Zkrat PC zdoje Colors it 550W-Vyřešeno

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

Zkrat PC zdoje Colors it 550W-Vyřešeno

#1 Příspěvek od petrvk »

Pěkný den všem.
Mám problém s tímto pc zdrojem.Soused mi donesl pc že nejde a ve zdroji byla odpálená pojistka.Poslední tři měsíce se pc prý sám vypínal, hlavně při zatížení extremních her vyžadujících výkon na GK.,ale vždy šel zapnout až teď.Poslední zátěž něco nevydrželo a zdroj odpálil pojistku.Vyměnil jsem pojistku, i výsupní kondíky ale pořád to lítá ven, i když zdroj není zapnutý io.Ihned to vyhodí jak se zapne proud....Zkoušel jsem měřit FET na primaru i sek ale bez výsledku.Dá se sehnat schéma k tomuto zdroji, eventuelně rady, na co se zaměřit.Díky za odpověď
foto zde:
:arrow:
http://uloz.to/xyWf5vfL/zdroj-rar
Naposledy upravil(a) petrvk dne 12 kvě 2015, 06:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Dorazne neodporucam pokracovat v oprave zdroja (navyse cudzieho!), ked nevies najst ani skrat.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#3 Příspěvek od gepard »

A co kondy na vstupu, za usm. sítě? Co usm. diody - na síť. straně a na výstupu? Ty spínací trandy jsou 100% OK? Vyměňoval jsi kondy na výstupu za nové/ověřené? Může tam být v ( x ) cokoliv. Zatím opravdu nemá smysl měnit pojistky a zdroj zapínat.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

#4 Příspěvek od petrvk »

gepard píše:A co kondy na vstupu, za usm. sítě? Co usm. diody - na síť. straně a na výstupu? Ty spínací trandy jsou 100% OK? Vyměňoval jsi kondy na výstupu za nové/ověřené? Může tam být v ( x ) cokoliv. Zatím opravdu nemá smysl měnit pojistky a zdroj zapínat.
Ty kondenzátory na vstupu jsem neměnil, zatím nemám.Kondenzátory na výstupu jsem dával funkční, i když nejsou nové.ty diody jsem nekontroloval, spíš jsem se zaměřoval na sekundár.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

ked to likviduje poistku na vstupe tak by som tam prve hladal chybu...

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#6 Příspěvek od Spiral »

Otázkou je, jestli to Colorshit utáhne i po opravě.
Těch 550W může být také "s vodřenejma ušima" 300W, střílím hodně od boku,ale neriskoval bych dobré sousedské vztahy.Až sousedovy blafne základní deska nebo odkráčí do věčných lovišť HaDDrník a data řeknou adieu, tak válečnou sekeru budete dlouho zakopávat.
Já osobně bych to neriskoval a doporučil bych nový zdroj.
Dobré je začít nějakým "kalkulátorem", který spočte celkový odběr PC sestavy, jde to i na papíru ...
Pokud má soused herní sestavu, tak bych Colorshit roztočil nad hlavou ... tohle není dobrá kombinace.
Koupil bych nový zdroj, třeba nějaký Seasonic ... chce to pročíst recenze,
značka není zárukou úspěchu a hlavně znát odběr sestavy.
Zdroj můžeš opravovat, to ti nikdo nemůže zakázat, pokud znáš rizika,
já bych ho opravený zpět do sestavy nedával.

Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

#7 Příspěvek od petrvk »

Díky za rady a názory.Dostanu se k tomu až zítra.Co se týče zdroje, tak je pravda, že už nějakou práci odvedl,protože ho má cca 5let a běží mu min 10hod denně.
Co se týče spotřeby sestavy, tak jsem to orientačně počítal na 340W
170W G.K
125 CPU
20W MB
20W HDD a CD/DVD
Dal jsem mu tam starší zdroj, 300W který mu zvládne alespoň internet se zákazem hraní her. :lol:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#8 Příspěvek od Atlan »

Ked uz ma tolko nabehane treba vymenit skoro vsetky kondiky, nebabri sa stym otazka je ci PC je este funkcne

Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

#9 Příspěvek od petrvk »

Funkční je, psal jsem, že jsem mu tam dal starší zdroj, aby mohl alespoň na internet.Zvonil u mě o půl deváté večer, a byl zoufalej, že mu nejde komp.
Takhle nějak vypadá závislost :roll:

Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

#10 Příspěvek od petrvk »

Tak dnes jsem odletoval primar fet a oba jsou prostřelený :cry: 2sc2625
Na internetu jsem našel za po stovce kus, což se mi zdá nějaký drahý.... :cry: Dá se sehnat někde levnější, či použít jiný ?Jinak jsem proměřil všechny diody na primaru i sekundaru a všechno se zdá být ok.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Odkedy je 2SC2625 FET?

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#12 Příspěvek od gepard »

Tento typ - 2SC2625 - není FEŤák, je to klasika NPN, dá se sehnat i za 49,- např. zde. Jakmile je vyměníš, zdroj nezapínej. Mrkni se dál - po těch kondíkách na primáru (osobně bych je vyměnil automaticky za nové), mrkni na ty usměrňovačky (můstek na priimáru + výkonové diody na sekundáru) - nesmí se ti zdát, že jsou asi OK, oni musí být OK. Ty elektrolytický kondy na výstupu jsi měnil všechny (ve všech větvích)? Zapínej pak zdroj přes žárovku - v sérii na primáru!!! Ať neodpráskneš zas všechno.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

#13 Příspěvek od petrvk »

gepard píše:Tento typ - 2SC2625 - není FEŤák, je to klasika NPN, dá se sehnat i za 49,- např. zde. Jakmile je vyměníš, zdroj nezapínej. Mrkni se dál - po těch kondíkách na primáru (osobně bych je vyměnil automaticky za nové), mrkni na ty usměrňovačky (můstek na priimáru + výkonové diody na sekundáru) - nesmí se ti zdát, že jsou asi OK, oni musí být OK. Ty elektrolytický kondy na výstupu jsi měnil všechny (ve všech větvích)? Zapínej pak zdroj přes žárovku - v sérii na primáru!!! Ať neodpráskneš zas všechno.
Omlouvám se za mystifikaci fet.
Díky za odkaz, hned je objednám....(špatně jsem hledal)Ty vstupní kondíky jsou 200V/560uf.Zkusím je taky sehnat.Jo, ty diody jsem měřil dvakrát, jsou ok, a kondíky jsem na výstupu měnil všechny, až na dva (na 5V větvi ), zatím nemám.Co se týče můstku tak ten je taky ok, tak až to příjde, vyměním a zkusím to pustit přes tu žárovku....Díkes

Uživatelský avatar
petrvk
Příspěvky: 131
Registrován: 27 lis 2012, 01:00

#14 Příspěvek od petrvk »

gepard píše:Tento typ - 2SC2625 - není FEŤák, je to klasika NPN, dá se sehnat i za 49,- např. zde. Jakmile je vyměníš, zdroj nezapínej. Mrkni se dál - po těch kondíkách na primáru (osobně bych je vyměnil automaticky za nové), mrkni na ty usměrňovačky (můstek na priimáru + výkonové diody na sekundáru) - nesmí se ti zdát, že jsou asi OK, oni musí být OK. Ty elektrolytický kondy na výstupu jsi měnil všechny (ve všech větvích)? Zapínej pak zdroj přes žárovku - v sérii na primáru!!! Ať neodpráskneš zas všechno.
Omlouvám se za mystifikaci fet.
Díky za odkaz, hned je objednám....(špatně jsem hledal)Ty vstupní kondíky jsou 200V/560uf.Zkusím je taky sehnat.Jo, ty diody jsem měřil dvakrát, jsou ok,až na jednu (FR157), která byla umístěna pod chladičem těch transistorů. Raději vyměním obě, i když ta druhá je ok, svoji práci už odvedla... Kondíky jsem na výstupu měnil všechny, až na dva (na 5V větvi ), zatím nemám.Co se týče můstku tak ten je taky ok, tak až to příjde, vyměním a zkusím to pustit přes tu žárovku....Díkes
Naposledy upravil(a) petrvk dne 04 kvě 2015, 16:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#15 Příspěvek od gepard »

petrvk píše:... a kondíky jsem na výstupu měnil všechny, až na dva (na 5V větvi ), zatím nemám ...
Objednej je taky a vyměň je!
-- Gepard --

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“