O2 a LTE

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

O2 a LTE

#1 Příspěvek od Standa99 »

Pokud si pořídíte telefon s LTE + si vyměníte SIMku s podporou LTE, tak se nemusíte LTE signálu vůbec dočkat, i když vám vytočený kód *#444# vypíše "SIM karta i telefon podporují 4G LTE".
Asi nic divného u O2, ale po pár hodinách na Googlu se mi správným dotazem podařilo narazit na šikovného O2 guru, který se snažil a vše vyladil :lol: :
Ladění do sítě jsme prověřili a skutečně jste nebyl správně přihlášený (lépe řečeno SIM karta). Vše jsme opravili. Teď už by mělo být ladění v pořádku.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#2 Příspěvek od Neniu »

A co si tak má člověk představit pod větou:
Ladění do sítě jsme prověřili a skutečně jste nebyl správně přihlášený (lépe řečeno SIM karta).
Ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak tomu moc nerozumím. Hlavně tedy tomu začátku.

Jinak zkušenost s O2 je taková, že se opravdu snaží. Jestli je to tím, že máme hodně telefonů, nebo jsou takový pořád, to nevím. Ale když tam chodím soukromě, tak se ke mne chovají stejně a téměř vždy se snaží vyjít vstříc.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Pod tím se dá představit cokoliv, ale hodně lidí s tím má problém a dokonce vyměňujou nově nakoupené telefony, protože jim O2 tvrdí, že u nich je vše v pořádku např. http://www.o2.cz/osobni/forum/?forum_id ... c_id=14765 . Komu se to podaří vyřešit, tak mluví o zapnutí "LTE profilu" atd.
Podle mě není na těch SIM povolené LTE a musí se to dodatečně zapnout, i když mají u O2 všichni trička s reklamou na LTE. Já měl štěstí, že jsem napsal dotaz na http://www.o2guru.cz/guru/ (sice po dlouhé době strávené na Googlu) a do 20 minut to bylo vyřešeno.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#4 Příspěvek od Neniu »

Tak to máme asi opravdu kliku, protože pár kolegů LTE do svých telefonů chtělo a všichni, co je dostali, tak jsou spokojení a chodí to na první pokus.

Nicméně díky za upozornění, budu si to pamatovat, kdyby náhodou došlo k problému. Přeci jenom mám v gesci cca 700 telefonů, tak se dají problémy očekávat.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

Včera odpoledne jsem navštívil i O2 prodejnu a bylo mi řečeno, že se nic dalšího povolovat nemusí. Jenže ve velkých městech to není ještě tak rozšířené a proto jsem neměl jistotu, ale po zapnutí chytám LTE BTSku vzdálenou 6,2 km na 800 MHz. Na 3G mám (zatím) sice lepší propustnost, ale je otázka času, kdy to bude dokryto úplně.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“