Gran Prix STV370Hz (TV-101-70227/M)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

Gran Prix STV370Hz (TV-101-70227/M)

#1 Příspěvek od ivosek262 »

mam mensi problem s tv Gran Prix typ TV-101-70227/M chybi mi tam 200v z vn trafa c.1 mam mensi podezreni ze to bude vn trafo vadne ale chtel bych se dozvedet vase nazory uz jsem prochazel elyty a ostatni soucastky dekuji .. co by to bylo!! jeste na desce je napsano schneider 3941-100885 B ... nebo ch.nr 20371518 zrejme chasis nema nekdo schematko prosim

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: GRAN PRIX STV370hz

#2 Příspěvek od jef111 »

Pokud je to skutečně výstupní napětí z trafa a ostatní sedí tak jej zkus vyrobit odjinud. Podle názvu té TV to trafo bude pěkně mastné (tedy pokud to není jen honosný název čínského šmejdu :lol: ). Jsi si jistý že tam nemáš jen vadný spoj? Taková závada přímo na trafu se stává jen velmi zřídka.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

GRAN PRIX

#3 Příspěvek od Pesko »

V tvojom príspevku je málo informácií ,napr.či je VN ,obrazovka
žeraví apodobne.Napísať že chýba 200V nič nehovorí.Keby sa jednalo
o 200V pre napájanie obrazových zosilnovačov,potom by obrazovka
svietila vysokým jasom (nízka úroveń na katódach)a pravdepodobne
by cykloval zdroj.Napiš viac informácií ako sa chyba prejavuje.

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#4 Příspěvek od ivosek262 »

pro peska !! nemyslim si ze by to byl zdroj i kdyz jsem ho prosel !!! zavada se pojevuje takto ... po zapnuti do site a zapnuti ovladacem nebo na tv zasrči vn napeti v vn trafu nebo spiš v vn kabelu na obrazovku co vede a nic !! a co se tiče zhaveni je mrtvo i to co jsi psal o te obrazovce tak tež !!!

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

GRAND PRIX

#5 Příspěvek od Pesko »

Podľa toho ako píšeš ti VN neide,preto ani obrazovka nežeraví a nieje
ani 200V pre obr. zosilnovače.Pri zapnutí TV na zlomok sekundy VN
nabehne ale ihneď sa vypne pre vysoký odber prúdu zo zdroja.
Najpravdepodobnejše bude VN trafo chybné.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: GRAND PRIX

#6 Příspěvek od jef111 »

To může stejně způsobovat zkrat na některém sekundárním napětí buď zdroje, nebo spíš VN trafa. Stejně tak to může být způsobeno chybou v některém signálu (např. buzení ŘKS) který hlídá procesor. Bylo by dobré, kdybys sem dal odkaz na schéma pokud máš, ať se můžem bavit konkrétně.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#7 Příspěvek od ivosek262 »

tak dik za radu pravdepodobne jsem myslel na vn trafo je dost drahy ale i tak dik schema bohuzel nemam to uz jsem psal v prvni sprave i chasis cisla prave bych uvytal jestli ji nekdo nema uz jsem ho hledal po internetu !!!! tak hezke velikonoce preji

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#8 Příspěvek od ivosek262 »

uz jsem nasel schema tak ho posilam prosim o odpoved je zde http://upload.ebastlirna.cz pod jmenem nahral ivosek262

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od urbanek »

Vyletuj koncový tranz. horizontálu, dej místo něj žárovku 230V/60W a zapni. Pokud bude žárovka svítit a bude na ní okolo 145V (dle schématu) je zdroj dobrý a závada bude buď ve vn trafu nebo spíš v některé větvi terciálního zdroje tzn D304 až D307 a toho co je za nimi. Pokud žárovka jen blikne/bude blikat/nebo ani to ne - je chyba ve zdroji nebo je přetížená některá jiná jeho sekundární větev

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#10 Příspěvek od ivosek262 »

zdar radime takze zdroj je ok zarovka sviti pri zapnuti napeti sedí !!! kompletne jsem prosel ten tercialni zdroj diody ok i rezistory i elyty jsem vymenil uz zbyva jen bud vn trafo nebo vertikal spis!!!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jef111 »

Já tohle většinou hledám tak, že ty diody na sekundárech VN trafa zvednu nebo přeruším spoj a chyba se pak hned projeví. Pokud se to bude chovat stále stejně, je na 99% vadné trafo.
Ještě mě napadá taková kontrola - odpoj buzení koncového tranzistoru horiz. (zvedni R304). Pokud bude těch +145V držet a mezi kolektorem a emitorem toho tranzistoru bude také 145V, ukazovalo by to zase na trafo. Pokud ne, máš zkrat na některém kondu nebo diodě atd.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od urbanek »

Přesně tak, odpojuj jednotlivé diody, když to naběhne tak bude jasné ve které větvi je chyba

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#13 Příspěvek od ivosek262 »

takze v zadne vetvy neni chyba takze vadne vn trafo!!!!!! jeste se zeptam k cemu tam slouzi mědení pasek kterej je prilepenej na trafu jadra a spojen na kostru ..... musi tam byt nebo ne !!!!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jef111 »

No bude to asi na odvedení statického náboje který se na trafu vytváří, nebo snad kvůli odrušení. Teoreticky by neměl mít nějaký zásadní vliv na funkci TV.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#15 Příspěvek od zvaty »

Podle mého názoru je lepší když je jádro odděleno a to zdůvodu menšího namáhání izolace vn-vinutí . Ale výrobce asi ví co dělá, tak to propojil s kostrou přístroje.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“