HD AUDIO RUSH dekodér 5.1ch optika na analog (hlasitosť)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
papo
Příspěvky: 16
Registrován: 06 bře 2015, 01:00

HD AUDIO RUSH dekodér 5.1ch optika na analog (hlasitosť)

#1 Příspěvek od papo »

Ahojte objednal som si z číny receiver, čo dekóduje optiku, koaxial a analog 2ch na analog 5.1ch... výstup max 2.2V ale jeden problém. Kanál subwooferu hrá potichu. Všetky kanály idú cez tri dvojité operáky JRC4558C tie sú v poriadku skúšal som ich preletovať medzi sebou a tie predzosilňovače s tranzistormi 1AM sú tiež v poriadku(všetkých 6 predzosiňlovačov sú identické). Vypadá to, že je to v tom DSP-čku, ale neni na ňom ani písmenko, viete mi niekto poradiť ako to troška vytuningovať??? hlasitosť SUB je asi 1/4 oproti ostatným..

ten dekodér má 128 pinov
napájanie receiveru je 5VDC

našiel som niečo na tejto stránke ale z Datasheetu mi nesedia piny na výstup... http://www.cirrus.com/en/products/dsps.html#PA53_stDiv

a ešte jeden detail, čo sa značí na DPS s názvom BC?? (je to označené oranžovo ja som tam dal kondenzátor, ale nič sa nezmenilo, tak som ho už aj odstránil)
Přílohy
DPS.jpg
signály sú rovnakej hodnoty, ale ten jeden kanál je potichu..
(274.38 KiB) Staženo 154 x
Naposledy upravil(a) papo dne 19 bře 2015, 19:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

To máš aktívny sub.?

Uživatelský avatar
papo
Příspěvky: 16
Registrován: 06 bře 2015, 01:00

#3 Příspěvek od papo »

áno aktívny.. je to staré domáce kino panasonic SA-HT 500 5.1 typ subwoofera je SB-WA-330 (500W) a z neho už sú napájané všetky satelitné repro.. kino som rozbehal tak aby išlo čisto zo set-top boxu (bez pôvodného receiveru) a chcem ich deliť oprikou na priestor všetky hrajú v poho až na SUB. (ked prehodím cinch konektory tak sub začne hrať takže je funkčný, ale hrá všetko aj výšky)

Uživatelský avatar
papo
Příspěvky: 16
Registrován: 06 bře 2015, 01:00

#4 Příspěvek od papo »

...takže som si porobil schému výstupu. Zmenil som tam R42 10k na 2k, hlasitosť sa zdvihla na požadovanú úrovaň. Je to priamo z DSPčka výstup, uvidím, ako sa to bude chovať, už to pár dní ide..., ale musím tam dorobiť chladenie, lebo kúri jak pec.. (kúril aj predtým nie kôli úprave).. už keď som do toho investoval, tak nech to aj niečo vzdrží... mám malý ventilátor 35x35mm, ale keď som ho pripojil na spoločný adaptér (5.4VDC), tak začali repro brumeť, vetrák je na 12V, ale točí, nechcem aby ho bolo počuť. Dá sa to nejako odfiltrovať??
Přílohy
schéma.jpg
(95.46 KiB) Staženo 115 x
odpor.jpg
(242.54 KiB) Staženo 104 x

Uživatelský avatar
Zeratul
Příspěvky: 86
Registrován: 20 dub 2015, 02:00

#5 Příspěvek od Zeratul »

Dobrý den,
Nevím, jestli se mohu přidat k této diskusi, snad omluvíte.

Také jsem si před nedávnem zakoupil tento DA převodník. Mám ho připojený přes optiku k televizi. Bohužel se setkávám s velmi zkresleným zvukem v hlasitějších scénách. Jde mi hlavně o 2 kanálové zvukové stopy.

V módu stereo je zvuk jakoby ořezaný ve špičkách. Mám pocit jako by byl převodník přebuzený. Vyzkoušel jsem ho připojit přes optiku k PC a tam je ten problém taky. Akorát na pc mám možnost snížit hlasitost na optickém výstupu. Tzn. že převodník není přebuzený a stíhá. nicméně já ho chci používat k tv, protože tam není žádný jiný výstup. Pouze Jack na sluchátka, který šumí. Tv umí na optice PCM a DD.

V modu 5.1 je ořezaný pouze levý kanál. Pravý hraje potichu a nezkresluje. To je ještě divnější. 8O

No prostě hrůza, vůbec se to nedá poslouchat. :?

Myslíte, že se dá upravit vybuzení zesilovačů na tomto DA? může to být nekvalitním napájením? Má smysl se s tím vůbec zabývat? Vyhodit ho do koše?

Uživatelský avatar
papo
Příspěvky: 16
Registrován: 06 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od papo »

R42 čo je označený na predošlej foto som zmenil lebo som mal slabý SUB výstup je to lepšie ako bolo a mne to nešuští iba občas keď sa vypne na optike výstup tak to len ťukne v repro.. ale mám problém na všetkých výstupoch mám šum idem to eštelen riešiť prebehnem to osciloskopom

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“