VCR Panasonic NV-SD300

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oprtel
Příspěvky: 46
Registrován: 04 pro 2005, 01:00
Bydliště: Praha

VCR Panasonic NV-SD300

#1 Příspěvek od oprtel »

Všechny zdravím a prosím o radu. Jak nastavit výchozí polohu MODE SWITCH u výše uvedeného videa. Díky a všem přeju hezké Velikonoce. :writer:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

oprtel píše:Kondíku, děkuji ti za odpověď, posílám obrázek MODE SWITCH, ale jen z nabídky prodejny AME. Snad podle toho poznáš o kterou mechaniku se jedná. Na kotoučku je jedna šipka. Ještě jednou díky.
A dodávám: nezakládej kvůli tomu nové téma, stačí pokračovat v tomto.
Přílohy
t_400m0232_149.jpg
(15.13 KiB) Staženo 71 x

Uživatelský avatar
oprtel
Příspěvky: 46
Registrován: 04 pro 2005, 01:00
Bydliště: Praha

VCR Panasonic NV-SD300

#4 Příspěvek od oprtel »

Může mi ještě někdo poradit? Díky

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#6 Příspěvek od silio »

Niečo mám :lol:
Přílohy
Mechanika Panasonic (749 x 562).jpg
(127.87 KiB) Staženo 154 x

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

VCR Panasonic NV-SD300

#7 Příspěvek od LOYZA »

Už jsem to tu před časem někomu psal jak.
Tak ještě jednou, když se nedokážeš pročíst v minulosti na tomto fóru.
Asi tak 3mm od spodního pravého okraje mode. př. dole u - obloučku - směřuje šipka když máš kontakty k soběa vodorovně v přirozené poloze po zamontování a šachta je vysunutá. Pokud není jinde problém, pak ti to bude fungovat okamžitě.

Uživatelský avatar
oprtel
Příspěvky: 46
Registrován: 04 pro 2005, 01:00
Bydliště: Praha

VCR Panasonic NV-SD300

#8 Příspěvek od oprtel »

LOYZO, díky za radu, mode je nastaven, ale schlamstlo mi to kazetu a nechce ji vydat, protože nefungují tlačítka na předním panelu a tím pádem nemůžu dát Eject. DO funguje. Poraď. Díky. :(

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#9 Příspěvek od silio »

Skus dat STOP a potom ho stlac a podrz cca 5s.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

VCR Panasonic NV-SD300

#10 Příspěvek od LOYZA »

Tak vyndej motůrek dole vlevo s tou převodovkou, jeden šroubek ji drží a ještě plastová pojistka - tak ji neutrhni!!. Pak tím převodovým kolem na co zapadne ta vyndaná převodovka - budeš točit až tu kazetu vyjedeš ven. Pak se podívej, jestli ti sedí správná poloha mode př., pak odšroubuj ten segment co drží napínák a pořádně pod lupou prohlédni celou tu rozvodovou plastovou lištu, jestli není někde prasklá! To taky bývá často! Pokud je OK tak to zase vrať do původního stavu. To napnutí si raději poznač, abys to moc nenapnul! Pak bys v budoucím čase zničil kapstan motor! Než vrátíš převodovku zpátky, tak sundej ten šnek a tam je na hřídelce plast. segment a ten taky nesmí být prasklej! Nevím jestli tento model má z boku taky mode př. Pokud ano, demontuj a vyčistit, napružit lehce kontakty, klasika. Proč ti nejdou tlačítka na předním panelu, to netuším, nebývá tam problém. Hodně zdaru.
Jo ještě se může stát že jsi o zoubek posunul ten mode př. tak to pak můžeš dát o jeden tam a nebo opačně a pak to musí fungovat!

Uživatelský avatar
oprtel
Příspěvky: 46
Registrován: 04 pro 2005, 01:00
Bydliště: Praha

VCR Panasonic NV-SD300

#11 Příspěvek od oprtel »

Díky LOYZO za rady, určitě mi to pomůže - hlavně s tou mechanikou. Ten přední panel, to jsem ještě nezažil, už běhá, všechny mikrospínače jsem musel vyčistit Kontoxem, protože galvanicky vůbec nespínaly. Tím pádem jsem dostal kazetu ven pomocí Eject. Ale jak jsem uvedl, hodně mi pomůže tvoje rada s mechanikou, je tam ještě nějaký problém. Ještě jednou díky.

Návštěvník

panasonic nv-sd300

#12 Příspěvek od Návštěvník »

Ahojte potøeboval bych poradit s jedním problémem. Dostal se mi do ruky panasonic nv-sd300 s nefunkèní mechanikou, vše jinak funguje v pohodì. TeÏ ten problém: vyndal jsem celou mechaniku, protože potøebuji jen tv tuner, ale teï vždy když zapnu video tak mi to napíše hlášku F 04 a vypne se. Nevíte nìkdo v èem je problém? Dìkuji

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

panasonic nv-sd300

#13 Příspěvek od LOYZA »

Je to jednoduché, nenašel mode a tak to hlásí chybu. Tak se pokus ten móďák vyndat z mechaniky a "nějak" ho tam na kontakty připevnit, aby si myslel že je vše OK. Jinou radu nemám. Je ti jasné, že musí být v poloze jako když je kazeta venku, tudíž čti články zde.

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

Loyza díky moc za radu, už to jede, ale mám ještì jeden problém, obraz mi v pohodì jede, ale píše mi tam DEW FORMED IN THE VTR, docela mi to pøi koukání vadí, není nìjaká možnost jak se toho nápisu zbavit? Dìkuji ti za pomoc

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Panasonic VCR

#15 Příspěvek od LOYZA »

Tak to nevím co je to za hlášku, neumím tu řeč, tedy jen něco maličko. Ale na DO je asi tlačítko které tisknutím dává a nebo ne hlášky na TV obrazovku - domnívám se že je to ONN SCREEN, nebo tak nějak. Jinak už asi nevím co poradit, nebo v menu pokusit nastavit - že hlášky nechceš, jaký je tam kanál a pod, nepamatuji si z hlavy jaký je to model, á to musím mít před očima a pak vím, tedy taky někdy ne! Hahaha troška legrace.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “