Poptávám navinutí malinkého tráfka

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#16 Příspěvek od Charos »

Závity můžeš počítat klasickým trikem - nějaký spínač (nejlépe optický, který sepne jednou za otáčku) a nějaká kalkulačka s vyvedeným rovná se.
Do kalkulačky zadáš 1+1= a pak spínač mačká (spíná) rovná se a na displeji s každou otáčkou přibyde jednotka.
Ale teď koukám, že do 30 spočítáš sám z hlavy :D

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Kaca »

Ano. Díky!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Kaca »

Všechno jsem udělal tak jak se patří. Všechno šlape jak má. Dal jsem navinout VN trafo a teď se ptám jestli někdo ví co je to za materiál do kterého se VN tráfka zalévají. Nějaká pryskyřice nebo lak nebo co to je a kde se to dá prosím sehnat? Fotky těch VN tráfek dodám třeba i s navíjecím předpisem zítra nebo pozítří pokud bude zájem. Klidně i těch osazených PCB.
Zatím zdravím!! Kaca

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Co já vím, tak třeba v navíjárně ŽOS (dneska ČMKOS) se podobný voloviny zalívaly do pryskyřic řady UPON - údajně by tomu měla bejt nejblíž ChS Epoxy 1200 neboli litelnej polyester... Akorát že tam se to zalilo a strčilo aspoň na půl hodiny pod vývěvu - tím ze a zpod hmoty zálevu vybublaly zbytky vzduchu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Kaca »

No. Z těch bublin mám obavu. Vývěva není k dispozici a nasucho to honit nechci už jenom z toho důvodu že by to mohlo navlhnout. Co to namočit na dva dny do šelaku a pak to vypálit přez noc na 120 stupňů celsia jako normální trafa a pak to zalít do toho epoxydu?
A nebo mě napadlo vytvořit pomocí třeba ruční pumpy s obráceným těsněním v něčem podtlak jestli by ty bubliny zmizeli :thinkerg:

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#21 Příspěvek od Jodr »

Dostatečný podtlak uděláš i kompresorem z chladničky, jen pozor na nádobu s lakem, aby podtlak vydržela. Plechovka od barev rozhodně nestačí!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Kaca »

Taky dobrý nápad! Ten mám na pumpování kol u auta. Jede jako kuna. 250W.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#23 Příspěvek od Jodr »

Jako nádobu na lak jsme používali uříznutou spodní část hasicího přístroje a víko ocelový plech tl. 5mm utěsněné gumou s textilní vložkou. Guma z autoduše se neosvědčila. Propojení s kompresorem bylo ocelovou trubičkou s rychlospojkami. Žádná hadička nevyhoví.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Kaca »

Jo. tím se vypořádám. Díky za nápady!!!
Tohle? : http://www.sincolor.cz/out/media/TAL13_ ... 4_1200.pdf

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#25 Příspěvek od frantajetel11 »

324 NE to je tmel, ty potřebuješ zalejvací hmotu, třeba toto
Na vakuování používám zavařovací flašku, dnem vzhůru. Pod tou flaškou je cca 2cm vysokej plochej hliníkovej kroužek, na tom kroužku je kolmo vyvrtanej přívod podtlaku (se šroubením). Kroužek musí bejt na rovný, neporézní podložce (třeba deska stolu)a nad ním a pod ním jsou těsnění z plochý gumy. Připojím podtlak z kompresoru, přitlačím zavařovačku a o zbytek se už podtlak postará sám. Jde s tím buď vakuovat epoxy před zalitím (rozhodně doporučuju- budete čumět, jak to bublá :lol: ) a pokud se mi do hrdla flašky vejde i zalejvanej předmět, tak super.
POZOR! Tu flašku je dobrý vyzkoušet na podtlak nanečisto, pokud byste použili velkou, případně ještě slabostěnnou flašku, tak imploze bude vcelku pěknej průvodní jev...

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#26 Příspěvek od danhard »

Vn izolační moduly zalévám do polyuretanu Peters Wepuran.
Vakuuju to vývěvou. Izolační pevnost zkouším do 7kVac.

Uživatelský avatar
franta22
Příspěvky: 110
Registrován: 26 lis 2013, 01:00

#27 Příspěvek od franta22 »

Zdravím za tu dobu co zde je poptavka na navinuti malinkého tráfka se mi vnucuje dotaz ": jak je to tráfko veliké že ještě není navinuté ?
Kdysi jsem vinul tráfa dnes jsou takové možnosti že je to spíše nutnost vyhledání materiálu jádra a volba vhodné frekvence ....než motat množství závitů. Pro praseči neho kravskou ohradu bych volil civku ze starého motocyklu a není co motat ...nebo spíše myslet jak na to !?
Měniču napětí nahoru s použitím tlumivky např za 20CZ z GME je taky možnost :arrow: :idea: :arrow:

Uživatelský avatar
franta22
Příspěvky: 110
Registrován: 26 lis 2013, 01:00

#28 Příspěvek od franta22 »

Pan Vojnar asi už nežije nebo dělá mrtvého brouka ...ten by ti to taky mohl namotat ....Jednou jsem dotazoval autora zapojeni co měl na netu a chtěl jsem jen radu kde sehnal danou součastku a jeho odpověď zněla že mi ji neprodá že byla ze zásob LM.....A kdysi zase zněla odpověď že zapojení obšlehnul = převzal z časopisu z ciziny a neuměl nic něž překlad do Cz.
Proto raději volim svůj rozum a na nikoho moc nespoléhám .
.......
Skutečností ale je že mi zde na EBS dosti bylo poraděno a vysvětleno co a jak řešit ale bylo to převážně z onlasti SW kolem PC a NTB.
.......
Dnes se již ohradníky nedělají ale inplantuje se čip který při překonání vzdálenosti kritické od centrálního středu dá zvířeti povel že se má stáhnout
4 vysilače dosahu stači i dva vytyči ovál nebo čtverec -:) :roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Kaca »

To malinkaté tráfko které popisuji na začátku vlákna jsem do ničeho nezaléval. Ani nebudu. Má nabíjet kondenzátory na 400V což je regulováno trimrem. To je v pořádku. Při oživování jsem ho přetáhl dokonce až na 580V a nic se nestalo. To je OK.
Tady se mě jednalo o VN impulsní výkonové trafo. Navíjecí předpis někde mám i s materiálem jádra. Pokud bude zájem tak vyhledám a dám to sem.
Rozměry toho trafa jsou přibližně 65 x 60 x 40. Mohu než to zaleju i vyblejsknout a fotku sem taky dát.
Dnes snad seženu ten Epoxy520 a během zbytku tohoto a nebo nejdéle příští týden zaleju. :)

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Kaca »

Omlouvám se ale mám vztek. To se nedá sehnat deset nebo dvacet deka epoxidu? Člověk musí koupit kilo a z toho třičtvrtě vyhodit. Když potřebuju jen trošku. Ať žije ochrana životního prostředí a naše peněženky!
https://www.google.cz/search?q=CHS-EPOX ... jXPK7VgYgH
Už se ale začínám uklidňovat a smiřovat se s aktuální situací. Tak snad se vše podaří :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“