OVP CTV 2840, výpadky obrazu v režimu AV

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tonspar
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2015, 01:00

OVP CTV 2840, výpadky obrazu v režimu AV

#1 Příspěvek od Tonspar »

Dobrý den,
na výše uvedeném TV dochází po cca jedné hodiny provozu v AV režimu (připojen SetTopBox) k výpadku obrazu. Zvuk "běží" dál. Při tomto výpadku obrazovka potemní, tak jako by se "zasekla" při přepínání mezi an. kanály.
Po opouštění AV režimu obrazovka zcela bezproblému "zrní", při přepnutí zpět na AV opět "tma" se zvukem.
Po vypnutí a počkání cca 10 min. - AV režim opět funkční, cca po 10 min však opět vypadne, toto se opakuje cca 5x a pak již se za celou dobu sledování TV problém neprojeví.

Problémem není určitě připojený přístroj přes scart. Po připojení DVD k problému dochází také.

Při dosavadním "bádání" vycházím z tohoto schématu:
http://www.ovp.sk/uploads/fck/file/schema_p83782.zip

Žádné studené spoje jsem neobjevil a mé podezření na obvody okolo pinu 40 IO TDA 9364-N2 bylo také mylné, konkrétně tran. VT 308.

Po jeho vypájení jsem docílil pouze toho, že analogové programy "potemní", ale je funkční menu, což v případě výpadku v AV režimu není. A hlavně i bez VT308 došlo k výpadku.

Před založením tohoto příspěvku jsem samozřejmě nejdříve využil funkce hledání, bohužel jsem podobný problém u nikoho tady neobjevil.
Proto jsem si dovolil založit tento příspěvěk.

Předem moc díky všem za případné rady a tipy.

Tonspar

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Jediná rada, při projevu závady sledovat VIDEO signál na DPS kde končí a z toho usoudit proč.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
lacko1
Příspěvky: 36
Registrován: 24 říj 2006, 02:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od lacko1 »

A co napätia na zdroji pri "tme": 8V, 5V a 3,3V. OK ?

Uživatelský avatar
Tonspar
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2015, 01:00

#4 Příspěvek od Tonspar »

Moc díky za rychlou odezvu, každopádně bez osciloskopu jsem trochu "ztracenej". K TV se dostanu až o víkendu, zkusím si ho do té doby od kolegů zapůjčit.
Ještě jednou díky.
T.

Uživatelský avatar
Tonspar
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2015, 01:00

#5 Příspěvek od Tonspar »

lacko1 píše:A co napätia na zdroji pri "tme": 8V, 5V a 3,3V. OK ?
Také díky za rychlou odezvu, po víkendu dám vědět. Nečekal jsem, že se mi ozve někdo takto rychle :)
T.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Problémy se zdrojem bývají za "studena", hned po zapnutí. Když už se to rozjede tak málokdy. Jedině studenti. A navíc, analogový šum mu jede. A vysledovat videosignál se dá i NF sledovačem :D .
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Tonspar
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2015, 01:00

#7 Příspěvek od Tonspar »

Zdravím,
takže jsem v sobotu TV otevřel, zapnul a čekal, až se projeví výpadek. Po hodině marného čekání jsem se snažil výpadek "simulovat" vypojením video signálu v různých částech zapojení. Bohužel, ale neúspěšně. Nejblíže tomu bylo, když jsem přerušil signál hned na vstupu do TDA 9364, konkrétně propojení XC105, jenže s tím rozdílem, že při této "simulaci" bylo funkční TV menu. To se, ale při výpadku neobjeví. Z čehož bych tedy usuzoval, že by problém měl být na výstupní části video signálu z TDA 9364. Ale jak již jsem psal, na této straně signálu (TDA - obrazovka) jsem výpadek nenasimuloval.

Nechal jsem tedy TV otevřenou a čekal na výpadek, a i když TV jela téměř celý den, k žádnému výpadku nedošlo, v neděli také "ticho po pěšině". Tudíž jsem "nezvádl" změřit doporučená napětí, ani sledovat nf sledovačem, cestu signálu.

Těsně před odjezdem za prací jsem rychle TV zadělal, a co se nestalo, do 5 minut tu byly 2 výpadky! Po rozdělání a odejmutí krytu, jako zázrakem opět obraz naskočil. Jelikož jsem opravdu pospíchal, tak jsem nechal matce TV v rozdělaném stavu, což není úplně ideální, ale alespoň TV jede.

Přespříští víkend se tedy zaměřím na to, co by ten kryt mohl negativního způsobovat.

Uživatelský avatar
lacko1
Příspěvky: 36
Registrován: 24 říj 2006, 02:00
Bydliště: Košice

#8 Příspěvek od lacko1 »

Asi "student". Vyskusat metodu "padu" s vysky 3cm na kazdej strane TV.
Vela zdaru a pekny den.

Uživatelský avatar
Tonspar
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2015, 01:00

#9 Příspěvek od Tonspar »

lacko1 píše:Asi "student". Vyskusat metodu "padu" s vysky 3cm na kazdej strane TV.
Vela zdaru a pekny den.
Díky za tip :)

Uživatelský avatar
Tonspar
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2015, 01:00

#10 Příspěvek od Tonspar »

Zdravím,
opravdu po dlouhé době jsem se opět pustil do této TV.
Výpadky pokročily do té fáze, že se objevují i při analogovém signálu.
Osciloskopem jsem přišel na to, že do TDA 9364 vstupují signály RGB v pořádku, ale hned na výstupu z TDA jsou již "potemnělé".
Studený spoj jsem stále nenašel, a to ani radou 3cm pádů, kterých jsem pár uskutečnil.
Nemáte tedy někdo, prosím, zkušenost s oním TDA na okolí jakého pinu se zaměřit?
Předem díky za jakékoli tipy.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

Zkus ho při výpadku ochladit. Nebo pokud jede ohřát. Změna by měla nastat okamžitě.

Uživatelský avatar
Tonspar
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2015, 01:00

#12 Příspěvek od Tonspar »

fredis píše:Zkus ho při výpadku ochladit. Nebo pokud jede ohřát. Změna by měla nastat okamžitě.
Moc díky za rychlou reakci, až se k TV dostanu, tak určitě vyzkouším. Pokud by výše uvedené fungovalo, mám to brát jako že TDA "odešel"?

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#13 Příspěvek od stevo59 »

Ak by to bolo teplom, môže pomôcť chladič nalepený na TDA.
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#14 Příspěvek od fredis »

Pokud by se přehříval, tak za zkoušku by to stálo. Ale výměna je jistota. :wink:

Uživatelský avatar
Tonspar
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2015, 01:00

#15 Příspěvek od Tonspar »

Zdravím,
jen doplňuji závěr "opravy".
Za vše skutečně mohlo přehřívání TDA 9364-N2.
Po přidání pasivního chladiče TV již více jak 2 měsíce téměř v kuse běží bez problému.
Takže moc děkuji všem za rady.
T.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“