konektor na pøipojení a odpojení zadního plata s repro

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
LubosZatopek

konektor na pøipojení a odpojení zadního plata s repro

#1 Příspěvek od LubosZatopek »

dobrý den prosím poradte mi nìjaky konektor a protikus ktery bych s uspìchem mohl použít na propojeni reprosoustav ve vozidle kabely tak 1.5mm každy a mìly by tam byt celkem 4 tedy na 2 reprosoustavy,už jsem vidìl takový konektor co se zacvakl do druhého a bylo to a v pøípadì potøeby šel zase oddìlat,bylo to neco jako protikus konektoru autorádia,nevíte co podobneho použít aby se to prodávalo bud v hadex,gesu nebo gm elektronic dìkuji za rady zátopek

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#2 Příspěvek od Milan_F »

Použij SPEAKONY NL4FC + NL4MP nebo NL4MPR. Koukni se po nich třeba na Prodancu.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

konektory

#3 Příspěvek od jasin »

Zkus použít konektor, kterým se připojuje napájení disket. jednotky v počítačích PC. V GM ho mají taky. Označení SVK5 a SVS5.

Obrázek

Uživatelský avatar
wilibald
Příspěvky: 90
Registrován: 07 srp 2006, 02:00

#4 Příspěvek od wilibald »


Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Takové konektory "multibanánek" musel vymyslet naprostý 🤐, šroubový spoj na lanko, 2 přechody přes pružící materiál, to už bych to raději zkroutil a omotal leukoplastí.
Dej tam normálně multifaston, stojí to pár korun a funguje to.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Sendyx píše:Takové konektory "multibanánek" musel vymyslet naprostý 🤐, šroubový spoj na lanko, 2 přechody přes pružící materiál, to už bych to raději zkroutil a omotal leukoplastí.
Dej tam normálně multifaston, stojí to pár korun a funguje to.
Hmmmm, 114 kč :lol: a 24-karátový zlato :lol: :lol:
To bych tam už radši dal čokoládu, než tohle.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Ta čokoláda je taky na prd, pokud bys nepoužil nějakou s vložkou proti promáčknutí lankových vodičů, jako měly ty staré české. Jinak o té konstrukci těchto banánků kdesi psali nadšení uživatelé, bylo to většinou o německých zatáčkách a pak cosi maďarsky :D

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Jo není nad bakelitový a keramický čokolády :D
V autě to mám zapojený přes dva třípinový DIN konektory a taky to hraje.

Nedávno jsem u kámoše v jeho kočáře viděl takovou stupiditu, že jsem z toho málem defekoval do textilu!
Nějakej atypickej pětikolíkovej konektor docela gigantických rozměrů s nápisem ??? Tuning a pod tím Gold plated nula-celá-nula-nula-hovno Ω.
Kolíky to mělo hranatý, podle průřezu by snesly v klidu i 16A.
Byly L-GND-+12V-GND-R.
Ten prostřední kolík (taky tlustej) byl pro napájení modrý LEDky, která byla uvnitř toho konektoru a sloužila pro osvícení transparentního obalu konektoru (jak pro samce, tak i pro samici).
Dal za to blázen bez koruny 400,- 8O
No kdybyste to viděli, tak to prohlásíte za krále všech kýčů (kam se na to hrabe zahradní trpaslík s vestavěným rádiem, baterkou a hodinkama)!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Jenom za 4 kila ? To byl výprodej, ne ? :D Jenom ta modrá LED přece zvyšuje cenu aspoň nad litr.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Tak tenhle problém nemám: o metr delší vedení stačí, na plato se chytne podél hrany u sedadel, aby se kablíky netahaly při zvednutí plata, ale jen mírně natočily. Když nevyndávám plato, jsou kablíky zasunuté v dutině za čalouněním.
Pokud chceš vyndat to plato z auta úplně, můžeš použít čokoládu, ale s plíškem, případně na konce lanek namačkat příslušné dutinky (to je předepsaný způsob ukončování slaněných vodičů do šroubovacích svorek).
Jinak v prodejnách autopříslušenství se dají koupit potřebné konektory, i s cvakaturou proti vypadnutí, jen bývají rozebrané, složíš si je sám po zalisování vodičů. Sice nejsou přímo určené k připojování reproduktorů, ale naprostou většinu použít lze.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#11 Příspěvek od Honza_dy »

No asi mě tady někteří ukamenují, ale já používám wago spojky. Takové ty co se do nich z jedné strany zastrčí drát napevno a z druhé strany jde po zmáčknutí spojky vydělat. jedna mě stála asi 5,-Kč a nemám problém. :oops:

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#12 Příspěvek od jano2 »

Toto su vyborne:
Přílohy
Picture 750.jpg
(109.12 KiB) Staženo 62 x

Odpovědět

Zpět na „Součástky“