SATA disk z SD karty

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

SATA disk z SD karty

#1 Příspěvek od ferro0 »

Zdravim,
bude tento adapter fungovat? Co SD karta po castem zapisu, nezpomali se vyrazne? Chtel bych to do Aceru 5220 s WIN XP.
Dik.
http://www.ebay.com/itm/New-SD-SDHC-MMC ... 259f43f7ea

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Bude to nepouzitelne pomale uz od zaciatku a karta odide velmi rychlo.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#3 Příspěvek od Mira_A »

rnbw píše:Bude to nepouzitelne pomale uz od zaciatku a karta odide velmi rychlo.
Karta odejde tak rychle jako SSD :wink:
Existuje taky na 6 karet, kde to funguje podobně jako RAID 0 teda rychlost se zvyšuje s počtem karet.

Pokud by to bylo na linux nebo něco, kde se to dokola nepřepisuje jak u Windows tak snad.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Karta odide rychlejsie ako SSD. Ale zalezi na kvalite karty. 8GB Kingston odisli (dve po sebe - objavili sa tam vadne bloky) asi po 1-2 mesiacoch behu v Raspberry Pi - a to sa tam takmer nic nezapisovalo (SanDisky sa zatial drzia). S Windows by to vydrzalo tak tyzden.

Vykon pri nahodnom zapise je pri vsetkych SD kartach tragicky. Ten RAID0 tomu asi pomoze, ale este zhorsuje uz tak mizernu spolahlivost.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 17 bře 2015, 15:17, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Mira_A píše:Karta odejde tak rychle jako SSD :wink:
Ty jsi viděl někoho používat pod WXP SSD ? To musel mít asi zadarmo, ne ? Pořiď si lepší systém, např. W8 a tam ti SSD pojede furt a jak víno.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od mtajovsky »

Jo viděl, na jednom úřadě si sestavili comp s WinXP 64 bit + SSD. Vzhledem k tomu, že WinXP nemají pro SSD optimalizace, to bylo ještě horší, než s klasickým diskem - překlad C++ projektu byl asi 2,5 x pomalejší. :(

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#7 Příspěvek od Mira_A »

rnbw píše: Raspberry Pi - a to sa tam takmer nic nezapisovalo (SanDisky sa zatial drzia). S Windows by to vydrzalo tak tyzden.
Tak to se ani nedivím, taky mám takovou linuxovou krabičku s RK3188.
Když jsem tam strčil SD kartu a po hodině provozu ji vytáhl měla skoro 60°C. Sem na ni musel foukat a kůže mi zčervenala. Takže se vážně nedivím tomu, že ti tam ty karty odešly.

Jináč SSD disk má stejné paměťové čipy, co se dávají do SD karet. Je jich tam několik a správu nad nimi dělá řadič. Otázka je jak dobrý řadič montují na ty své redukce Číňani. [/quote]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Karta v Raspberry Pi je len vlazna aj ked to tu bezi niekolko mesiacov...

Do lacnych SD kariet (podobne ako USB flash diskov) sa davaju odpadove flash chipy, ktore sa nedaju pouzit do SSD. K tomu sa prida mizerny radic. Radic je integrovany v karte, takze ta redukcia uz toho vela nezachrani.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#9 Příspěvek od Mira_A »

p32 píše:Pořiď si lepší systém, např. W8 a tam ti SSD pojede furt a jak víno.
I přes optimalizace ti pořád Win8 dost kurví SSD. Oni to ošetřili, aby to přežilo záruku a to je vše. Dvacet let životnosti se stálým zapisováním jako lepší magnetické disky - tak na to zapomeň. :wink:

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#10 Příspěvek od Mira_A »

rnbw píše:Karta v Raspberry Pi je len vlazna aj ked to tu bezi niekolko mesiacov...

Do lacnych SD kariet (podobne ako USB flash diskov) sa davaju odpadove flash chipy, ktore sa nedaju pouzit do SSD. K tomu sa prida mizerny radic. Radic je integrovany v karte, takze ta redukcia uz toho vela nezachrani.
Uvádíš, že jsi měl Kingston. Ti jsou výrobci SSD stejně jako Sandisk.
Je fakt, že kterési ty SSD od Kingstonu byly reklamovány ve velkém.
Aféra postihla, ale také Intel, který do svého disku vytvořil nevhodný firmware. Prostě ty dnešní výrobky jsou rychlokvašky. Sotva dokončí jeden produkt už jde na trh nový. Další vývoj žádný. :evil:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Na karte je sice nalepka Kingston, ale podla textu priamo na karte je vyrobca Toshiba: SD-K08G

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Mira_A píše:
p32 píše:Pořiď si lepší systém, např. W8 a tam ti SSD pojede furt a jak víno.
I přes optimalizace ti pořád Win8 dost kurví SSD. Oni to ošetřili, aby to přežilo záruku a to je vše. Dvacet let životnosti se stálým zapisováním jako lepší magnetické disky - tak na to zapomeň. :wink:
Ty máš 20 let staré harddisky ? To ti ani nemusí vadit jejich kvalita při té kapacitě. Já mám SSD asi 2,5 roku a není s ním žádný problém. Jen tak pro kontrolu - Transcend SSD320 (SATAIII). No a až odejde, tak si prostě koupím nový.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Mam aj 20-rocne disky, ktore funguju. Jeden WD priblizne z roku 1996 mi tu bezi asi 6 rokov 24/7.

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Nika »

I přes optimalizace ti pořád Win8 dost kurví SSD. Oni to ošetřili, aby to přežilo záruku a to je vše. Dvacet let životnosti se stálým zapisováním jako lepší magnetické disky - tak na to zapomeň. :wink:
Kolik ti toho prošlo rukama, že to tvrdíš? Do diskových polí se to pak asi dává proč? SSD si provádí vnitřní optimalizaci tak, aby byly jednotlivé buňky zatěžovány/opotřebovávány rovnoměrně. Chce to mít dostatečně velkou RAM a žádný swap.

http://www.storagesearch.com/ssdmyths-endurance.html

životnost:
http://www.ssdready.com/measure/?value= ... t=Estimate!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

rnbw píše:Mam aj 20-rocne disky, ktore funguju. Jeden WD priblizne z roku 1996 mi tu bezi asi 6 rokov 24/7.
No, já mám taky, ale srovnávat s SSD bych si to nedovolil. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“