Teplota chladiče a IO vertikálu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Teplota chladiče a IO vertikálu

#1 Příspěvek od jave »

Po týdnu jsem se opět vrátil k TV Panasonic kde se po cca 30 minutách dole smrskne obraz cca o 2 cm. Původně se obraz ohýbal a měnilo se geometrické zkreslení. Vyměnil jsem naprosto všechny C a IO. Teď se už vždy pouze smrskne. Z jiné 100Hz jsem vzal vychylovačky. Odpojil původní (pouze vertikál) a odpojil obrazovku. Na stůl jsem položil nové a připojil je na zkoušku. Přesto se na můj vkus vertikál dost hřeje. Zkuste odhadnout jakou by měl mít asi teplotu. Díky. PS: Za studena jsem oměřil všechny vývody IO, po zahřátí se napětí nemění. Tudíž předpokládám, že zdrojem to asi není.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#2 Příspěvek od jave »

Ještě mě napadlo. Nemáte někdo schéma vertikálu s IO LA7876? Mám sice doporučené zapojení IO, ale to mi moc nepomohlo. Děkuji předem

Pro jistotu jsem odpojil napájecí větev z rádkového rozkladu a připojil externích 30V, chová se to stále stejně.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od kozoka »

Tak tyhle IC pěkně hřejou. Na muj vkus pořádně, ale je to normální. Výrobce je Sanyo. Kdysi jsem měl podobný problém. Nechodil mi vertikál, začlo to výměnou IC potom Elek. a nic. Nakonec jsem měl vadnou povrchovku ve zpětné vazbě z F-Boxu pro vertikál. Problém se zdál vyřešen jenomže po zahřátí šel rozměr do háje a to totálně. Integrák hřál jako prase, něco není v pořádku. 3dny jsem na tom seděl, všecko OK pulzy napětí. Nakonec to chtělo důkladně desku očistit, sebemenší nečistoty odstranit a telka OK. Integrák hřál jako kráva ale to je normální.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#4 Příspěvek od jave »

kozoka píše:Tak tyhle IC pěkně hřejou. Na muj vkus pořádně, ale je to normální. Výrobce je Sanyo. Kdysi jsem měl podobný problém. Nechodil mi vertikál, začlo to výměnou IC potom Elek. a nic. Nakonec jsem měl vadnou povrchovku ve zpětné vazbě z F-Boxu pro vertikál. Problém se zdál vyřešen jenomže po zahřátí šel rozměr do háje a to totálně. Integrák hřál jako prase, něco není v pořádku. 3dny jsem na tom seděl, všecko OK pulzy napětí. Nakonec to chtělo důkladně desku očistit, sebemenší nečistoty odstranit a telka OK. Integrák hřál jako kráva ale to je normální.
Moc moc ti dekuji za nazor. Uz jsem z te TV uplne vyrizeny. Schvalne mi jeste porad cim jsi to cistil? Uz je to asi posledni reseni. Dekuji

Uživatelský avatar
zugwa
Příspěvky: 39
Registrován: 24 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od zugwa »

lihem pak rozpustím kalafunu v lihu a přetřu to celé znova zapínám až druhý den max. teplota je 80 stupnu pro polovodice

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#6 Příspěvek od jave »

kozoka píše:Tak tyhle IC pěkně hřejou. Na muj vkus pořádně, ale je to normální. Výrobce je Sanyo. Kdysi jsem měl podobný problém. Nechodil mi vertikál, začlo to výměnou IC potom Elek. a nic. Nakonec jsem měl vadnou povrchovku ve zpětné vazbě z F-Boxu pro vertikál. Problém se zdál vyřešen jenomže po zahřátí šel rozměr do háje a to totálně. Integrák hřál jako prase, něco není v pořádku. 3dny jsem na tom seděl, všecko OK pulzy napětí. Nakonec to chtělo důkladně desku očistit, sebemenší nečistoty odstranit a telka OK. Integrák hřál jako kráva ale to je normální.
Vse jsem vydrbal a vycistil. Natrel rozpustenou kalafunou a vada trva. Nemas prosim jeste nejaky napad? Dekuji

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od gumickar »

Vem osciloskop a změř vstupní signál na IO, musí být čistý bez zákmitů, buď je špatně buzený, málo napájený, nebo moc zatížený. Jiná možnost asi není. Něco podobného mi dělelo u panasonicu VN trafo, ale tam ten vertikál po hodině hraní odešel, prostě si tráfko prsklo do napájení a bylo:D

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#8 Příspěvek od jave »

gumickar píše:Vem osciloskop a změř vstupní signál na IO, musí být čistý bez zákmitů, buď je špatně buzený, málo napájený, nebo moc zatížený. Jiná možnost asi není. Něco podobného mi dělelo u panasonicu VN trafo, ale tam ten vertikál po hodině hraní odešel, prostě si tráfko prsklo do napájení a bylo:D
Urcite zkusim. Dekuji moc za namet. Pak napisi

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#9 Příspěvek od tibi »

jave ak ti pisu ze ten cip ma vyssiu prevadzkovu teplotu ako ostatne budenia vertikalu a ak sa presvedcis o tom ze to je tak,tak ja na tvojom mieste by som ten cip opatril troska vecsim chladicom aby mal optimal teplotu.nemam rad osobne ked sa nieco strasne hreje...

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od gumickar »

tibi: Myslíš, že je rozumné vadu řešit větším chladičem? Není lepší jí odstranit, než ta za chvilku montovat větráky? Nebo jsi to myslel jako opravit a pak tam dát větší chladič? Moc jsem ti nerozumě, proto se ptám :)

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#11 Příspěvek od jave »

gumickar píše:Vem osciloskop a změř vstupní signál na IO, musí být čistý bez zákmitů, buď je špatně buzený, málo napájený, nebo moc zatížený. Jiná možnost asi není. Něco podobného mi dělelo u panasonicu VN trafo, ale tam ten vertikál po hodině hraní odešel, prostě si tráfko prsklo do napájení a bylo:D
Impulsy v pohode. Napajim z externiho lab. zdroje a porad. Na muj vkus hodne hreji i vychylovacky. Se 100Hz nemam az takove zkusenosti, jak hodne ci malo by se mely hrat? Diky

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#12 Příspěvek od jave »

Na 99,5% to je ve vychylovackach. Mel jsem je sundane a zapomel jsem je utahnout. Po zahrati kdyz doslo k deformaci obrazu jsem s nimi vice mene nahodou pohnut a vada se ztratila. Zkusil jsem je dotahnout a vada porad. Povolim je a pri poklepu na pravou cast z boku a vada stridave ukazuje a ztraci. V kazdem pripade desne topi. Odhaduji, ze maji cca kolem 50 stupnu.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#14 Příspěvek od tibi »

gumickar: myslel som to takto: ked si pred tym dobre cital tak niekto tu pisal ze tie vertikalne io v 100hz tv kuria uz sami o sebe...Tak som reagoval na to tak ze som mu pisal ze ak tam naozaj nema problem a kuri to aj tak tak nech to opatri vacsim chladenim,to na skodu nie je.nepoznam ten tv tak ze neviem ci to ma az tak kurit.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jef111 »

Pokud by jsi žádné vychylky nesehnal tak se pokus opravit ty vadné. Už jsem to dělal a podařilo se. Záleží ale na tom, kde se zkrat nachází. Pokud bude někde ve spodních vrstvách vinutí tak jej asi těžko najdeš. Pokud se Ti ale podaří jej najít, přestříhni drát kousek před vadným místem, odviň jeden závit (tedy pokud to mechanická konstrukce dovoluje), zastříhni na potřebnou délku, spájej, dobře zaizoluj. Ten chybějící závit nebo dva se nijak zásadně neprojeví a pokud vše uděláš správně, výsledek je zaručený.
Na ten IO dej větší chladič, pokud máš. Měl jsem nedávno na stole jednu TV s nějakým vertikálem LAxxxx, vadný IO. Po výměně fungovala TV asi 3 týdny (prakticky vkuse) a IO odešel znovu. Dal jsem tam větší chladič a TV už běží přes 2 měsíce bez problému.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“