Poradte 50Hz TV

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
have
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2006, 02:00

Poradte 50Hz TV

#1 Příspěvek od have »

Dobrý den, jelikož mě opustila SONY KV29X1k z roku 1996... vadná obrazovka, potřebuji najít slušnou náhradu. Stačí mi 50Hz. Nechci zatím investovat do LCD, PLAZMA. Hlavně aby byla dobrá obrazovka a aspon 5let vydržela, jistě spousta z Vás má zkušenosti, které jsou lepší.

Ještě bych chtěl vědět co jsou televize značky GOGEN, nikde žádné informace.

jestli náhodou někdo nemá zkušenosti s touto :

http://www.obchodnet.cz/inshop/zbozi/(i ... 4-dvb.html


děkuji za ochotu :)

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
have
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od have »

hmm, tak to asi zřejmě bude "tahání z klobouku" :) Ostatně v cenové relaci okolo 7tisíc asi nelze čekat zázraky.

Právě jsem při hledání narazil na 50Hz TV s DVB-T tunerem a to ten GOGEN a potom nějakou OVP, ale tu jsem měl možnost vidět v obchodě, ale ten obraz byl hrůza...pěkně máznutej nic s tým nešlo dělat...signál O.K.

Asi budu muset prolézt víc obchodů :(

Asi na SUPER TRINITRON budu chvíli vzpomínat. Do poslední chvíle se držela. :( ( měl jsem ji perfektně seřízenou) Budiž ji země lehká. :D

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

50Hz

#5 Příspěvek od kozoka »

V dnešní době opravdu těžko vybírat. Doba kvalitních TV je dávno pryč. Nízká cena se projevuje v nekvalitě těchto přístrojů. Levné značky Jako Maxton, Hometech, Cwr-tech, Proline, Mascom,Hyundai,Sencor,Grundig... a tísíce dalších levných smetí tj i v tomto případě Gogen. Tak tyto výrobky jsou osazovány chassis a zakladními deskami z Turecka- Vestel, Beko, Protec telra. Turecko je největší výrobce televizorů pro Evropu. Co k Tůreckým :lol:
Kvanta vyrobených chassis za co nejnižší náklady. Tyto výrobky se vyznačují hlavně velkou poruchovostí, a po stránce kvality katastrofa. Např, TV z Tureckým chassis Vestel, hraje otřesně, nedá se na to koukat. Vymění se zakladní deska Vestel v LCD za rok se vrátí LCD znovu na Reklamaci a vyměněná deska je totaálně mrtvá.

A pak tady máme značkové výrobky:
např. JVC CRT. LCD tv jsou osazené chassis Vestel a někdy Daweoo. Málo přístrojů jsou orig JVC.

Poslední řada CRT TV Panasonic řada 12P jsou osazené chassis Daweoo a některé Levné LCD. Dost se to kazí, panasinic lituje že to vůbec pustil na trh.

Philips- Některé levné CRT a LCD TV Philips jsou osazené Vestel chassis a jejich opravdu strašně málo. Myslím že jsou v některých 55cm uhlopříčkou. Ostatní jsou orig. Philips. Možná bych do Philipsu ještě šel nebýt těch nevkaviltních obrazovek LG-Philips Made in czech republic.
Fleky, čistota, svody zkraty.

Sony CRT se nevýrabí a ty poslední modely Nic moc.

Thomson to je kapitola sama o sobě, střílející trafa apd.

Kdybych měl dnes kupovat CRT TV tak bych šel do Samsungu nebo LG.

Ale rozhodně ne se Slim obrazovkou, to si může koupit naprostý Magor :( :(

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

OVP

#6 Příspěvek od kozoka »

A zminované OVP jsou taky osazované STV processory jako Turecko. Připadá mi to jako nějaký klon. Obrazově katastrofa. staré OVP tj. Jiné kafé.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

re:

#8 Příspěvek od durkovic »

Ja by som zobral nejake LG s uhl. 55cm. Do tych TV davaju korejske chassis a samotne vyrobky od juznej korei su dnes na celkom slusnej urovni.
Ale je to len moj nazor.


Tak prajem dobry vyber. :)
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

50hz tv

#9 Příspěvek od kozoka »

Ja jsem znal ty starší 100HZ LG. A měl jsem na mysli třeba spíš Samsung 29M66VG
Korejské chassis byli dobré, a když se podíváme do minulosti tak Goldstar, Daweoo, Samsung šlapali dobře.
Známý kupoval v roce 1997 Samsung 55cm, Stereo, rovná obr. Tuším Philips Black Matrix, Stereo, české menu, preference obrazu, na tu dobu perfektně udělané graficky, ráno zapne-v noci vypne a hraje to 10let bez poruchy a obraz nádhera. To strčí do kapsy kdejakou novou tv. Takovou už nikdo dneska nekoupí.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“