Internet Explorer

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Internet Explorer

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny přítomné. Od nového roku mám nainstalovanou nejnovější verzi "Seznam Pošťák" neboť na těch starých nechtěl fungovat, viz moje vlákno nebo forum na Seznamu. Od té doby se mi otevírá v prohlížeči Internet Explorer a v tom to místy blbne jako že jsem se nemohl zaregistovat na jistou stránku a podobně. Chtěl jsem tedy tento prohlížeč odinstalovat ale narazil jsem na problém že nikde není odinstalace. Pak jsem se dočetl na netu, že IE je součásti Windows a nelze jej odinstalovat, používám OS Windows 7 Home premium.
Věděl by mi s tím někdo poradit jak se zbavit tohoto prohlížeče nebo jak to udělat aby se mi Seznam Pošťák v něm neotevíral?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Seznam Pošťák jen upozorňuje na novou poštu, která se v něčem otevřít musí. Chceš se zbavit Pošťáka, nebo chceš, aby se pošta otevírala v něčem jiném? Nejspíš se otevírá v prohlížeči, který je nastaven jako prioritní. Na IE nejspíš není nijak vázána.
Naposledy upravil(a) serviceman dne 22 led 2015, 14:44, celkem upraveno 1 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

V ovládacích panelech jsou "výchozí programy", možná by stačilo jako výchozí zvolit jinej prohlížeč. Ale nevím, seznam pošťák neznám, není to jen nějakej doplněk do prohlížeče?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Mám Pošťáka v. 2.5.12 - jde to nastavit přímo v něm přes "Nastavení" > "Pokročilé" > záložka "Možnosti" > roletka "Vstup do schránky otevírat v:"

Pokud není možnost program odebrat jinde měl by být soubor "postak-uninstal" v instalační složce programu.

IE jako celek odinstalovat nejde, přes volbu "Odebrat součásti systému" se odstraní pouze zástupci a soubory zůstanou. IE se pak samozřejmě nespouští a pokud je instalovaný alternativní prohlížeč tak se většinou automaticky nastaví jako výchozí. Jednou jsem v XP odstranil soubory IE ručně ale musel jsem to vrátit zpět - občas docházelo k různým problémům v systému.

Verze 2.5.12 je nejnovější pro XP / IE8, u Win7 si nejsem jistý. Zkoušel jsem i jinou verzi ale jedině tato fungovala spolehlivě. Byly kolem toho diskuse a mnozí měli s poslední verzí 3.0 problémy jak v IE tak ve Firefoxu (mimo jiné někdy nebylo možné i nastavení). Pro IE bylo většinou nutné instalovat 2.5.12 nebo i nižší.

Pokud se Pošťák otvírá v IE, používá doplněk "Minibrowser" který je nainstalován zároveň s programem. Otvírá li se v jiném prohlížeči tak podle nastavení ve standardním okně nebo záložce.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Děkuji všem za odpovědi, já jsem se chtěl zbavit prohlížeče IE, Pošťáka jsem si chtěl ponechat, to jenom na vysvětlenou.
Na radu Achab-a jsem se pokusil o nastavení prohlížeče ve kterém chci aby se mi Pošťák otevíral. V mojí verzi po kliknutí na obálku Pošťáka se neobjeví možnost "Nastavení" a proto mě to tak trochu zmátlo ale když jsem najel kurzorem na šipku vedle nápisu "Přidat nebo odebrat schránku..." tak mi najednou vyskočilo okénko s možnostmi "Výběr prohlížeče..." pod ním další možnost "Spustit Pošťáka při startu počítače...". Pak už byla malina si vybrat prohlížeč při kliknutí na "Výběr prohlížeče...".
Přílohy
IMG_0006.JPG
(130.65 KiB) Staženo 71 x
IMG_0004 – kopie.JPG
(72.29 KiB) Staženo 76 x

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

To vypadá na verzi 3.0, ta má právě značně omezené možnosti nastavení a přitom nic navíc nenabízí. Proto se dost uživatelů vrací k v.2.5.12 která je většinou bez problémů a má nastavení na několika záložkách. Jenom způsob otevírání schránky má 6 voleb.
Přílohy
Pošťák 2.5.12.jpg
(48.03 KiB) Staženo 71 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

Tak jsem zkusil zakázat IE což se mi podařilo ale nakonec jsem stejně Pošťáka v.3.0 odinstaloval, nainstaloval v.2.5.12 a v něm nastavil otevírání došlé pošty ve výchozím prohlížeči a vše funguje k mé spokojenosti. Díky všem za rady.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#8 Příspěvek od cirus »

Mám dobrou zkušenost s nastavením pošťáka v.2.5.12 (jedině v.2.5.12 !) ...nejprve spustit IE, pal jít na Pošťáka >Nastavení>Pokročilé>vstup do schránky ...v externí aplikaci>Najít> ... a vybrat ten spuštěný IE>OK
Pak funguje perfektně
Přílohy
hh.jpg
(192.51 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

Takto se ale Pošťák otevře v plném okně Exploreru. Pokud se má otvírat v MiniBrowseru je nutné tento spustit a vybrat nebo přímo zadat cestu ke spuštění externí aplikace - obvykle tuto:

"C:\Documents and Settings\"Uživatelský účet"\Local Settings\Data aplikací\Seznam.cz\bin\MiniBrowser.exe" "${url}"

Rychlost spuštění je ale stejná jako při běžné volbě z roletky, jedině by musel být nainstalován rychlejší prohlížeč který není v přednastavených volbách.
Zkusil jsem takto nastavit prohlížeč nápověd hh.exe který je schopen načítat www stránky. Spuštění a načtení běžné stránky je i na starém PC s Win XP téměř okamžité ale nepodporuje zabezpečený protokol HTTPS takže pro tento účel není použitelný.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#10 Příspěvek od cirus »

Volil jsem tento způsob jakoby "v externím prohlížeči" protože mi minibrowser blbnul a přímá volba na IE, nebo výchozí Firefox také.
I když otvírám schránku přes Pošťáka málo (jen když chci odesílatele - spamera zablokovat). Jinak ho mám jen na upozorňování na došlou poštu právě pro tu možnost ruční filtrace došlé pošty. Pro poštu používám bezkonkurenčního klienta - Outlook.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“