odstranovac vodneho kamena

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

odstranovac vodneho kamena

#1 Příspěvek od Puma17 »

cital som o takej srande ktora sa da na vodovodnu trubku a cisti to vodu od vodneho kamena a inych veci ktore sa vo vode nachadzaju. trocha sa mi to zda ako klamstvo. ak mate niekto s podobnymi vecami skusenost, tak napiste.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od stephunk »

nikdy som to nestaval, no ak dotyční montovali cievku na kovovú a nie plastovú rúrku tak sa to ako klamstvo mohlo javiť :D


Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Tohle se tu už taky řešilo ve druhém čtvrtletí 2005:
http://www.ebastlirna.cz/ftp/index.php? ... ta/Ostatní , soubor Kamenozrout_PM.zip

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od vombat »

Jestli se nepletu, tak v Prešově existuje firma, která vyrábí přístroj EVKA. Když jsem podobný úkol řešil, tak jsem na netu našel, že se jedná o starý americký patent. Elegantně je to řešené s pomocí PIC. Co jsem testoval, tak určitý, někdy i značný, vliv to má. Hodně záleží na chemickém složení vody.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od AmarokCZ »

Podle § 13, odst.2 vyhlášky č. 37/2001 Sb. "O hygienických požadavcích na výrobky na úpravu vody" nesmí být použita magnetická úprava k úpravě pitné vody. navíc, pokud chcete použít změkčovač třeba jen před boiler tak si moc nepomůžete, jelikož vodní kámen nikam nezmizí, jen se tolik neusazuje, následný inkrust je měkčí, lépe odstranitelný a zbylá část kamene se "přemění" na jemný písek...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Nebyl bych takový optimista, jestli vycházíš z nějakého výzkumu, co dělal někdo v SK, tak tam byl veškerý efekt způsoben nikoliv mag. polem, ale výměnou iontů s magnetem :-))

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od ViPali »

Namontuj a vyskúšaj. Zapojenie nie je zložíté.
Pred cca 20 rokmi sme to namontovali na polievaciu hadicu. Ak tú vodu niekto pije, môže ťa presviedčať, že je kvalitnejšia, ale skús ukecať paradajku, alebo uhorku, že má narásť dvakrát vačšia ako susedova, pretože je polievaná upravenou vodou.
Voda bola zo studne, potom pripojili dedinu na vodovod a účinok už nebol tak výrazný.
Lúdské telo obsahuje 70% (?) vody, prečo by malo byť zlé ak má lepšiu priestupnosť bunkami ?
Rusi k tomu spravili výskum už kedysi v 70tych rokoch.
Ako elektrikár sa cítim slobodne.
Môžem hovoriť do vedenia!

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od vombat »

Rusové jsou v těchto výzkumech asi nejdál. Magneticky upravenou vodu používají pro výplachy geologických vrtů rovněž tak vodu, která je známa spíše pod názvem živá voda.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#10 Příspěvek od Cust »

jj,
s tou zivou a mrtvou vodou je to taky docela zajimave, byly i u nas provadeny nejake vyzkumy, udajne nebyla nalezena zadna fyzikalni a ani chemicka odlisnost, ale "biologicke" organismy na ni reagovali
dokonce existuje nejaky chemik v ruske akademii ved, ktery to pouziva jako lecebnou kuru :-)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

To, co se prezentuje jako živá a mrtvá voda - získaná elektrolýzou skrz diafragma - má samozřejmě chemické složení, odpovídající postupu a složení vody, i lakmusákem změříš rozdíl v pH.

Nějaké info naleznete taky zde :
http://www.elweb.cz/forum.php?prispevek=13710#id13710

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#12 Příspěvek od Radix »

S tou živou a mrtvou vodou je to velmi stará věc, už o tom bylo v jedné pohádce o králi Jiříkovi.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#13 Příspěvek od Cust »

sendyx: jeste existuje jina mrtva a ziva voda, ktera vznika v nadobce polozene na magnetickem rotovadle, po dostatecne dlouhe dobe michani se voda rozdeli na dve casti (horizontalne) ty se pak chovaji jak jsem psal (nejsem si zcela jist, ale myslim, ze meli i jiny index lomu ci co, takze sli okem videt rozdily)

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od SEL »

Elektronický změkčovač na vodu jsem si postavil (návod je u mne na stránkách http://sel.wz.cz/download.php#ostatni). Rozdíl mezi před a po je jediný kámen se usazuje stále, ale je měký spíše jde do bláta. Nejmarkantnější je to v rychlovarné konvici dřív to šlo pouze vymlátit kladivem, nebo vyvařit octem. Po namontování se usazuje stále, ale jde vytřít hadrem, nebo štětkou.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

To nemůžeš posoudit, musel bys mít vedle sebe 2 konvice, používat je stejně, ¨jednu s takovou a druhou s makovou vodou. Stejná věc mi nastala s nerezovou konvicí - když byla nová, usazovaly se v ní tenké běložluté vrtstvy, které držely velmi pevně a občas se odlouply jako celá plotna. Po nějaké době tento jev ustal a usazuje se to spíš jako bulblinky měkčího materiálu. Někdo mi tvrdil, že to souvisí s pasivací vnitřku té nerez konvice, někdo zase, že to souvisí se změnou v úpravách pitné vody za ty léta - mj. se jinak chloruje a taky už se snad nedává do vody fluor....

Odpovědět

Zpět na „Poradna“