Jaký polykarbonátový skleník vybrat?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

Jaký polykarbonátový skleník vybrat?

#1 Příspěvek od sr71 »

Potøebuji nìkde koupit/objednat (pro ženu) takovýto skleník, pøedpokládám, že nìkteøí z vás s nimi budou mít nìjaké zkušenosti. Velikost cca 6m2. Mám v tom trochu zmatek, protože jsou rùzná provedení. Dìlají se typy, kde jsou ty "skla" zasunuty v Al profilech - toto øešení mi pøipadá lepší, nebo jsou verze kde jsou skla zajištìny nìjakými pøíchytkami. Dveøe posuvné, nebo na pantech? Uvítal bych praktické zkušenosti.
Mám na mysli nìco takového http://www.sklenik-expert.cz/sklenik-la ... -6x10-plus

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Sestra tento nebo podobný lantgarden má, je to pěkná hrachovina, po složení se to celé děsně kroutilo a přičily se dveře, tak jsme do země v místě rohů zatloukli kůly a skleník k nim přišroubovali. Tím se situace hodně zlepšila. Skleník má zatím dva roky a je OK. Kupovala ho tuším přes Aukro, cca o čtvrtinu levněji.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#3 Příspěvek od Sandal »

Ty desky zasunutý do profilu bude lepší řešení.Dvířka určitě na pantech.Posuvný dělaj kravál a do lišty se dostává bordel a zasekávaj se.
Ty komůrky v deskách se za pár let zaneřáděj prachem a řasama,ale na funci to nebude mít vliv.(a na funkci rostlináře už vůbec ne :lol: )Hlavně pořádně zakotvit proti větru a bude spokojenost.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od PavelFF »

Na tohle téma se můžeš taky ptát a hledat na zahrádkářích.
Plastový "skleník" se může ve vichřici rozlítat po okolí. Všechny desky už taky nemusíš najít. Takže to chce nějaký neošizený a dodržet určité zásady při stavění a provozu. Většinou to chce ještě za výrobce vychytat drobné mouchy a trochu vytunit.

Třeba tady dva odkazy k počtení a jsou tam i další:
http://www.zahrada.cz/forum/skleniky-a- ... ka_oblast=
http://www.zahrada.cz/forum/skleniky-a- ... ?stranka=1

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

U toho skleníku taky záleží na tom, na co ho budeš mít. Např. kvůli tomu, že hadovky apod. musíš někde nahoře navázat. Ze zkušeností vím, že stavět kamkoliv skleník a nemít ho zajištěný v půdě, tak je to zbytečná věc. Takže dveře na pant, možnost dalšího větrání bez létání skleníku a stabilitu nejlépe vyzkoušet na postaveném vlastníma rukama a pořádně zalomcovat. Pořádný skleník bude stát pořádné peníze, ty levné jsou jen na jednu sezonu, pak schovat a pak zase skládat. Za pořádné peníze bych si to raději postavil sám - konstrukci, ukotvení, výplně z dutinkového polykarbonátu, automatické větrání, nastavitelné zalévání.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Já už bych to tedy sám nestavěl . Měli jse folník , potom větší . Tchán má skleník a jak sedá , praskají skla ... Mamina si před dvěma lety koupila tu polykarbonátovou boudu . Je na podezdívce , je s těmi příchytkami a snad jen jednou jedna výplň odletěla . Dveře má posouvací , nestěžuje si na ně . Asi by pro automat otvírání byly jednodušší . U těch folníků jsem měl dveře na pantech a k tomu složitou soustavu na otvírání .

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Mám už moc let skleněný skleník KN od http://www.skleniky-pareniste.cz/ Je z celkem neošizeného materiálu, náhradní díly jakož i prodloužení o 2m nebyl problém sehnat i po dlouhé době od koupi. Dveře mám posuvné - bez problému. Automatické otevírání jsem dokupoval časem, taky funguje asi 5 let (na zimu se musí zdemontovat)
KN dělají i s polykarbonátem místo skla. Jsou sice dražší, ale skleník si nekupuju na dva roky.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od TomasX »

Taková parodie na skleník mě nesmí na zahradu!!! :evil:
Podobný polys.ačkový výtvor má můj soused dva roky a z těch polykarbonátových desek se stal "hadr". Veškerá pevnost je pryč a desky vůbec nedrží v rámu. Letos soused nakoupil za cca 6tis. nové polykarbonátové desky na první pohled lepší kvality, tak jsem zvědavý jak dlouho bude "skleníkovat".
Za ty peníze mohl mít zeleninu i s dovozem taxíkem do domu.

P.S. Nejsem tak bohatý, abych kupoval levný věci.
V Česku to platí dvojnásob.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#9 Příspěvek od janousek »

V Česku i ty drahé věci za moc nestojí. Když koupím levnou, tak mám jistotu, že za moc nestojí, když koupím drahou, tak nemám jistotu žádnou. :toilet:

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#10 Příspěvek od kaja4 »

Mám již 6 let z lexanu skleník od Korbela z Kroměříže a spokojenost.Každý rok jej posunu o jednu šířku vedle ,aby půda nebyla jednostranně vysilována

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

BOBOBO píše:Tchán má skleník a jak sedá, praskají skla ... Mamina si před dvěma lety koupila tu polykarbonátovou boudu . Je na podezdívce, je ....
Kdyby tchán nebyl línej a dělal to pořádně na podezdívku nebo pořádnou kládu, tak by mu nic nesedalo. Já osobně bych si skleník stavěl vždycky.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#12 Příspěvek od bastliar »

nechceš do skleníka ako nepriestrelné okno, predám :D
Přílohy
polycarbonát 305x305x12,5.jpg
(28.97 KiB) Staženo 94 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

p32 jsi vedle , jak ta jedle , pracovitějšího chlapa jsem neviděl . A k tomu skleníku . Bydlíme trochu v kopečkách a téměř celou zahrádku má na tenkrát čerstvé navážce se sklonem tak 30°. Má nad sebou asi 5 betonových terasů a až nahoře ten skleník , vedle toho betonované schody po celé výšce . Kdybych to dělal já , tak už jsem to mohl mít pod kopcem , je to postaveno tak 40 let .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Je možné, že jsem vedle jak ta jedle. :lol: Ale asi se něco nepodařilo tak, jak bylo v plánu. O pracovistosti nepochybuji, toto nikdo neudělá dálkovým ovládáním z gauče. Prostě před 40 lety na něco nemyslel a hned pracoval.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“