popisování skøínìk

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
mikr

popisování skøínìk

#1 Příspěvek od mikr »

Rád bych našl odpovìï èím v dnešní dobì udìlat popisky na èerných panelech konstrukèních skøínìk.Døív jsem to dìlal bílým propisotem,ale ten se prý už nevyrábí,alespoò ho nemohu nikde sehnat.Popisování štítky z popisovaèky se mi moc nelíbí,nevypadá to profi.
Tak bych byl vdìèný za jakýkoliv nápad,pøípadnì za ten bílý propisot. 8O

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#2 Příspěvek od jopein »

Já už dělám přední panely tak, že si to vytisknu na tiskárně. Přelepím to průhlednou samolepící fólií ,dá se sehnat i matná. Zespodu použiju oboustraně lepicí fólií nalepím a je to.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

propisot?

#3 Příspěvek od Hill »

Propisot ještě sice mám, ale už je tak starý, že se trhá (v lepším případě) nebo vůbec nedrží.
Tak tisknu stříkačkou na matný papír pro foto, to když dávám panel pod nebo mezi plexiskla, případně na samolepicí papír (na ten je lepší laserovkou) a ten pak lakuju matným lakem na dřevo v několika decentních vrstvách z dálky, aby se nepromáčel.
Panely kreslím ve Wordu (!), objekty lze umísťovat i číselně podle souřadnic. Co nejde ve Wordu, udělám v normálním Malování nebo Softkey Photofinish.
Měl jsem možnost vyzkoušet jakýsi Front Panel Designer v plné verzi - ještě jsem se nerozhodl, jestli koupit nebo ne - tak často zase ty panely nedělám, aby mi ztráta času méně pohodlným způsobem tvorby panelu nějak výrazně vadila.
O technologii, jakou jsem pomocí negativní emulze na plošné spoje přenášel na plexisklo stříbrnočerné a transparentní obrazce bez sítotisku, se ani nebudu šířit - jeden panel trval tak tři dny a vím, u koho se (snad)ještě jeden tuner s takto udělaným panelem najde.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#4 Příspěvek od toom »

No, drive jsem to taky delal ve WORDU, ale nakonec jsem presel na FRONT DESINER. Je to rychla zalezitost, motiv tisknu na ingoustu na samolepici papir, A4 stoji asi 5,- a nakonec to prelepim samolepici matnou folii. Vysledek vypada velmi dobre :drinken:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Dělám panely tak, že je napřed polepím světle šedou samolepící fólií. Popisy vytisknu na laserové tiskárně na voskový papír co zbude po samolepících etiketách. Na něj pak nalepím transparentní samolepící fólii, motiv se přenese na folii a tu i s motivem nalepím na panel. Kreslím ve FRONT DESIGNERu 2. Stejným způsobem kreslím i stupnice pro ručkové MP.

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od MartyAA »

Zdravim, kde bych mohl stahnout aspon demoverzi toho Front Designeru? diky
MaRtY

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#7 Příspěvek od toom »

No demo muzes stahnout na strankach ABACOMU :arrow: http://www.abacom-online.de/html/frontdesigner.html , ale je Ti nanic, nemuzes ukladat ani tisknout :(

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#8 Příspěvek od janousek »

Mám něco trochu jiného, zatím jsem dělal jeden pokus, jde to vytisknout.
http://www.frontpanelexpress.com/

Odpovědět

Zpět na „Poradna“