Proc se pouziva na DPS maska zelene barvy?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

Proc se pouziva na DPS maska zelene barvy?

#1 Příspěvek od termit256 »

Mohl by mi nekdo objasnit proc se nejcasteji pouziva prave ta zelena barva?
Vcelku k nicemu to nepotrebuju, jen mne to tak napadlo jestli to ma nejaky duvod, nebo je to jen ze setrvacnosti, z nejakych historickych duvodu apod.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Jak kdy. Tady jsou červené. http://shop.onpa.cz/?vyvojove-kity,21
Tady zase modré. http://www.arduino-shop.cz/176-arduino-zakladni-desky-
Zelená barva bude asi jenom takový zvyk.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Někteří výrobci spojů nabízí i více barev masky podle volby zákazníka.
V historii to taky bylo jak kdy - Tesla sice používala převážně zelenou masku ale například Sovětské stavebnice přijímačů Junosť a Zvězdočka měly masku tmavočervenou, stará rumunská televize co jsem nedávno vyhazoval taky.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#4 Příspěvek od ZVUK2000 »

Třeba proto že výrobci maskují když DPS chytne měděnku :D Né vàžně, také nevím proč má 99% DPS co mě projde rukou zelený potisk.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#5 Příspěvek od bastlir40 »

Možná píšu blbost ale řekl bych že to je i z důvodu ohledu na zrak. Osazoval jsem desku s červenou maskou a ke konci už mně pěkně boleli oči. Při osazování desky se zelenou maskou oči tak netrpí. Samozřejmě je to jen můj názor a skutečnost může být úplně jiná.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Podle mě je ta zelená barva nejdostupnější a nejlevnější.. :-)
Podobně, jako je nejčastější barva smaltu u drátů "průhledná", i když jsem viděl i červenou, zelenou i modrou.. A na hliníkovým drátu ve startéru škodovky i citrónově žlutou..

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od petrfilipi »

Artaban001 píše:Podle mě je ta zelená barva nejdostupnější a nejlevnější.. :-)
To by mohlo být. Když si tak vzpomenu na dobu před sametovkou, tak každá čekárna byla světle zelená, záchody jakbysmet.

PF

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

Zelená je v strede spektra, je to teda farba rovnováhy. Priaznivo ovplyvňuje naše zmysly, najmä zrak – na ľudské oko pôsobí tak, že nevyžaduje žiadne jeho prispôsobenie, a preto má relaxačný účinok. Inštinktívne ju vyhľadávame, keď prežívame stres alebo citovú traumu.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dneska si můžete vybrat téměř jakoukoliv barvu, a dokonce chemický zlato stojí pomalu méně než HAL, t.j. cínování.

Jen pro kusovky v rámci "POOL service" se logicky používá jedna barva a většinou zelená, ale časem to taky přestane být pravidlem.

Každýmu se líbí něco jinýho...

Na obrázku je nejlevnější provedení DPS v rámci POOL service Pragoboard.
Přílohy
zel_dps.jpg
(251.63 KiB) Staženo 107 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

Zdeňku, panelizují si ty desky sami, nebo jim ten panel chystáš Ty?
Překvapuje mě, že uprostřed nemají nějakou linku zpevnění. Ve firmě děláme hodně u Gatemy, ale silk-screen (popisky) tedy nepoužíváme téměř vůbec...
s tou zelenou barvou - není to třeba důvodem nějaké prastaré AOI?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Podla mna ta zelena farba ziadny realny dovod nema. Napriklad niektore firmy robili tradicne dosky zlatohnede - vid mnohe starsie PC zakladne dosky (Asus to este nedavno pouzival na lacnejsich typoch).

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#12 Příspěvek od Ondra2 »

Ve velkých sériích je zelená maska levnější a taky trvanlivější. Co se týče odolnosti (vlhko, teplotní šoky), nejhůře je na tom bílá, proto jsme v bývalé práci používali při nutnosti bílých PCB 2 masky - zelená základ, na to bílá (často jenom na viditelný místa). A Hal je ve velké sérii podstatně levnější než cokoliv jinýho. Série řádově desítky tisíc pcb ročně.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

rnbw píše:Podla mna ta zelena farba ziadny realny dovod nema. Napriklad niektore firmy robili tradicne dosky zlatohnede - vid mnohe starsie PC zakladne dosky (Asus to este nedavno pouzival na lacnejsich typoch).
Tak to tu studuji a jsem toho názoru, že rnbw je nejblíže k pravdě.

a) barva tam musí být jinak koroze
b) zelená - pro lidi to je barva ekologie, takže to žerou i s navijákem
c) červená - furt akční výrobek, a lidem se to líbí (Jaké máš auto ? Červené. Tak to máš výborné auto. - stejný případ jako ad b) )
d) modrá - je módní a přitom levná, nic se neskazí a to hlavní (ochrana) je funkční
e) průsvitný ochranný lak - co když je to staré a začnou se studovat popisky IO

Barva je v tomto případě na tom asi tak jako, že tmavý chléb je zdravější než světlý. Kecy, tmavý chléb je světlý chléb s obarvením karamelem, takže nezdravější. Nakonec ho sníme, protože máme hlad, když už jsme ho koupili. :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Zelena se pouzivala v dobe kdy ekologie jeste nabozenstvim nebyla. Ze je nejlevnejsi bude nejspis dusledkem toho, ze se ji vyrabi nejvic :-)
Osobne si taky myslim ze je to hlavne proto ze zpocatku se delala jen jedna barva a uz se u toho vetsinou zustalo. Jen mne zajimalo jestli to ma nejaky realny zaklad, nebo mel jen kdysi nejaky vetsi vyrobce na sklade kopec zeleneho pigmentu a nevedel co s nim.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

Já bych souhlasil s názorama od bastlir40 a KUBO. Zelená barva má nejpříznivější vliv na naše oči které při pohledu na zelenou barvu netrpí, však i ve školách jsou tabule natřené na zeleno a toto vysvětlení si pamatuji ze svých velice mladých let kdy jsem navštěvoval základku a tam nám paní učitelka toto jasně vysvětlovala. Kde jsou ty krásné časy? :roll:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“