RLC most Tesla BM509, neměří

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#31 Příspěvek od rudolf02 »

Ty KF520 měly perko, které zkratovalo mřížku na zbývající dva fousy. To perko se oddělávalo až po zapájení do obvodu. Jinak, živý vstup měl ochranu z doutnavky FN2, která zapalovala kolem 45V, pokud si dobře pamatuji. Polovodiče se jako ochrana nepoužívaly, pokud byl důležitý vstupní odpor (někdo se snažil namluvit, že byl deset téraohmů).
Jinak v České Vepřové se určitě ňáký najde.

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#32 Příspěvek od Boro »

decmen píše:Jestli chceš, mrknu se Ti doma, měl bych tam ještě nějaké 520 mít, jo do Pdy jezdím denně do práce :-)
Decmen sory,to sem prehlidl.Situace se meni,oslovil sem typky v praci ze SMAR tymu,system mereni a regulace.Maaaam,typek prinesl...Dnes ho tam bouchnu a uvidi se... :oops: Jestli odejde tak jedu za nekym... :o

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#33 Příspěvek od Boro »

Zdravim.Nevim jestli sem psal ale smar tym nasel KF520 omotany licnou.Nemeril sem ho radsi :? .Dal sem ho do BM509,ale asi bida.Meri to ,hodnoty se meni,rucicka reaguje na spojeni hrotu prsty...Ale meri to urcite blbe.Skousel sem normaly ale lisi se to o rady.Mozna mam spatny kabely,nebo s tim neumim. :oops: :oops: Nevim jestli spravne pouzivam kalibraci. :oops: Nebo myslite ze budu muset tocit tema keramickymi PRAtrimrama?Manual mam ale vite jak vypada a kolik tam toho je.A nevim cim to zase odpalim.Mysli si nekdo ze to muzu odpalit kdyz merim na motherboardu od laptopu kde je baterie 3V?Nebo kdyz necham dlouho spojeny hroty.Kolik tam muzu "pustit" :D :D Timhle dratem sem vybijel ty kondy.
Přílohy
DSCN2398.JPG
(140.1 KiB) Staženo 35 x

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#34 Příspěvek od tornado6 »

Ked to meria tak asi nebude ten trand zlý, ale nemusí mat tie správne parametre ako ten povodný čo pošiel, chcelo by to zriadit, podla nejakých overených kondíkov ktore maju známu kapacitu a ESR, nazvyme ich normaly a samozrejme podla manualu nastavit napetia.

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#35 Příspěvek od Boro »

Mzslel sem si ze to dam ale nemam na to... :oops: :oops: :oops: .Meri to blbe,kdyby nekdo vedel cim potocit,jakym tim keramickym trimrem.Manual je chaotickej.Napisu hodnoty stridaveho napeti s frekvenci 0.96 kHz,ktere je na svorkach X.Budu rad kdyz mi nekdo rekne jak je to spatny. :wink: .Rozsah R 3.49,L 2.04,C 14.46,Ce 6.83V,Cal 0.555V.Dekuji za rady,nic lepsiho nemam a nefuncni prekazi. :x :x :x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#36 Příspěvek od Celeron »

A čím jsi ty střídavý napětí měřil? Každej měřák střídaviny má jinej kmitočtovej rozsah. Jedinný čím by se to dalo změřit je milivoltmetr třeba BM512, kterej chodí 10Hz - 10MHz. Zkusil jsem to, ale nemá to smysl, na každým rozsahu je jiný měřící napětí.
První co zkus, je přepni na BAT a napětí ze síťovýho zdroje by mělo být na spodní červený výseči zcela vpravo. Pak dej kalibraci a nastav na horní stupnici 10. Pak zkus bez připojených X a N svorek, zda se ti na tolerancích ukáže na 0 uprostřed na stupnici procent. Pak zkus to samý se zkratem svorek X a N. Tím se odzkouší v podstatě porovnání měřícího vstupu s normálovým vstupem například pro odpor 0 nebo nekonečno. Až to uděláš, napiš, co ti to ukázalo. A propo, když měřils ty odpory, měls horní levej přepínač RC v poloze V?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#37 Příspěvek od Boro »

Celeron dik ...vidis do toho,jeste mne na stary kolena naucis tim merit. 8O Meril semto DMM UNI-T M890G :oops: .Pri prepnuti na BAT to neni uplne napravo,ale v cerveny vyseci na 4.Pri prepnuti na kalibraci to mam na stredni modry 10 tesne pred lezatou 8.Pri tolerancich to mam mm od nuly.Pri zkrate N a X to je hezky uprostred.I u mereni 110ohm rezistoru.Merici snury a hroty asi dokazou hodne ovlyvnit mereni.R,C sem mnel na V.Tady to mame asi zachraneny! :D :D Ale ty capice si asi delaj co chteji,nebo jsou spatny,v serii nebo nabity... :cry: :cry: .Uvitam jeste rady,necham se poucit jak seridit C a Ce na tyhle masine.Dekuji,napisu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#38 Příspěvek od Celeron »

To vypadá na blbej zdroj, dává asi málo, nejspíš bručí, odešel asi elyt ve zdroji. Nezapomeň, že to je možná 35 let starý. Ta kalibrace s rozpojenejma X a N se nastavuje na červenou tečku, co je u hodnoty 10 na horní stupnici.
S tím nastavením co píšes to samozřejmě bude měřit nesmysly.
Tím poťákem kalibrace vlevo uprostřed ji tam nedoženeš?
Jestli je v cajku zdroj se dá poznat když to zkusíš napájet z baterky. Vzadu je přepínač síť/bat a chlívek na 4 placatý 4,5V. Radši se ale koukni do manuálu jestli to tak je, já to nikdy na baterky nezkoušel. Když vybádáš polaritu těch 2 spiček za baterkama nahoře, tak by se dal připojit na oszkoušení i regulovatelnej zdroj. Máš nějakej?
Pokud ti to bude měřit správně odpory, tak by to mělo měřit správně i kapacitay a indukčnosti. Pro vše tam je stejnej generátor pro můstek jen se jinak zapojuje. Manuál od toho nemám zrovna po ruce a je to už asi 8 let, co jsem si ho opravoval. Taky elyt ve zdroji.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#39 Příspěvek od fredis »

A ten zdroj musí mít kvalitní filtraci! Jinak jsem ještě v žádném BM XXX klasický elyt neměnil. Něco jiného jsou tantaloví čmoudíci ve tvaru kapky :cry: . To je jiná liga.

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#40 Příspěvek od Boro »

Dik zatim,u kalibrace to mam spatne nalevo,cerna 1.Levim potakem to nedozenu,ten posouva rucicku max o cm. :cry: .Propominam ze to bylo po vymene fetu KF520. :(

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#41 Příspěvek od Celeron »

No vidíš já tam měl ležatej Tesláckej váleček zašpuntovanej pertinaxem s přinýtovanými pásky cca 1,5 x 0,8 mm a byl suchánek. Stejný jsou v dvojtým Aritmáckým laboratorním zdroji 0-24V/1A a 12-36V/1A a i když je někdy z poloviny 70 let, tak v něm jsou dobrý. Řekl bych něco z řady TE67x
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#42 Příspěvek od Celeron »

Boro píše:Dik zatim,u kalibrace to mam spatne nalevo,cerna 1.Levim potakem to nedozenu,ten posouva rucicku max o cm. :cry: .Propominam ze to bylo po vymene fetu KF520. :(
Zkus to baterkový napájení z jinýho zdroje.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#43 Příspěvek od Boro »

Ja si skocim na nocni a urcite skusim.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#44 Příspěvek od fredis »

Celeron píše:No vidíš já tam měl ležatej Tesláckej váleček zašpuntovanej pertinaxem s přinýtovanými pásky cca 1,5 x 0,8 mm a byl suchánek. Stejný jsou v dvojtým Aritmáckým laboratorním zdroji 0-24V/1A a 12-36V/1A a i když je někdy z poloviny 70 let, tak v něm jsou dobrý. Řekl bych něco z řady TE67x
Tak tyhle ano :lol: . Já měl na mysli hodnoty do 500 uF. Někdy povrch jen Al, potom návlek červené barvy. Ty s "pertinaxovým karburátorem" byly už srágory.. Napsal jsem to nejasně :cry: .

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#45 Příspěvek od Boro »

Priznam barvu,bojim se to znova otevrit,vim jak to tam vypada. :x :x :x Proc mam u Kalibrace rucicku nalevo na modry 10 ?To neni lenost,to je respekt k tomu stroji. :twisted: :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“