Osvit DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pdp7
Příspěvky: 210
Registrován: 15 zář 2014, 02:00

Osvit DPS

#1 Příspěvek od pdp7 »

Ahoj, jelikož nemám pořádný plexisklo, jen takovou měkkou 3mm tlustou mrchu co se ohýbá, hodlám použít 2,2mm tlustý normální sklo. Osvěcovat budu ledkama. Osvítí to?

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#2 Příspěvek od samponek »

Ledky nevím, když mě bavilo patlat se z deskama, osvicoval sem tímhle s uraženou baňkou.
Přílohy
001.JPG
(61.31 KiB) Staženo 49 x

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#3 Příspěvek od Neniu »

Já osvětluji 150W halogenkou :D přes sklo (tzv euroclip). Sice mi všichni říkají, že to nemůže fungovat, ale desky to nevědí a fungují dobře.

Rozbíjet baňku na rtuťové výbojce je, podle mého názoru, nebezpečná blbost. Velmi dobře to funguje i s baňkou.

Uživatelský avatar
delis
Příspěvky: 74
Registrován: 10 črc 2005, 02:00
Bydliště: Vyškov

#4 Příspěvek od delis »

Já na DPS svítím 300W halogenem přes cca 3mm silné sklo po dobu cca 3min a v pohodě to funguje..... Jaký bude výsledek s Led nevím.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#5 Příspěvek od mikollar »

ja tiez osvecujem ortutovou bez banky, 30cm vzdialenost, dps pritlacene sklom zo 150W halogenu, hrubka do 8mm, cas 2min 40sec

Uživatelský avatar
delis
Příspěvky: 74
Registrován: 10 črc 2005, 02:00
Bydliště: Vyškov

#6 Příspěvek od delis »

Neniu - byl jsi rychlejší ;)

Nicméně to potvrzuje, že to funguje :wink:

Uživatelský avatar
pdp7
Příspěvky: 210
Registrován: 15 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od pdp7 »

Děkuji za rady. S fotocestou začínám tak pak dám vědět jak se to nepovedlo :lol:

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#8 Příspěvek od vladimir »

rtu￾ovka bez baòky, nebo tzv. horské slunce - to je vlastnì stejné, jen u toho horskýho slunce bejvá odporovej pøedøadník infra, tak bacha na požár

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#9 Příspěvek od Honza_dy »

S dovolením se vetřu do tématu.
S osvitem DPS nemám zatím žádné zkušenosti, ale chtěl bych si to vyzkoušet. Mám doma tyto zářivky. Půjdou použít na osvit?

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od mtajovsky »

Asi nejlepší poměr cena/výkon se dosáhne s čínským UV sušičem na nehty.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od petrfilipi »

Já osvěcuji jednou 5W UV LEDkou, připojenou na chladiči z PC.
Ale že bych měl nějaké supr výsledky, to zase ne. Nějak pořád laboruji s časem a vzdáleností. Takže teď mám na 25 cm 25 minut.
Celé je to přidělané na kloubovém mechanizmu z kancelářské stolní lampy, takže na menší desky mohu použít menší vzdálenost a menší čas.
Na zdroj z diametralu (na jeho zadní stěnu) jsem přidělal úhelník asi 40x40, tam píchnu nohu od lampy a na horní straně zdroje osvětluji. Mám jedno podkladové 5mm sklo z kopírky a jedno krycí 5mm sklo, také z kopírky.
Taky chladič jsme musel načernit, při klasickém stříbrném chladiči jsem měl na DPS kousek vedle skutečného motivu jeho odraz od desky a chladiče.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
hrivan
Příspěvky: 125
Registrován: 15 lis 2011, 01:00
Bydliště: Louny

#12 Příspěvek od hrivan »

Pozitivní desky osvěcuji 11W UV zářivkou,asi z 20cm po dobu 10minut.Čas nutno odskoušet.Negativní asi 5-6 minut.Používám sklo ze skeneru,jedno dole a druhým přimáčklá deska.Spoje perfektní.Záleží na kvalitě předlohy.Vytisklá na inkoustovce na pauzáku.

Uživatelský avatar
grrrrrrrr
Příspěvky: 456
Registrován: 15 čer 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od grrrrrrrr »

Ahoj,

Ja pouzivam osvit pomoci UV led. Koupil jsem je na ebay po 0,5Kc/ks. Vyrobil jsem si desku rozmeru A4 osazenou cca 500 led. Osvicuji cca 10min ze vzdalenosti 30cm aby se svetlo pekne rozptylilo. Sklo mam z ramecku na fotky. Ma silu cca 3mm takze si myslim ze s tim tvym to pujde v pohode jen bude potreba poladit cas osvitu.

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#14 Příspěvek od lopez »

Teraz (v lete) sa dá využiť aj Slnko.Niekde som čítal že stačí cca 30 minút.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#15 Příspěvek od Neniu »

lopez píše:Teraz (v lete) sa dá využiť aj Slnko.Niekde som čítal že stačí cca 30 minút.
Tak také se dá, ale není to prostě ono. Výsledky nejsou opakovatelné, ale je to rychlé, levné a hnedka po ruce :) Na přímém slunci stačí několik minut, ta půl hodina je hodně přehnaná a nebo když je pod mrakem.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“