Ochrana proti rozběhu po ztrátě napájení

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#16 Příspěvek od Olchor »

No to je právě tlačítko, co při výpadku proudu rozepne a už samo nesepne. Akorát že běžně se dělají 1F, jestli existují i 3F netuším. Třeba:
http://elektroskokan.cz/kategorie/1004- ... deni-.html

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#17 Příspěvek od palmalsport »

Nojo. Bohužel, v oboru konstrukce elektrické části strojních zařízení, je to celé špatně.
Má se užívat správná terminologie, to co nabízí ten web, není to co by to správně mělo být. Když už tak ovladač nouzového vypnutí, a nebo ovladač nouzového zastavení.
Navíc to není přesně to, co potřebuje tazatel.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#18 Příspěvek od Honza_dy »

Všiml si vůbec někdo toho odkazu co jsem dával na začátku?

http://tripus.sk/Tlacitkove-vypinace/Tripus-300-228

Cenově je to pálka, ale když si spočítám náklady na spouštěč, podpěťovou cívku a krabici nevychází to o mnoho líp.
Tyto spínače máme nasazené v práci na několika strojích a jsou zcela spolehlivé. Ten mnou uváděný má krytí IP 54. Nechají se sehnat i se zamykatelným krytem na kterém je bezpečnostní hříbek.

Jiná provedení jsou zde: http://tripus.sk/Kompletni-samostatne-vypinace

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#19 Příspěvek od palmalsport »

Pořád, to je, jenom vypínač.
A navíc na autokonektory, nebo jak se to vlastně jmenuje :(
No ale to nenahradí motorový spouštěč, kde si nastavím In motoru, a mám ho tím pádem chráněn proti zničení.
Naposledy upravil(a) palmalsport dne 07 dub 2015, 21:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#20 Příspěvek od Artaban001 »

Někde jsem to viděl jako "elektromagnetický spínač" (electromagnetics switch). Fungovalo to stejně, jako "samodržný relé", ale některé modely údajně trpěli tím, že svévolně seply mašinu při větším otřesu.. Takže prověřit..

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#21 Příspěvek od doktor365 »

Na tom odkazu nemají pořádný popis.Je tam jenom vypínač.Chápal bych to tak,že je to jenom tlačítkový vypínač bez jakékoliv ochrany.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Artaban001 píše:Někde jsem to viděl jako "elektromagnetický spínač" (electromagnetics switch). Fungovalo to stejně, jako "samodržný relé", ale některé modely údajně trpěli tím, že svévolně seply mašinu při větším otřesu.. Takže prověřit..
To jsou ty jak jsem je linkoval z ebay, otresem se vypinaji, zapnout se mi jej takto nepodarilo, na to je potreba vetsi sila. Neni to nic moc, ale na bezne pouziti mi staci a je to za par kacek. Nez kupovat rozvadec, stykac, tlacitka...

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“