Autoanténa se zesilovačem

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Autoanténa se zesilovačem

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Máte někdo typ na opravdu, ale opravdu:-)) dobrou anténu? V mém autě je radio co se týče vf úplně na h... a ačkoliv má asi pět antén v zadním skle včetně zesilovače, řízeného z mf, který má přepínat na nejlepší signál, chytne prd. Hlavně asi vadí vodorovná polarizace vodičů ve skle, když chytáme hlavně svislou. (Ona se ale stejně různě pomrší). Anténa se svislou mi už pomohla, na jiném autě, ale chtěl bych lepší. Tohle ale považuju spíš za úlet, i když? http://racing-tuning-shop.cz/detail/ant ... teny-profi
Jinak při hledání najdu tak tohle: http://www.spoilercentrum.cz/eshop/prod ... -tuning-4/ což je nějak levné a bez parametrů.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Ta druhá vypadá jako kopie antény z Octavie/Felicie. Ale co je uvnitř, to nikdo neví.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od durkovic »

je nutné si uvedomiť že najlepší zosilňovač je samotná anténa bez nejakých prídavných zosilňovačov.... akýkoľvek zosilňovač zosilní nie len ten užitočný signál ale aj ten šum keďže každý signál a hlavne ten VF šírený éterom je viac či menej ovplyvnený šumom.
Aj ja som v aute špekuloval s auto anténami so vstavaným zosilňovačom a pod...nakoniec aj na vlastnej skúsenosti sa mi potvrdilo že najlepšie je mať kvalitne vyrobenú anténu a kvalitný koaxiálny kábel od antény až k autorádiu.
Takže za mňa by som odporúčal osadiť niekde na karosérii klasický prut - monopolovú anténu λ/4 a kvalitný koaxiálny kábel pre zvod k autorádiu.
Je nutné si aj uvedomiť že dnešné vstupné VKV jednotky v autorádiách uý nie sú tie olechované mohutné krabičky s množstvom ladených obvodov ale je to väčšinou jeden blbý integrovaný obvod na doske...a potom ten príjem podľa toho aj vyzerá. :?
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od TAKJAN »

To autoradio je staré, philips. Je v něm laděných obvodů až moc. A prostě nemá citlivost. Kdyby nebylo laděné digitálně, vrazil bych tam jiný tuner. Jinak je to ještě poctivá práce..

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

TAKJAN píše:To autoradio je staré, philips. Je v něm laděných obvodů až moc. A prostě nemá citlivost.
to znamená, že není v pořádku . . .
. . . tak to oprav !

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Také bych to na antenu netipoval , maximálně její spojení s radiem . Do opravy autoradia bych šel jedině se servisákem .

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Tohle je vlastnost těchto radií. Nelze a není co opravit. Jedině jinou anténu s kvalitním zesilovačem. Věř, že to mám stokrát ověřené. Když připojím přímo na tuner kus drátu a zvolím vysokou citlivost, chytne to dejme tomu 10stanic. Patnáct let starý sony chytí 2x tolik

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

Tak dnes ověřovací test. Před radiem zesilovač, nevím typ-v nerezové trubičce a 0,6m drátu, čouhal z kufru. Naladěny stanice, o kterých nemělo páru. Teď už jen tu anténu a pořádný zesilovač

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#9 Příspěvek od Kvicala_r »

Výborné zkušenosti jsem míval s prvky od pana Malého. Vidím, že má v nabídce i linkový FM zesilovač - těm jeho parametrům se dá věřit a odolnost s přebuditelností bývala fakt dobrá.
Hledal sem ještě parametry třeba aktivní antény Octavie. Parametry nikde, ale tady je obrázek. Pár těch tranzistorů tam je, takže zesilovat to taky bude.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Kvicala_r: k Malýmu jsem jezdíval osobně, nikdy jsem neměl problém. Ale bral jsem vždy jen věci na TV antény, na VKV nemůžu sloužit zkušenostmi. A dokonce jsem u něj jednou natrefil na náhradní prvky na kolorku anténu- docela překvapení.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#11 Příspěvek od TAKJAN »

Nemůže být z koncernu

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“