda, že jsem nesehnal model 2030P, kterému jde vnějším signálem synchronizovat závěrka, aniž by z výstupu přestal lézt ten krásně redundantní analogový televizní signál...

Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

#4 Příspěvek od jardavysocina »

Děkuji Vám za pomoc , vyzkouším tu "Bošku" a uvidím .

Jarda

Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

#5 Příspěvek od jardavysocina »

Na optice jiné kamery JAI je LEVEL H-L , ALC P-L , na kameře jsou i popisky potenc. W.B , potenc.SHUTTER . Připojení je ZOOM IN, OUT, FOCUS FAR , NEAR a kontrolku AGC . VIDEO V-VS , REMONTE . Výstup I/C OUT a VIDEO OUT s BNC konektorem .
Tak že to vypadá , že to půjde .
Jarda

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

LEVEL H-L znamená přepínání polarity, ALC je expoziční automatika (citlivost automaticky), potenciometr na JAIkách W.B. je ruční vyvážení bílé (častěji je to přepínač teploty chromatičnosti osvětlení osvětlení, aktivních je prvních pět poloh - 0=3200K/halogenka, 1=4600K/teple bílá zářivka, 2=5600K/zářivka nebo denní světlo, 3=automatické vyvážení bílé-tovární nastavení, 4=ruční nastavení), přepínač SHUTTER slouží k předvolbě času expozice (většinou 0=vypnuto, asi 1/60s, 1=1/125s pro PAL, 2=1/250s, .... 7=1/10000s), ZOOM a FOCUS jsou výstupy pro motorky ovládání objektivu (řídí se přes digitální rozhraní), REMOTE je vstup ovládání, I/C out je zpravidla S-video, druhý výstup je kompozitní.

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“