Multisim nehlásí chybu

Simulátory elektronických obvodů, a potíže a zkušenosti - aneb "někdy se hotový obvod skutečně chová tak, jak simulátor předpověděl..."

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

Multisim nehlásí chybu

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den,
jsem laik a chci proniknout do tajù elektrotechniky. Zvolil jsem pro výuku program multisim, to jen pro zaèátek.
Mým problémem je, že v tomto programu úmyslnì nastavím špatné hodnoty obvodu (zdroj má obrovské napìtí) s 1led. Ovšem program se chová jako kdyby bylo vše OK a LED stále svítí.
Chci se zeptat proè mi to nenahlásí žádnou chybu nebo proè LED nepøestane svítit cca po 1min simulace?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

protože to není program pro úplný blbce ...

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Bernard »

Pro začátek to není zlá metoda. Jen je lepší začínat s dobrými hodnotami.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Vyser se na simulace a zkus to v reálným životě. S tímhle přístupem budeš schopnej leda tak programovat PIC.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Atlan »

Potom sa stavaju veci, ze po hodine nefunkcnej simulacie to hodis do kontaktneho pola zbehnes osciloskopom a vyhlasis ze to funguje :D

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

A vice versa...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

popest
Příspěvky: 115
Registrován: 13 bře 2009, 01:00

#7 Příspěvek od popest »

Jo taky jsem pred lety zacinal s Multisim..... Pro uplny zacatek mozna ok, ale pak dal to neni dobry simulator. Jediny na co mi prijde celkem slusny je na simulace cislicovych obvodu...

Tvuj problem, proc dioda sviti je v tom, ze Multisim je jeden z mala SPICE simulatoru, ktery se snazi vysledky zobrazovat graficky. Uz je to dlouho, ale myslim ze plati, ze pokud je proud vetsi nez X, dioda proste sviti. Tot vse.

V klasickem simulatoru, pokud by jsi chtel vedet zda dioda sviti, musel by jsi se podivat, jaky ji tece proud. Tam by jsi okamzite zjistil, ze ji tecou nejake kA coz by v realu znamenalo jeji destrukci. Pokud by jsi nevedel, ze proud v radu kA znamena destrukci, napr. takovy LTSPICE jeste nabizi pro kazdou soucastku definovat jeji max. ztratovy vykon. Pokud se prekroci, u soucastky se zobrazi tusim teplomer, takze vis, ze je pretizena.

K simulaci bud vzdy maximalne skepticky. Vzdy bude zalezet jak presny ten model dane soucastky je. Př. nektere modely diody modeluji jeji pruraz nektere ne. Aby jsi se pak nedivil ze 100V dioda usmernuje 1kV. Tohle je treba vzdycky overit tak, ze se podivas v simulatoru jak je ten model definovany. Modely vsech soucastek jsou popsany na webu nebo v manualu daneho simulatoru.

Odpovědět

Zpět na „Simulátory a simulace obvodů“