Hroty pro MP1

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Hroty pro MP1

#1 Příspěvek od Behemot »

Splašil jsem za pár korun tuhle mikropáječku Výzkumný ústav silnoproudé elektrotechniky Běchovice typ MP1, ale nevím co za hroty k tomu pasuje? Podle obrázku vypadají kompatibilně např. Weller PT S8 (http://www.gme.cz/nahradni-hrot-weller-pt-s8-p730-444), je tam taky taková vložka na konci. Rozměry té části co se strká dovnitř do šachty je cca 5×17 mm, aretuje se to převlečnou trubicí se závitem u madla. Tak jestli to někomu něco řekne…nikdo z těch prodejců neuvádí tyhle rozměry v očekávání, že to je jen do mikropáječek té značky…

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#2 Příspěvek od milous2 »

Stejnou páječku jsem obdržel darem.(novou). Zde na EB jsem k ní z počátku žádné informace nesehnal. Pak se objevilo schemátko a to je asi vše. Když sem zkusil (před lety) na Google hledat,vyskočila informace o inzerci prodeje této páječky.Inzerát byl staršího data,ale telefoní číslo uveřejněné v oné inzerci fungovalo.Pán byl z Kolína. Po sms mi zdělil,že páječku již vyhodil,ale dodal informaci,že hroty do ní pasují z " weller ws 50 ". Radil i prodejnu CT market Kolín Jiřího Šťastného kde měli i nějaké napodobeniny hrotů. Ty weller neměl,ale za 36 kč jsem vzal dva kousky od oka podobající se jmenovaným.Doma jsem zjistil,že jsou o něco delší a bohužel tenčí.Vyřešil sem to pokrácením zadní části a na průměru omotáním CU drátkem o průměru tak aby to vlezlo do tělíska ručky. Je to tam tak dodnes.Pravdou je,že sem toho s ní moc nenadělal.Trofopájka se mi drží pohodlněji.Ale ten hrot hřeje jak má i s onou "redukcí"k plné spokojenosti.Druhou MP01 jsem zakoupil u p.Drbala (do foroty).Taky nová a za dobrou cenu.K oběma páječkám byl sáček s 3.hrotama origoš od výrobce a mám je uložené,ale kde? :lol:

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Behemot »

Jo tak jestli je to WS 50, tak tam jsem se dostal k tomu, že to používá pero LR 21 a pero LR 21 používá hroty řady ET. Nejtenčí mají ET-S, tak ty vezmu, díky.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Wellerku s perem LR-21 mám - jestli bude potřeba, tak hrot můžu změřit.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Behemot »

Tak zkus, jestli je ten průměr těch cca 5 mm, délka by asi nemusela hrát zas tak velkou roli.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

Takže průměr té užší části (blíž k tělese) je 5,4mm, její délka je cca 15,7mm. Průměr té širší části (za hrotem) je 6,4mm a její délka cca 4mm.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Behemot »

Jó to bude vono, já to měřil jen zhruba svinovacím metrem, nechtělo se mi vyndávat šupleru :lol: Tak ď :drink:

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“