USB kabely-kvalita

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

USB kabely-kvalita

#1 Příspěvek od Celeron »

Potřeboval jsem stáhnout něco archivního z externího 2,5" disku a celkem problém. Kabel A-Bmini, všechny co jsem našel až na jeden disk "neutáhly", i když všechny USB porty na PC jsou 1A. Disk stále cvakal a blikal v asi půlsekundovým intervalu. Evidentně měkký napájení, neustálý restarty. Kolik si vlastně 80GB 2,5" disk s USB převodníkem veme? Asi to bude i pro 1A port dost na hraně. Na krabici disku je sice čudl pro DC PWR, ale ten jsem nikdy dříve nepoužil. Ani nevím, jestli 5V nebo jiný.
Disk chodil jen na kabel 1,5m od kamery s popisem SONY. Ale i ten když jsem dal na prodlužovák 1,5m A-A tak disk nešel. Zajímavý je, že kabel 0,5 a 1 m, tedy kratší než SONY nechodí. Asi je ti tím, jak je kabel uvnitř okradený. Nakonec jsem vyhrabal starý "A A dvoják" na Bmini, s ním chodí disk i na starým PC, který USB 1A zaručeně nemá.
Ty "nefunkční" kabely fungují jen na datový přenosy. Celkem mě to překvapilo, dřív jsem s tím problém neměl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

To je úplně běžnej problém, levný kabely jsou tak ošizený, že se na nich při roztáčení disku ztratí příliš mnoho, pak se disk ani neroztočí. K USB diskům mám vždycky kabel dodanej výrobcem a zapojuju ho přímo do portu, pak není problém. Maximálně mám nějaký ověřený kvalitní prodlužky, když je třeba.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

S tímto problémem jsem se setkal když byl zdroj v PC "na odchodu". Také jsem začal kabelem. Po výměně zdroje problémy ustaly.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#4 Příspěvek od dreamer »

Je to tak, při výrobě čehokoliv už se šetří ne každý cent ale každá desetina centu. Ty kabely bývají ošizený ať už je místo mědi použita nějaká slitina nebo je textilní jádro a na něm pár velice tenkých drátků. Spolehlivě slouží jen na datové přenosy a ještě jen chvíli než se párkrát ohnou. Kvalitnější bývají kabely u kterých je na obalu uvedena značka i když jde o značku úplně neznámou než ty kde je jen délka, typ a čárový kód. Ale nemusí to být vždycky pravidlem.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Já mám k externímu disku kabel, který má na konci MiniUSB, na druhém konci má dva USB konektory A. Z toho jeden je zapojen komplet a druhý slouží jen k posílení napájení. A když tento disk zapojím na jiný kabel, který má jen jedno A, tak s tím občas taky bývají problémy.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Kdybys chtěl mít jistotu jak je to s napájením, tak se prodávají (za pár USD) měřiče napětí a proudu na USB kabel, ale asi jen na "velké" USB kabely - je to třeba tento: http://www.ebay.com/itm/Mini-OLED-USB-C ... 1505240895

Petr

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Zdrojem to není, dělá to jednoznačně kabel. Stačilo vzít multimetr. Ten chodící SONY měl kolem dokola 0,7R, ty nefunkční pulmetrovka 1,3 a metrovka 2,4 R. On ten soňák je taky takovej míň ohebnej, prostě asi ještě pár fousů mědi v něm je. No pak je jasný, když si disk veme při rozběhu ampérku, kolik voltíků mu přes 2,4 R doleze. :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Oni Ti Páni Výrobci dávaj na napáječku USB ochrany v podobě PMOS - 500mA.Dojde-li k přetížení tak napáječka spadne,po odstranění zatížení se PMOS opět sepne. Samozřejmě,že určité typy káblíčků vod určitých Výrobců si zaslouží pochvalu,třeba směr kontejner,(vlastní skušenost).
EXA

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Mam jeden "super" kablik z Ciny. Kupoval som nejaky USB wifi adapter (starsi, pouzity - s Intersil chipsetom) a dali mi k tomu aj kratky kablik (pretoze to ma mini-B konektor). Cez ten kablik to fungovalo presne raz, dalsie pokusy skoncili s chybami... Pritom podla merania vyzeral kablik OK.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Já vždy budu věřit tomu,co si Sám před vlastním čumákem spájím.Tím samosebou nemám na mysli jen zde ty předhozené USB-káblíčky.
Mám zato,že právě na tohle téma by se dal sepsat román na pokračování !
EXA

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#11 Příspěvek od MiraSt »

Já takhle reklamoval autonavigaci Garmin s tím, že se mi stále dokola přihlašuje do PC a odhlašuje. Samozřejmě neúspěšně. Až pak jsem vzal náhodou jiný kabel a už to fungovalo. Ten původní byl od MP3.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

Taky jsem si par dnu zpet uzil s hledanim kvalitniho usb-micro usb kabelu. Mam 5V/2A adapter a bedrat. placku na bezdratove nabijeni telefonu. Propojene to mam kabelem 1.2m od LG. Vse ok. Asi rok. Ted jsem potreboval prodlouzit vdalenost techto zarizeni mezi sebou a koupil jsem 3m kabel za 95kc. Na telefonu ledka na nabijeni 2krat zasvitila a konecna. Oddelal jsem tel s podlozky a pokus zopakoval. Stejny. Kabel jsem vratil a koupil jiny 2m delky za 140Kc. Ta delka me bude stacit. A stejny jak s tim 3metrovym kabele. No a vcera jsem narazil na jiny ,Sinox, 2 metry kabelu za 149Kc, pozlaceny konce a s popisem "V kabelu se nacházejí měděné žíly vysoké kvality obsahující 99,96 % mědi a zajišťující daleko jasnější i čistější přenos signálů." No uz u toho jasnejsiho prenosu jsem se pobavil. Ale koupil jsem ho a svete div se, nabijeni maka v poradku. Takze konecne. Projety benzin, cas v haji. A to vse jen proto ze jsem si chtel koupit kvalitni kabel.
Naposledy upravil(a) robo dne 08 kvě 2015, 09:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

Když Eurotel začínal s CDMA, tak si pamatuju, že připojení přes to bylo pomalý a dost často dělalo psí kusy. Příčinou byl přibalený USB kabel k prodloužení USB portu. Výměna za jiný problém vyřešila.. (Asi odrazy v špatně provedeném kabelu nebo co.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#14 Příspěvek od petrfilipi »

Tak asi před rokem a půl jsem si z Ebaye objednal 3 kousky dvoumetrových kabelu USB A/mini pro nabíjení mobilních telefonů, cena za kus 3 USD. Byly tak kvalitní, že mi nabily mobil tak na 70%. Naštěstí mi prodejce beze slova vrátil peníze.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#15 Příspěvek od weed_smoker »

Neprodávaj se někde v ČR samotný USB konektory (aspoň A a B,MICRO asi ne), na kabel :?: Mám tu nějakej stíněnej z U.S. stroje (mezi obalem a drátama punčocha,alobal,lanko,igelit),dokonce s odpovídajícíma barvama 4x0.25 a pak UNITRONIC 2x2x0.22 a nějakej "víceprůřezák",na kterej se tu někdo ptal.Nejlepší by byly konektory s kovovym krytem,ale i plastový by vyhověly.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“