Servisní DVD

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
have
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2006, 02:00

Servisní DVD

#1 Příspěvek od have »

Mám otázku, existuje na DVD nějaký test určený pro TV na kontrolu obrazovek... geometrie, konvergence, čistota bílé atd.?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Na to vše ti stačí si nakreslit obrazce v počítači a vypálit si je na DVD nebo videoCD. Pak si je pustíš z přehrávače do TV a můžeš nastavovat do úplného zblbnutí.

Uživatelský avatar
have
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od have »

No já myslel, že by to šlo trochu profi, např. použít Nokia test pro monitory a poslat to na DVD Recorder a upravit, ale DVD recorder bohužel nevlastním. Na VHS jsem to zkoušel, je to O.K. Ale má představa byla pokud bych šel vybírat TV do obchodu, tak bych se jim pokusil vnutit to DVD at mi to pustí na TV. Výběr by byl snažší :)

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od urbanek »

have píše:No já myslel, že by to šlo trochu profi, např. použít Nokia test pro monitory a poslat to na DVD Recorder a upravit, ale DVD recorder bohužel nevlastním. ....
Proč tak složitě? stačí počítač s DVD vypalovačkou a vhodým SW na authoring DVD (např. Sony DVD Architect). Samotný obrazec se ná určitě někde stáhnout, nebo přinejhorším nakreslit...
Já jsem si takové testovací DVD taky vyrobil.

Uživatelský avatar
have
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2006, 02:00

#5 Příspěvek od have »

urbanek píše:
have píše:No já myslel, že by to šlo trochu profi, např. použít Nokia test pro monitory a poslat to na DVD Recorder a upravit, ale DVD recorder bohužel nevlastním. ....
Proč tak složitě? stačí počítač s DVD vypalovačkou a vhodým SW na authoring DVD (např. Sony DVD Architect). Samotný obrazec se ná určitě někde stáhnout, nebo přinejhorším nakreslit...
Já jsem si takové testovací DVD taky vyrobil.
no vypálit pomocí DVD REC přez S-VIDEO bez ztráty kvality a času z kreslením a authoringem je asi to nejjednoduší. :? Otázka 10ti minut.

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#6 Příspěvek od Radimosso »

Kdysi vyšel i testovací DVD od Stereo Video a nějaké obrazce tam taky byly.
Ale pokud mě paměť nemýlí, tak ta část sloužící "servisákům" byla blokována nějakým vědomostním testem, ktery bylo nutno splnit.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

nemá DVD a jeho mpeg-2 formát principiální omezení v kvalitě signálu oproti servisnímu generátoru? kódování barev, strmost hran, úrovně atd.

Uživatelský avatar
have
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2006, 02:00

#8 Příspěvek od have »

Crifodo píše:nemá DVD a jeho mpeg-2 formát principiální omezení v kvalitě signálu oproti servisnímu generátoru? kódování barev, strmost hran, úrovně atd.
ale proboha nee, já nechci nahrazovat generátor - DVD , už ne podle toho nastavovat TV, ale pouze pro orientační účely při nákupu nového TV :D

Uživatelský avatar
have
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2006, 02:00

#9 Příspěvek od have »

představa je taková, že to DVD v obchodě šoupnu do DVD playeru připjeným k TV( pokud bude personál ochotný) a dejme tomu po 20s intervalech projede... šedá, mřížky, atd, tak jak např v Nokia testu a hned budu vědět jak je TV seřízena.

Uživatelský avatar
have
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2006, 02:00

#10 Příspěvek od have »

asi jsem Předmět neměl psát " Servisní DVD", ale zkušební.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

aha.
Kdysi jsem podobné přání projevil v prodejně při nákupu TV, je to asi 8 let, prodavač se nasral a řekl že když chci kvalitu, musím shánět RGB TV monitor a že je cena x10 oproti spotřebce :lol:
asi věděl, co prodává

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od drabek06 »

No tak si pust ten Nokia test a v nem si pust ty obrazce co chces a pouzij tlacitko na klavesnici Print screen a mas to :wink: Pak si to v malovani uloz a vypal na DVD. Vetsina DVD prehravacu umi i obrazky takze pohoda . . .

Uživatelský avatar
have
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2006, 02:00

#13 Příspěvek od have »

drabek06 píše:No tak si pust ten Nokia test a v nem si pust ty obrazce co chces a pouzij tlacitko na klavesnici Print screen a mas to :wink: Pak si to v malovani uloz a vypal na DVD. Vetsina DVD prehravacu umi i obrazky takze pohoda . . .
děkuji , na to jsem úplně zapoměl :idea: . Tak už to mám vytvořené, :D akorát jsem použil Screen Rip... ukládá přímo do *JPG... plně dostačující.

Ještě vyřešit obrazce pro 16:9. Snad někde najdu test pro široké monitory. Ještě jednou dík.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#14 Příspěvek od jave »

have píše:
drabek06 píše:No tak si pust ten Nokia test a v nem si pust ty obrazce co chces a pouzij tlacitko na klavesnici Print screen a mas to :wink: Pak si to v malovani uloz a vypal na DVD. Vetsina DVD prehravacu umi i obrazky takze pohoda . . .
děkuji , na to jsem úplně zapoměl :idea: . Tak už to mám vytvořené, :D akorát jsem použil Screen Rip... ukládá přímo do *JPG... plně dostačující.

Ještě vyřešit obrazce pro 16:9. Snad někde najdu test pro široké monitory. Ještě jednou dík.
Prosim vyresil jsi to??? Mam ted stejny problem. Dekuji

Uživatelský avatar
have
Příspěvky: 35
Registrován: 29 dub 2006, 02:00

#15 Příspěvek od have »

4:3 jsem vytvořil a vypálil na DVD jako *JPG... jako pomůcka plně vyhovuje pro TV 4:3. Ale nevím, jak se chová NOKIATEST na 16:10 monitoru, jelikož nemám 16:10 monitor.

Mohl by někdo zkusit. :?:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“