Fortron ATX-400PNR

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od sis2 »

Stačí použít jednu běžnou dvouvláknovou žárovku 12V/21/5W (brzdová/obrysová světla) - společný vývod na GND, 5W vlákno na 12V výstup a 21W vlákno na 5V výstup. Nebo 2 žárovky 12V/15W pro blinkry ...

A ten zdroj "syčí" při malé zátěži - jakmile dáš na oba výstupy zátěž 3 - 5 A - třeba žárovku H4, tak syčení zmizí.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#17 Příspěvek od starecd »

Takže zdroj jsem po výměně kondenzátorů zkusil naprázdno a jede v pohodě. přimáznul jsem ventilátor. Teď ještě zkontrolovat napětí na konektorech a bude to stačit?

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Behemot »

Co tam je za kondenzátory? Pokdu nějakej šunt, opakování problému se nevyhneš. Pokud nebyly vyměněny všechny, opakování problému se nevyhneš.

Žárovky jsou pro zátěž zdroje absolutně nevhodná zátěž, rozběhové proudy jsou stovky a desítky ampér. Jo s termistorem v sérii, to je jiná…

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#19 Příspěvek od starecd »

Kondy jsem měnil mimo filtračních vlastně všechny, přece jenom zdroj jel v PC 3,5roku, takže jsem tam dal Nippony KMH, KZM. ty, co byly nafouklé, a některé kolem jsem dal s vyšším napětím, pokud se vlezly.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Behemot »

To jsou slušný řady, byť KMH krapet starší. Napětí zvdat je kontraproduktivní, je to na úkor kapacity. Naopak tady čím vyšší kaapcita, tím líp.

Mám případně k dispozici 3300/6,3 i 16 D10, ve výrobě low-ESR 2200/16 D10.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“