Tablet goclever

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hazi
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2015, 01:00
Bydliště: Opavsko

Tablet goclever

#1 Příspěvek od hazi »

Řeším špatně fungující dotyk na tabletu.Reaguje ,ale ne přesně na ikonu,vždy kousek od ní,jakoby softwarově posunuto.Skusím přehrát soft napadá někoho něco,žadnou kalibraci dotyku jsem tam nenašel.? Díky.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Ta tvoje SW chyba bude spíš HW. Tohle se stává docela často, pravděpodobně tehdy, kdy byl dotykový panel vystaven nepřiměřenému tlaku, který ale nezpůsobil viditelnou destrukci panelu.
SW klidně zkus přehrát, ale skoro bych se vsadil, že svůj problém nevyřešíš.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
hazi
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2015, 01:00
Bydliště: Opavsko

#3 Příspěvek od hazi »

Já nepsal,že je to software,jen raději zkusit ještě přehrát soft a pak řešit hardware,jen je divné,že ten dotyk reaguje po celé ploše lehce dotekem,jen ne přesně v místě jakoby byl posunut kousek mimo buď mechanicky nebo softwérově.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Ten dotykáč, to je vlastně matice z tenkých vodičů. Řadič detekuje v kterém řádku a sloupci došlo k dotyku, podle toho pak pošle data do procesoru. Pokud je dotykáč poškozený tak, že se ty tenké vodiče přetrhnou nebo spojí, či co se tam přesně stane, tak funguje takhle blbě.

A propo:
jakoby softwarově posunuto
Já nepsal,že je to software
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

To plati pre rezistivne touch screeny (plastove, co sa dotykom prehybaju).

Uživatelský avatar
hazi
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2015, 01:00
Bydliště: Opavsko

#6 Příspěvek od hazi »

Dik za info,pro ostatni jsem našel tady hezky popsané. http://www.odbornecasopisy.cz/res/pdf/38503.pdf

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Tohle mi go dělá taky. Leží v šuplíku. Stejně je tablet k ničemu, jak jsem nakonec zjistil

Uživatelský avatar
loop12
Příspěvky: 135
Registrován: 23 črc 2007, 02:00

#8 Příspěvek od loop12 »

A nema t kalibraciu niektore to mali.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Kazde zariadenie s rezistivnym dotykom by malo mat nejaku moznost kalibracie. Nemusi to vsak byt jednoducho pristupne...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“